Skocz do zawartości

Rick

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Bracia

Przeglądając sobie spokojnie internet przy śniadaniu, natrafiłem na interesujący artykuł o pomysłach obecnego rządu na ułatwienie kobietom w Polsce życia. 
Jak wiecie 500+ okazało się genialnym pomysłem na kupienie sobie prostego elektoratu, więc rząd idzie z prądem i przedstawia koncepcję programu zwanego roboczo "Mama plus".

Co m.in. w programie jest zawarte:

Cytat

(...) m.in. zabezpieczenie emerytalnego matek, które wychowały co najmniej czworo dzieci oraz premie za „szybkie urodzenie drugiego dziecka”.

Cytat

 

Ale chcemy też wprowadzić dużo udogodnień dla młodych mam, dla mam-studentek

— zapowiedziała b. premier. Jak doprecyzowała, mają one dotyczyć m.in. organizacji toku studiów, ułatwień w dostępie do urlopów dziekańskich oraz wprowadzenie dedykowanych młodym matkom programów stypendialnych.

 

Przeanalizuję to po kolei tak w skrócie:
- "zabezpieczenie emerytalne", gdzie już nawet nie wspomnę (bo ktoś to zrobił w innym temacie), jak kobiety wyjmują znacznie więcej z funduszy emerytalnych, niż do nich wkładają, a ten program jeszcze bardziej pogłębi tą przepaść
- "premia za szybkie urodzenie drugiego dziecka", czyli nie ważne, że młodzi rodzice z pierwszym dzieckiem jeszcze się obchodzić nie nauczyli, gdyż premia za drugie już czeka
- "udogodnienia dla mam-studentek" - bycie mamusią na studiach to będzie swoistego rodzaju immunitet i sposób na łatwiejsze zdanie pożądanego kierunku

Nie zabrakło również "troski" o młodzież:

Cytat

 

Zauważyła, że „dzieci rosną, ale jest też młodzież, o którą musimy zadbać”.

A ona, wydaje nam się, że powinna mieć szanse na to, by móc realizować swoje hobby, pasje, swoje marzenia — podkreśliła.
Zapowiedziała wprowadzenie bonu, który będzie przeznaczony na zajęcia kulturalne i sportowe dla młodych ludzi od 16 do 25 roku - dla tych, którzy nie pracują, którzy się uczą.

 

Gdyby istniała w tym kraju normalna harmonia pomiędzy cenami, pensjami, a podatkami, to realizować "hobby pasje i marzenia" mógłby w zasadzie każdy bez łaskawej pomocy rządu. Jednak wtedy rząd byłby po prostu ludziom niepotrzebny i nie dałoby się tak łatwo elektoratu na wybory kupić.

Na koniec moi Bracia pytanie za 100 punktów: komu rząd zabierze, żeby m.in. mamusiom te obietnice spełnić?

Link do pełnego artykułu: https://wpolityce.pl/polityka/390222-pis-zapowiada-program-mama-zaklada-min-darmowe-leki-dla-kobiet-w-ciazy-zabezpieczenie-emerytalne-matek-udogodnienia-dla-mam-studentek


Ps. Miałem dylemat, czy wrzucić mój temat do działu "Ekonomia", czy może bardziej pasowałby do "Polityki". Jeżeli jednak moderacja uzna, że umieściłem wpis w złym dziale, to proszę o przeniesienie do działu z waszego punktu widzenia bardziej odpowiedniego. Z góry dziękuję.

  • Zdziwiony 2
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rick Będą odbierać po cichu i po kawałku. Dla przykładu. W tamtym roku był bon przesiedleniowy z UP w wysokości chyba 8000 zł. W tym roku już jest 5000. I tak kawałeczek po kawałeczku. Tu paliwko, tam jakiś nowy podatek, tu jakieś kary za zaostrzone normy czegoś tam. 

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz częściej zastanawiam się nad (przepraszam Was) wypierdoleniem w pizdu z tego kraju. Kolejni debile rozdający socjal gdzie się da, kosztem pracujących i przedsiębiorców. Jak te programy wejdą w życie, to *cenzura* studenckie będą miały raj. 

Edytowane przez CalvinCandie
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CalvinCandie Ja wypier...liłem. Wcześniej, teraz i pewnie za jakiś czas. W dupę ruchany na każdym kroku, rozdawnictwo pieniędzy, zapożyczanie i co gorsza - brak jakichkolwiek inwestycji pod Unię. Tylko czekam, aż UE nam zacznie dopier...lać kary za brak modernizacji, energii zielonej i innych gówien ok. roku 2020. Pójdziemy z torbami wszyscy. A za 10-15 lat przyjdą Niemcy i powiedzą: "no fajnie, pożyczyliście z MFW 2 biliony złotych no to teraz trzeba to spłacić. To w takim razie weźmiemy sobie zachodnią Polskę, LOT, stocznie, kopalnie i co tam wam zostało jeszcze". 

Trzeba być ślepym żeby nie widzieć, że to stopniowe wyprzedawanie po cichu kraju przez przekupionych i podstawionych ludzi. Od ponad 25 lat. Te same mordy sterują wszystkim. Obwarowali się przepisami, zrobili się nietykalnymi. Teraz to już mogą bez trzymanki jechać. 

http://niewygodne.info.pl/
http://imperiummarnotrawstwa.pl/
 

Zapraszam.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nawet nie jest kiełbasa wyborcza, tylko siekane mięcho (głównie produktywnych mężczyzn) rozrzucane z helikopterów. I co z tego mamy? Pogardę, dyskryminację (pozytywną oczywiście) łatkę mizoginów, gwałcicieli i #MeToo. 

 

Jeszcze w ramach tych cudownych planów przeczytałem:

Cytat

PiS idzie na całość. Zapowiada obniżki podatków i nowy program dla matek. Dzieci dostaną 300 zł. Pierwszym naszym projektem jest niższy ZUS, składka bardziej proporcjonalna do zarobków w wysokości 2,5-krotności wynagrodzenia minimalnego, czyli 5300 zł, co się będzie zmieniało w kolejnych latach - obiecuje Mateusz Morawiecki.

O ile dobrze kumam, obecnie podstawą wyliczenia składek dla pozarolniczej działaności jest 60% wynagrodzenia średniego, czyli kwota koło 2.6k (dlaczego nie używają do wyliczeń mediany, która wskazuje na okolice 1800 PLN?). Czyżby nowy cud ekonomii i obniżka przez podwyższenie 2.5 raza? Chleb jest za drogi kosztując 1 PLN. Obniżymy więc jego cenę do 2.5 PLN. Logika godna prawdziwego komunisty. 

 

Wpływy podatkowe w PL szacowane są na ponad 300 mld PLN rocznie. To daje po circa 10k PLN na każdego, polskiego jedwabnika, pardon - podatnika. Nieważne czy robi jeszcze w pieluchy, czy dogorywa na cienkiej zupce emerytalnej. Żyjesz - bulisz haracz za życie. To już lepiej płacić komuś kto mniej bierze, sheisse. Potem gadam z pokoleniem 20+ i oni nie mieliby nic przeciwko anschlussowi ziem zachodnich do Niemiec a wręcz że to nawet by było lepiej. No jasne, wystarczy że "Szkop" zaoferuje 50% obecnego haraczu. 

 

Niestety przewaga aparatów państwowych nad obywatelami jest obecnie tak duża, że odwracając stare powiedzenie z czasów komuny - "nie nadejdzie taka wiosna, że na drzewach zamiast liści, będą wisieć socjaliści". Bo sami się ze złodziejsko-zdradzieckiego wstydu nie powywieszają. 

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska to taki biały rycerz, daje kobietom najwcześniej prawa wyborcze, traktuję swoja wybrankę ulgowo, daje jej wszelkie przywileje, nie upomina się o swoje a na koniec jest wyzwany na marszach od pedofilów, gwałcicieli itp

Można to wszystko odnieść do zwykłej relacji w Polsce, gdzie chłopina stara się, nadskakuję kupuję kwiaty, jest miły, grzeczny a i tak karyna puści się z innym, który jej przypierdoli, albo wyzwie i potraktuję jak szmatę, bo wbrew pozorom kobiety lubią być uprzedmiotawiane :)

 

Kobiety zawsze będą głosowały i wybierały państwa opiekuńcze, socjalne, bo jak rząd mówi że trzeba dać, to karyna wie że musi dać, ale karyna pozbawiona jak to na kobietę przystało logicznego myślenia, nie ma zielonego pojęcia skąd brać kasę, że trzeba podnieść podatki, bo rząd nie ma swoich pieniędzy, myśli tu i teraz, a jej naiwna i łasa na atencje natura tego nie rozumię i jest idealnym elementem wykorzystywanym na różnych marszach :)

Edytowane przez Themotha
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger w samobójstwach ginie więcej ludzi niż w wypadkach samochodowych w Polsce.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/W-Polsce-wiecej-samobojcow-niz-ofiar-wypadkow-drogowych-7542487.html

 

Najgorsze jest pokolenie 50+ to są ludzie wręcz zainfekowani przez obecny system, czasami mam wrażenie że zamiast głowy noszą telewizor. To są ludzie skrajnie naiwni i niedouczeni, przy czym starannie wykorzystuję to obecna władza i kościół :)

 

Chciałbym zaznaczyć że nie jestem PO-owcem, bo tamci powinni siedzieć ciężkie lata w pierdlu, ale jestem obiektywny i PiS w wielu aspektach mi się nie podoba. Bo ja jako singiel nie korzystam z tzw ''dobrej zmiany'', bo nie dość że po otwarciu firmy ZUS i srus mnie połknie to nie mam żadnych przywieli otwierając nowo działalność, bo na dzień dobry dostaję haraczem przez łeb.

 

@Tomko tylko gdzie tu wyjechać? Europa dla mnie odpada, zgniły Zachód w szczególności bo tam jeszcze jakaś kasę da się zarobić, ale to co się dzieje w tych krajach to jakiś szeroko zakrojony eksperyment na ludności a ja jako świadoma jednostka nie potrafiłbym się odnaleźć w takim społeczeństwie.

 

 

 

Edytowane przez Themotha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Themotha

 

To prawda ludzie nie wytrzymują i zgadzam się również i Ci 50 + oraz ludzie w tym wieku są bardzo zepsuci tymi telewizorami. 

Ale powiem Ci, że tak było i tak będzie w każdym kraju . Jest pewien procent, który coś tam rozumie natomiast jest jeszcze mniejszy procent, który znacznie więcej rozumie a nie wspomnę o ludziach, którzy znają większość bo tacy to są rzadkością natomiast ci co wiedzą praktycznie całość faktycznie rządzą tą krainą. Póki nie będzie u nas przywódcy to będzie jak jest albo tylko gorzej, ponieważ u nas za dużo agentur rządzi masonów i innych dziwactw.

Tylko ktoś kto ogranie swoich ludzi i jest ideowcem jest w stanie ludzi poprowadzić, przynajmniej tak mi się wydaję, choć prawdą jest iż przez unię sytuacja jest raczej niemożliwa do poprawy, ponieważ mogą taką grupę spacyfikować bardzo łatwo tak jak to zrobili z Katalończykami natomiast z drugiej strony jak Polacy się nie zbuntują to chyba już nikt się nie zbuntuje :D 

Pozdrawiam.

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Themotha Nie wiem. Ale jak odkryjesz to mi daj znać :). Mi się marzy żyć w Chorwacji nad morzem. Chociaż w życiu w dupie byłem i g...o widziałem, to Chorwacja mnie urzekła. Zakochałem się. Uliczki, architektura, owoce morza, ciepło, pyszne warzywa... No i jeszcze może Włochy nadmorskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gowin na ostatnim partyjnym zjeździe zaproponował, aby rodzice mogli głosować także za swoje dzieci. Myślałem, że to spóźniony primaaprilisowy żart, ale niestety to prawda. Nie ukrywam, że liczyłem na PiS i na realne zmiany, uproszczenia przepisów i kilka innych rzeczy, które sprawią, że w Polsce będzie można normalnie żyć. Doczekałem się 500+, zakazu handlu w niedzielę i kolejnej odsłony smoleńskiego spektaklu. 

Edytowane przez Kleofas
literówka
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, SzatanKrieger said:

@Kleofas

Serio on tak powiedział ? I taki Pan nadal występuje publicznie...

Przecież gdyby ludzie byli normalni to nikt by na niego nie patrzał już poważnie jako na polityka.

Pozdrawiam.

 

Niestety tak. Poniżej link. Zauważam także, że w Polsce wszystko podporządkowane jest kampanii wyborczej. W dniu wygranej w wyborach zwycięzcy już przygotowują się do kolejnych wyborów. Do tego obawiam się, że w Polsce zdroworozsądkowe myślenie jest towarem deficytowym. Wystarczy jeden przykład, liczba uchwalanych nowych przepisów i regulacji w którym to działaniu jesteśmy niekwestionowanymi liderami Europy.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23270745,gowin-proponuje-wywrocenie-systemu-wyborczego-dodatkowe-glosy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no przecież w normalnym kraju z takiego Pana były by dowcipy tworzone na podstawie teorii, którą przedstawił.

Zabawny jest komentarz kogoś z gazety.pl "Nie żałuj sobie Gowin. Co tam dzieci. Zarodki też chciałyby mieć prawa wyborcze. "

Rozbawiło mnie to :D

Pozdrawiam.
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inkubator +a są wszystko inne zapłacą  - no właśnie. Dług wzrasta a ludzi do ich spłacania maleje. System pożera własny ogon. Aby system mógł prawidłowo pracować musi mieć ludzi pozbawianych ambicji nastawionych na prokreację i proste rozrywki.  Czekam tylko na wprowadzenie ponownie bykowego, choć nie wiem, czy te obciążenia podatkowe ( i nie tylko finansowe, także psychiczne) nie zastępują z nawiązka owej daniny. Szkoda, że obecnie nam miłościwie panujący nie mówią swołeczeństwu z jakim długiem rodzi się każde kolejne dziecko.

Edytowane przez Perun82
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, CalvinCandie napisał:

Coraz częściej zastanawiam się nad (przepraszam Was) wypierdoleniem w pizdu z tego kraju.

Niestety dużo ludzi tak myśli, zamiast walczyć. Prawdą jest że rządzi nami agentura (od 1944 roku). Społeczeństwo jest tak ogłupione, że aż głowa boli. Wybierają co kadencję te same mordy, tylko pod innymi szyldami. Dodatkowo jeszcze kościół katolicki temu wtóruje. Gdyby społeczeństwo było zdrowe to zorganizowało by się pod sejmem i w ciągu godziny tych kryminalistów by wy*ebało z tego sejmu. Ale mamy to co mamy. Nasza inteligencja zginęła podczas II wojny światowej, a został tylko motłoch.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szafir napisał:

Prawdą jest że rządzi nami agentura (od 1944 roku)

Jeszcze czasy I RP i wpływu pewnego religijnego państewka, później powstania listopadowe i styczniowe (piękna geopolityka), czasy II RP i agentura brytyjska i sowiecka.  Do tego podatni "patrioci" którzy bardziej cenili ginąć za ojczyznę niż w niej żyć. 

 

Cytat

Nasza inteligencja zginęła podczas II wojny światowej, a został tylko motłoch.

Niestety u nas mieliśmy albo Panów albo chamów. Mieszczaństwo w mniejszości. 

Edytowane przez Perun82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Szafir napisał:

Niestety dużo ludzi tak myśli, zamiast walczyć. 

Odpowiedz mi bracie @Szafir na jedno proste pytanie: po co walczyć, kiedy reszta grupy dba tylko o swój prywatny interes, mając wspólny cel głęboko w dupie.

Nikogo na siłę się nie uszczęśliwi, a skoro jako naród nie potrafimy zebrać się w grupę, żeby zmienić zły stan rzeczy, to ja wolę oderwać się od durnej ławicy, pędzącej prosto do paszczy rekina - emigrując na przykład do nieco normalniejszej rzeczywistości. Ile można próbować działać, skoro zwykle grupa "walczących" się w pewnym momencie odcina z obawy o konsekwencje swoich czynów? Większość wychodzi z założenia, że skoro nie da się przewidzieć dokładnie konsekwencji i rezultatów ich działań, to lepiej w ogóle nie ryzykować i żyć w obecnym szambie, bo "zawsze mogło być przecież gorzej". Nikt prawie jednak nie pomyśli, że może być i lepiej...

Kto w tym momencie jest głupszy:

- ja, jako "zdrajca narodu" tak zwany, który zamiast bezcelowo walczyć "samotnie" w grupie ignorantów, wolał po prostu zmienić swoje życie, emigrując z szamba, którego opróżnić się nie da

czy też

- "patrioci", którzy zostali w swej ojczyźnie i głośno narzekają na obecną rzeczywistość, jednak gdy przychodzi czas na działanie, to walczyć o zmiany nie ma komu

Bracie @Szafir jak uważasz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.