Skocz do zawartości

Roszczenia żydowskie


manygguh

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Wiem, że jest prawie grudzień ale to ma związek z dniem dzisiejszym o czym za chwilę. Otóż jak już ujawnił Stanisław Michalkiewicz - polski pełnomocnik ministra spraw zagranicznych do kontaktu z diasporą żydowską,  Jacek Chodorowicz prowadził i pewnie dalej prowadzi, tajne rokowania ze specjalnym posłannikiem Departamentu Stanu USA ds. Holokaustu, Thomasem Yazdgerdim w sprawie a jakże spłaty przez Polskę żydowskich roszczeń w sprawie mienia bezdziedzicznego. Pomijam już bezzasadność tych wyssanych z palca roszczeń ale ciąg dalszy następuje na naszych oczach.

 

mqdefault.jpg

 

Strategia na jesień była taka:

 

 W Niemczech dowiedziałem się, jaka jest strategia na jesień – przekonuje Michalkiewicz. Sugeruje, że zgoda rządu polskiego jest tylko kwestią czasu.

 Jak trzeba będzie już roszczenia wykonywać, rząd będzie musiał forsować kompleksowe ustawodawstwo, to jest przygotowywana ofensywa dyplomatyczna. Ta ofensywa ma polegać na tym, że ktoś, jeszcze nie wiemy kto, może p. Czaputowicz, a może p. Chodorowicz, który może ma większą siłę perswazyjną – snuje publicysta.

 Ofensywa dyplomatyczna będzie polegała na przekonywaniu sekretarza stanu USA Mike’a Pompeo, żeby w swoim raporcie, że Polska się wzorowo zachowuje i już niczego od Polski domagać się nie można. Obawiam się, że oczywiście ta ofensywa dyplomatyczna skończy się jak wszystkie, np. ta w sprawie ustawy o IPN – kontynuował Michalkiewicz.

 

Michalkiewicz przewiduje również, jak swoją decyzję wytłumaczy Polakom Jarosław Kaczyński. – Jak trzeba będzie przeforsować kompleksowe ustawodawstwo, o którym mówił pan Pompeo, to mogę się założyć z jakim przesłaniem naczelnik państwa wystąpi do swoich wyznawców…

 Słuchajcie, no zdradziliśmy was. Ale dobrze, że myśmy was zdradzili, bo w przeciwnym wypadku zdradziłby was Donald Tusk. I jestem przekonany, że bardzo wielu wyznawców Jarosława Kaczyńskiego w to uwierzy. Podobnie jak uwierzyło w to, że prezydent Lech Kaczyński nie miał wyjścia i musiał ratyfikować Traktat Lizboński. Wyznawcy Jarosława Kaczyńskiego łykną wszystko – przeczuwa.

 Wszystko będzie trzymało się kupy, dopóki kupa się nie rozwali – puentuje Michalkiewicz.

 

 

Teraz oczywiście mija jesień i nic, ani raportu ani kupy. Nic. Tylko pozornie, bo oto okazuje się, iż wszyscy zainteresowani już wiedzą, że:

 

„W kontekście raportu o nas jako „najbardziej antysemickim” narodzie warto wiedzieć jaka plotka krąży po Warszawie: W Departamencie Stanu jest już gotowy raport pisany na bazie ustawy 447. Część dotycząca Polski jest podobno miażdżąca. Publikacja będzie trzęsieniem ziemi w relacjach z USA” napisał Krzysztof Bosak na Twitterze.

 

W kolejnym wpisie dodał, że lada moment raport ujrzy światło dzienne. „Musi być opublikowane. To wynika z ustawy 447. Na tym właśnie ona polegała i dlatego jest niebezpieczna. Ta ustawa nakierowała amerykańską dyplomację na antypolskie tory. Teraz podobno redagują to tak żeby trochę owinąć w bawełnę istotę sprawy”.

 

Wszystko układa się w pewną całość. W ostatnich miesiącach o ustawie 447 JUST w Polsce było nadzwyczaj cicho. Była to jednak cisza przed burzą. Scenariusz taki przewidywał choćby Wojciech Wysocki, przedstawiciel Polonii amerykańskiej. Na podstawie rozmowy z Elanem Carrem, doradcą sekretarza stanu Mike’a Pompeo, sugerował, że temat odłożono na „po wyborach”. Więcej pisaliśmy w TYM wątku.

 

Pętla się zaciska. Teraz tylko raporcik, w którym Polska okaże się naczelnym antysemitą Ziemi, i coś z tym trzeba będzie zrobić. Opinia międzynarodowa palcem nie kiwnie a może nawet kiwnie ale grożąco w kierunku Polski - wy, antysemity, musicie zapłacić. I naczelnik państwa, mający mandat najinteligentniejszej elity intelektualnej RP powie: staraliśmy się ale są na niebie i ziemi sprawi silniejsze nawet od nas. I "elita" w to uwierzy.

 

Pozostaje nam tylko zbierać podpisy, chodzić na marsze i, wstyd powiedzieć, modlić się, tylko nie wiem do kogo. Bo Bóg, jak każde dziecko wie, jest po stronie narodu wybranego. A my, mimo romantycznej martyrologii nim nie jesteśmy.

 

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 3
  • Dzięki 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe stwierdzenie apropos stosunku mieszkańców Izraela do tych roszczeń pada tutaj, od 4 minuty, choć to niekoniecznie miarodajne:

Ludzie ukryci za prywatnymi armiami kładą naprawdę grube podwaliny pod rasowe uprzedzenia i mają gotową drogę do czerpania z nich korzyści finansowych. Konsekwencje są oczywiste, zwłaszcza biorąc pod uwagę coraz większą biedę, kryzysy i uginanie karku pod uchodźcami, w końcu coś strzeli i każdy Francois, Helmut i Janusz chwycą za sztachetę i będą bić kogo tylko dosięgną. Szkoda, że ucierpią niewinni, czyli klasa robotnicza, która na całym przedsięwzięciu nie zarobiła nic.

Temat polskiego antysemityzmu (w praktyce nienawidzimy komunistów, obojętnie na nację, trafiło, że pełno tam żydów) to w praktyce małe kakao, w porównaniu z ich własną gotowością na poświęcenie tysięcy własnych rodaków, rozsianych po świecie, całe zaangażowanie wpływowych żydów w ratunek biedy pokazała II wojna światowa. Nawet Noam Chomsky stwierdził, że żyd, który nie popiera polityki Izraela i syjonizmu, to odpowiednik antysemity, "nienawidzący własnej nacji"? (użył tu słowa self-hatred). Odnoszę wrażenie, że gdyby nie rasizm, ta nacja dawno przestałaby istnieć. A gdyby chciała łaskawie zamknąć swoje rany (i tak już szeroko omówione i opłakane przez cały świat) i zerknąć w przyszłość, to i tak rządzący im na to nie pozwolą.

Chciałbym wierzyć, że wartość złota i pieniądza fiducjarnego jebnie i trzeba będzie oprzeć walutę na czymś zupełnie nowym -  ale niestety woda oraz czarna woda są już zaklepane więc nawet gdyby ktoś obudził się z kupą złota o wartości wyłącznie przemysłowej, to jest bezpieczny z racji posiadania innych rezerw - tak źle i tak niedobrze.

Tutaj wypowiedź byłego dyrektora CIA Michaela Scheuera na temat mdz.in. Izraela:
https://wolna-polska.pl/wiadomosci/netanyahu-macron-eu-w-ocenie-bylego-dyrektora-cia-2019-04

 

@wrotycz łap pucharek, szacun za śledzenie przebiegu sytuacji, wnioskuję, że dla zdrowotności podnosisz sobie ciśnienie krwi 

Edytowane przez Bonhart
uzupełnienie
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę nie mam na nic czasu. Właśnie siedzę i piszę zamiast pracować. Dobrze, że nie leje (już) to będę mógł się odstresować.

 

Ciśnienia to mi już nie podnosi. Już nie. Bardziej mnie martwi, co będzie jak nas złupią. Będzie się trzeba ewakuować do Czech bo tak jest jeszcze w miarę spoko, albo do Rumunii. Bo przecież jeśli Kaczyński zrobi to co obiecał w 2009 to Polski już nie będzie. I to nie jest wydumana, płaskoziemska (hipo)teza. Bo 300 miliardów dolarów to my nie mamy a oni na tego na raty nie rozłożą. Przecież oni nie mają moralnych hamulców.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, wrotycz napisał:

Bardziej mnie martwi, co będzie jak nas złupią.

Ja to widzę tak: jak mafia upierdoli nam 300mld, cała reszta zobaczy, że z nami tak można.

Niemcy ujebią cały Śląsk, pokłady węgla, Gdańsk.
Ukraina "etniczne ziemie ukraińskie od tysiącleci jej przynależne".

USA już coś płacze o kopalni miedzi.

Polacy (poza pokoleniem 500+, które nie wie co się dzieje) rozjadą się po świecie i będą "drugim narodem wybranym", który śni o swojej ojczyźnie, kultywuje tradycje itp. Na niedużą skalę bywały takie sytuacje. Osobiście zastanawiam się nad nauką języka rosyjskiego, choć jestem świadom, że ich konserwatywna fasada może być tyle samo warta, co i u nas, a pod powierzchnią ci sami banksterzy. I powiem tak - cudzy bajzel będzie mnie bolał mniej, niż własny; będę niczym Sołżenicyn w pokoiku z widokiem na totalitarny świat, stukał zgrabiałymi z zimna palcami w maszynę do pisania - mrówa wobec dziejów.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, wrotycz napisał:

Bo 300 miliardów dolarów to my nie mamy a oni na tego na raty nie rozłożą

Raczej będzie to mityczny "kapitał", od którego będziemy regularnie spłacać odsetki - na to akurat może wystarczy. Ten sam mechanizm co z pożyczkami międzynarodowymi, gdzie kraje spłacają realne pieniądze (z podatków), w zamian za pożyczony kapitał - który nigdy nie istniał, albo miał może 4% "pokrycie rezerw".

 

Po co wymyślać nowe metody golenia, skoro wystarczy drobna modyfikacja. I wyjdzie płacenie odsetek od kapitału, którego nigdy w żaden sposób nie pożyczono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im nie chodzi o pieniądze sensu stricto. Oni ich mają w bród. Pieniądz nie jest celem a środkiem do celu. Im chodzi o władzę. Jeśli Polska nie będzie miała z czego spłacić to spłaci w naturze, oddając swoją ziemię, infrastrukturę i tym samym władzę. W tym momencie wierzyciele staną się władzą, arystokracją, szlachtą. Jerozolimską szlachtą.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/amerykanscy-senatorowie-pisza-do-prezydenta-dudy-krytykujac-jego-samego-tvp-i/eq659z7,79cfc278

 

W skrócie: jesteś antysemitą, jeśli jesteś przeciwko żydowskim roszczeniom majątkowym(bezprawnym). Jeśli w ogóle poruszasz ten temat.

 

 

  • Like 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Co prawda to było dawno a w 2020 rozpętała się plandemia złowrogiego koronawirusa i sprawa roszczeń jakby przycichła, wręcz zniknęła ale nie byłbym tego taki pewien. Osoby zainteresowane, kiedy ochłoną to sobie przypomną.

Chciałem tylko przedstawić pewną historię o tym, że sprawę tych roszczeń już próbowano w Polsce załatwić, całkowicie legalnie, za pomocą ustawy i Irlandczycy tych właścicieli, którym się to należało/należy. I to co najmniej dwukrotnie i dwukrotnie sprawie ukraiński łeb. Co, jak i dlaczego wyjaśnia uczestnik wydarzeń (akcja od @0:14:30)

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.