Skocz do zawartości

Zerowy bilans a poprawa wyglądu sylwetki


Lethys

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

 Bracia, bez zbędnego pierdzielenia. Ostatnio trochę sflaczałem, zimę przesiedziałem prawie, że na samej dupie, w tej chwili oczyściłem trochę organizm różnymi metodami, czuję się wyśmienicie i chciałbym wrócić do treningu siłowego. 

 

 Pytanie. Czy na zerowym bilansie kalorycznym mogę poprawić ogólny wygląd sylwetki? Ilość jedzenia jaką pochłaniam mi odpowiada, jem mało, ale zdrowo - waga utrzymuje się cały czas. Rok temu byłem na "masie", fajnie się zrobiłem, wygadałem dobrze, ale rewolucje jelitowo żołądkowe mnie dobijały.

 

 Przeglądałem fora kulturystyczne - oczywiście tam chłopaki pisali, że bez diety z większą ilością kalorii nie mam co się nawet zabierać za budowanie porządnej sylwetki - ok, zgadzam się, ale nie zależy mi na dużym przyroście, a na fajnym zarysowaniu mięśni, uwypukleniu ich.

 

 Uważacie, że jest to do zrobienia nie faszerując się toną jedzenia? 

 

 Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lethys napisał:

Przeglądałem fora kulturystyczne - oczywiście tam chłopaki pisali, że bez diety z większą ilością kalorii nie mam co się nawet zabierać za budowanie porządnej sylwetki

Tak, tak...Ja już dawno przestałem słuchać taki wypowiedzi.

Ćwiczysz dla siebie czy dla innych? Jaki masz cel? Zdrowa, sportowa sylwetka czy mega masa?

Jedz jak do tej pory jeśli nie czujesz większej potrzeby, ale staraj się robić to w miarę zdrowo.

No i ćwicz. Dla przyjemności, dla rekreacji. Sylwetka i tak się zrobi.

 

Do tego nie będziesz miał żadnej spiny a to, że trening ominąłeś a to, że nie zjadłeś michy ryżu o wyznaczonej godzinie.

Będziesz traktował ćwiczenia tak jak powinno się je traktować - dla przyjemności własnej.

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką sylwetkę masz teraz? Chudy, tłusty? Zważ się i jeśli możesz podaj procent mięśnia i tłuszczu. Niektóre wagi mierzą impulsem.

 

Jak będziesz trenował i nie zwiększysz żarełka, to logiczne, że czas uzyskania sylwetki się znacznie wydłuży. Już nie mówię o jakichś specjalnych białkach, ale żeby wszamać, np. kurczaka po treningu to chyba cię stać na to, hę?

 

Poza tym i tak organizm się upomni, poczujesz na sobie. Słuchaj brzucha i zachowaj ogólne standardy zdrowego żywienia i higieny treningowej i wszystko będzie ok.

 

Po sobie poznałem np. że muszę brać magnez, bo skurcze łapią. I biorę w tabletkach.

 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 Jestem szczupły, ale z mocnymi zadatkami na endo. Szybko przybieram na wadze, niestety jest to w większości smalec. Dopóki trzymam dietę za mordę, to jest ok. Dążę do zdrowiej, sportowej, atletycznej sylwetki, ale bez wielkiej masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki za kratkami pokazują, że nie trzeba trzymać michy wyjątkowo mocno, a mięśnie rosną. I oni czasem rosną sporzy, że nie jeden suplemenciarz oblałby się szkarłatem wstydu z tego powodu, gdyby się z nimi zestawił.

 

W ćwiczeniu jest taka zależność, że jeżeli zaczynasz to chociażbyś miał złą technikę, jadł niekoniecznie dobrze to i tak urośniesz i zwiększysz masę i siłę - przynajmniej na początku. Zazwyczaj po 2 miesiącach zaczynają się schody i progres się hamuje, i jest to związane z licznymi błędami, które ćwiczący popełniają. Tutaj do akcji wkraczają różniej maści specjaliści i często ich proszki, na których budujesz 16kg mięsa w miesiąc...

 

Moim zdaniem odnotujesz szybki wzrost z początku, a potem może (czyli nie musi) wystąpić stagnacja, związana głównie z dietą i najczęściej brakiem znajomości własnego ciała, a raczej metod treningowych, które powodują progres w kierunku, który Cię interesuje - bo uwierz mi, to co większość ludzi robi na siłowni to są żarty. Oni marnują czas i pieniądze, i zazwyczaj wyglądają jak wyglądają - często tak samo od wielu miesięcy.

 

Moim zdaniem zbudujesz i zarysujesz coś na początku bez specjalnych wysiłków, ale jak będziesz chciał iść dalej to jednak kalorykę powinno się zwiększać.

 

Z drugiej strony są na świecie tacy zawodnicy, którzy jedzą jeden posiłek dziennie i wyglądają jak wyglądają, także bywa różnie:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lethys napisał:

nie zależy mi na dużym przyroście, a na fajnym zarysowaniu mięśni, uwypukleniu ich.

Interwały min. 3 x tydzień plus dołącz do diety więcej białka. Powiedzmy od 1- 1,5 grama / kg masy ciała. 

 

3 godziny temu, Lethys napisał:

Czy na zerowym bilansie kalorycznym mogę poprawić ogólny wygląd sylwetki?

Możesz poprawić, ale lepiej skup się na obniżeniu ogólnego poziomu tłuszczu w swoim organizmie. Bf od 12% i mniej powoduje, że mięśnie zaczynają się ładnie zarysowywać. 

 

Z doświadczenia wiem, że wystarczy dołożyć więcej intensywnych treningów przy tej samej ilości kcal i sylwetka zauważalnie się poprawi.  

Z czego intensywny trening dla mnie to trening boksu, zapasów,bjj, itd. 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem że chodziłem na siłownie i zrobiłem ileś tam treningów z trenerem i potem ćwiczyłem według ustalonego planu 3 razy w tygodniu i po kilku miesiącach jakoś nie zauważyłem zbytniego efektu. Przytyłem, bo po siłce chodziłem do restaurana na kolację:D Oczywiście trener zaczął mi polecać jakieś tam suplementy, ale powiedziałem że tego nie chcę i dałem sobie spokój z siłką. Swoją drogą siłownia też za dużo czasu mi marnowała.

Kupiłem książkę "Skazany na trening" i zacząłem sobie ćwiczyć w domu. Przez 2 miesiące kalisteniki lepiej się wyrzeźbiłem niż przez pół roku siłowni (i dużo więcej kasy zostało - moje koszty to drążek i uchwyty do pompek, oraz mata na podłogę dla wygody). Robiłem pompki, przysiady, podciągnięcia, brzuszki/ wznosy nóg. Ale potem robota mnie dopadła i nie było czasu na systematyczne ćwiczenie i teraz robię dwie szybkie serie rano i wieczorem po jednej. Tak jak to złożyłem w przysiędze, bo dbać o siebie trzeba.

Taka moja opinia, ale musisz spróbować sam jak Twoje ciało zareaguje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Messer przykład sterydziarza to zły przykład :)

Autorze a jaki cel konkretnie chcesz osiągnąć? Masę mięśniową można budować na deficycie, tak samo jak można palić tłuszcz na masie, kwestia wiedzy i diety. No i wiadomo dla prawdziwych efektów saa, ale realnie 80%użytkowników saa miałoby w skali rocznej lepsze efekty trzymając dobrą michę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 Mam 177 cm wzrostu, 72 kg wagi, wcinam około 1600kcal ( metabolizm mi dramatycznie zwolnił przez ostatnie miesiące, staram się go nakręcać i jeść stopniowo więcej ). Makro ~ 1.7g białka/ ~ 2.0g węgla/ ~0,8g tłuszczu.

 

 4 miesiące praktycznie bez wysiłku fizycznego zrobiło swoje, lekki wysiłek narazie ok, z interwałami muszę poczekać, wczoraj chciałem zrobić tabatę, bo bardzo lubię ten trening, ale w połowie musiałem przerwać, bo zaczęło mnie boleć serducho ( rozgrzewki dobrej też nie było). Także chciałbym wszystko zacząć robić z głową i starannie, nie forsować się na początku.

 

 Bardzo podobna mi się sylwetka Daniela Craiga z Quantum of solace, niby nic wielkiego dla chłopaków, którzy już trochę ćwiczą, ale wygląda zdrowo - o coś takiego mi chodzi.

http://www.justjared.com/2008/11/04/daniel-craig-is-quantum-shirtless/

 

 Postaram się dzisiaj cyknąć jakąś fotkę i wrzucić.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radeq, planuję dobić do 80kg, a potem zobaczymy. Podniosę trochę kalorie i będzie szło. Szybko udaje mi się przybierać na wadze, dlatego muszę uważać. Rok temu, jak ćwiczyłem, to się zalałem mocno, fakt- wyglądałem na większego, ale połowa z tego, co zrobiłem to był smalec. Lepiej wolniej, ale lepiej jakościowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie kolego :)

Na 1600kcal to dziewczyny robią redukcję.

Zalecenie. Natychmiast włączyć trening siłowy i podbić trochę zamulony metabolizm przez podbice kalorii.

Ja bym proponował zrobić tak :

trening 3xtydz. najlepiej obwody.

Dzień treningowy około 3200-3300kcal  bazuj na węglowodanach

Dzień nietreningowy 2200-2300kcal  bazuj na tłuszczach

 

Ciało moze na początku trochę wyłapać ale nie przejmuj się tym. Zejdzie.

Mozesz tez włączyć trening interwałowy.

 

Minimum 1,5mies. Będziesz zresztą widział.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oddawaj Fartucha, dzięki za rady, od jutra wdrażam. Nigdy nie stosowałem metody, że więcej kcal w dzień treningowy, a mniej w nietreningowy. Cały czas stała podaż była. Może faktycznie teraz coś z tego będzie. A co do moich 1600kcal, to faktycznie tragedia. Nawet libido mi strasznie poleciało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oddawaj Fartucha, jeszcze spytam o jedną rzecz. Chciałbym włączyć aeroby do treningu, a dokładniej bieganie. Wrzucić je w dzień treningowy po treningu siłowym i utrzymać to 3200kcal, czy dać je w dzień nietreningowy i trzymać 2200kcal nie uznając ich jako trening. Czy jak to rozwiązać? Biegałbym ok 25-30 minut spokojnym tempem na początku. Dzięki wielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie co jeść żeby mieć masę na przyrost mięści i jednocześnie brzuch nie rósł/nawet wypłaszczyć go trochę. Od dwóch miesięcy jestem na forum, od tego czasu ćwiczę w domu 3 razy w tygodniu (pomki, przysiady, brzuszki etc.) i widzę różnicę. Zero zmian w jedzeniu ale ja i tak jem tylko kasze, owoce i warzywa plus drób i ryby. Problem w tym, że chcę więcej, znaczy efektów ćwiczeń. ;)

 

Edytowane przez loh-pan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwona herbata Pu-erh przyspiesza metabolizm, sam piję.

 

Godzinę temu, loh-pan napisał:

Napiszcie co jeść żeby mieć masę na przyrost mięści i jednocześnie brzuch nie rósł/nawet wypłaszczyć go trochę. Od dwóch miesięcy jestem na forum, od tego czasu ćwiczę w domu 3 razy w tygodniu (pomki, przysiady, brzuszki etc.) i widzę różnicę. Zero zmian w jedzeniu ale ja i tak jem tylko kasze, owoce i warzywa plus drób i ryby. Problem w tym, że chcę więcej, znaczy efektów ćwiczeń. ;)

 

 

Nie ma cudu, którego zjesz i da ci mięsień zamiast tłuszczu.

Jedz to co jesz, ewentualnie słodycze do odstawki.

To ćwiczenia, które robisz zamieniają żarełko w odbudowę mięśni zamiast posłać to w tłuszcz.

Brzuszek jak i uda są najtrudniejsze do ruszenia, tzw. 'Brązowy tłuszcz' który ciało nie traktuje jako zapas energetyczny, tylko za jego pomocą reguluje temperaturę i inne pierdółki.

 

Z pro tipów:

Białko wszamane w krótkim czasie po treningu 'liczy się bardziej'

 

Wszelkie soki i szejki własnej roboty z warzyw i owoców mile widziane

 

Zimny prysznic po treningu przyspiesza regenerację

 

rozciąganie jest nawet ważniejsze od samego treningu, co najmniej 2 godziny tygodniowo

 

Przed treningiem rozciąganie dynamiczne, po treningu statyczne - jeśli tego nie przestrzegasz to lepiej żebyś w ogóle siedział na dupie i nic nie robił

 

Technika ćwiczeń ma być prawidłowa, nie robimy nic na hura, tylko wolno, wręcz jakbyś się delektował ćwiczeniem.

 

Róbcie zdjęcia co miesiąc. Dla efektów.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że nie potrzeba robic rzeczy typu bieganie czy jazda na rowerze, żeby dobrze wyglądac, a wystarczy trening siłowy. Za dużo biegania czy jazdy rowerem tylko utrudnia regenerację i sprawia, że mamy mniej siły na treningu siłowym. To już lepszym rozwiązaniem jest jakiś zwykły spacer. 

 

Ja się przerzuciłem z typowej siłowni na trening obwodowy w domu 2 razy w tygodniu z hantlami(przysiady, wiosłowania, pompki, wyciskania na barki, biceps, triceps). Do tego 2,3 razy w tygodniu jazda rowerem lub lekki bieg, bo po prostu nie wyobrażam sobie tylko treningów siłowych. Lubię rower, ładne widoki, czy bieg w lesie. Na pewno prozdrowotnie jest ok, sylwetkowo też, chociaż zdaję sobie sprawę z tego, że postawienie na sam trening siłowy(3, 4 treningi tygodniowo) dałoby lepsze rezultaty, jeśli idzie o sam wygląd czy siłę.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.