Skocz do zawartości

Ustępowanie pierwszeństwa mężczyznom przez kobiety.


van.dall

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu jestem za granicą, i spotkałem się z przypadkami ustępowania mi pierwszeństwa przez kobiety. Czasem jest to otwieranie przede mną drzwi i przepuszczanie mnie, czasem np. w kuchni jak jakaś pani myje sobie talerz, to przerywa i zwalnia mi kran, abym mógł "zatankować". Ostatnio coraz częściej się z takim zachowaniem spotykam.

To dla mnie jest ciekawe zjawisko, ponieważ w Polsce od małego byłem uczony przepuszczania pań w drzwiach. Oczywiście bardzo chętnie korzystam z ustępowanego mi pierwszeństwa, jednak nie jestem pewien, jak to traktować. Spotykacie się z takimi gestami w Polsce? Mi się to w Polsce nie zdarzyło.

 

(nie wiem, czy to dobry dział, jak nie, to proszę przenieść)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tak to jest różnica, przepuszczając panie w UK, patrzący na mnie jak na debila, po czym po dłuższej chwili: „thanks”. I zdziwienie z zadowoleniem. A u nas to jak tego nie zrobisz to wszystkie wkurwione. Na zachodzie tego nie ma. Ja już mam to w dna chyba. (Przepuszczanie)

 

Pamietam, na studiach brat mojego kolegi dostał w mordę z liścia od feministki bo ja przepuścił do windy. To jakaś punkowa była. Było to w Polsce w końcówka lat 90. Poznań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo na zachodzie jest prawdziwe równouprawnienie. Natomiast w Polsce panie chcą zdobyczy równouprawnienia jednocześnie zachowując swój wczesniejszy status uprzywilejowanych. Otrzymujemy mix, w ktorym tak naprawdę one są uprzywilejowane- należy im ustępować miejsca, w pracy domagają się aby mężczyzna im pomagał, podziwiał je , ustępował im. Są po prostu nastawione roszczeniowo. A tak naprawdę to same nie wiedzą już czego chcą :D

Przy tym stado białorycerzy co robi? Ustępuje, chucha, dmucha, lajkuje, nieraz panna wrzuci fotę na fejsunia, pod nia kilkunastu fagasów" piękna" " słodka" " kwiat, cóż za bogini" . To jest chore.

Edytowane przez Les
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2018 o 18:22, van.dall napisał:

Od jakiegoś czasu jestem za granicą, i spotkałem się z przypadkami ustępowania mi pierwszeństwa przez kobiety. Czasem jest to otwieranie przede mną drzwi i przepuszczanie mnie, czasem np. w kuchni jak jakaś pani myje sobie talerz, to przerywa i zwalnia mi kran, abym mógł "zatankować". Ostatnio coraz częściej się z takim zachowaniem spotykam.

To wszystko jet po to abyś czuł się upodlony - "No ja bym wkurwił się bym" :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.