Skocz do zawartości

Czy obnosić się ze swoją pasją?


Klariett

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś naszła mnie taka mała refleksja. Z pozoru takie pytanie może okazać się debilne ale:
Czy warto we współczesnym świecie obnosić się ze swoją pasją?
Zauważyłem że inteligentni, ambitni ludzie posiadający jakieś wąskie zainteresowania mają mało znajomych, kiepskie życie towarzyskie i nie są zbytnio szanowani w ogólnym środowisku. Wiele ludzi ma ich za dziwaków, i nie traktuje ich na równo ze sobą tylko patrzą raczej na nich z góry.
Być może jest to spontaniczna myśl i po prostu strzeliło do głowy jakieś debilstwo, ale chciałbym znać wasze zdanie na ten temat.
Czy warto np ustawić sobie zdjęcie profilowe na fb obrazujące naszą pasję itp? Itd? Czy trzymać zainteresowania tylko dla siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Klariett napisał:

Zauważyłem że inteligentni, ambitni ludzie posiadający jakieś wąskie zainteresowania mają mało znajomych, kiepskie życie towarzyskie i nie są zbytnio szanowani w ogólnym środowisku.

 

Ja dodatkowo zauważyłem ze ich znajomi są powiązani z ich pasją. Ponadto zazwyczaj są ma równym albo wyższym poziomie intelektualnym a takich ludzi jest mało.

 

"Środowisko ogólne" to g*wno, szare życie, brak pasji i chęci do życia. Byle na weekend na imprezę i się najeb*ć, po co tracić czas na takich ludzi? Lepiej go przeznaczyć na zarabianie kasy, rozwój albo pasję. Osobiście wolałbym być szanowany w środowisku np. spadochroniarzy, jeśli skakanie ze spadochronem byłoby moja pasją, niż w "środowisku ogólnym", które no właśnie jest ogólne i nic poza tym.

 

Co masz na myśli pisząc "kiepskie życie towarzyskie"?

 

22 minuty temu, Klariett napisał:

Czy warto np ustawić sobie zdjęcie profilowe na fb obrazujące naszą pasję itp? Itd? Czy trzymać zainteresowania tylko dla siebie?

W dzisiejszych czasach Fb, to swoista wizytówka - umiejętnie wykorzystana może przynieść sporo korzyści wizerunkowych. Myślę że to czy ustawisz zdjęcie obrazujące swoją pasję czy nie, nie powinno mieć dla Ciebie żadnego znaczenia. Chcesz to wstawiasz, nie chcesz to nie i tyle, nie myślisz o tym, nie reagujesz na reakcję ludzi - totalna obojętność.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo ludzi pragnie np markowych ubrań. Z logiem znanego poducenta, kupują je i noszą. Na swój sposób reklamują dalej daną markę, płacą swoim sosem aby mieć na sobie to logo. 

Stań się takim typem aby dana marka, zgłosiła sie do Ciebie, i płaciła Tobie za to, że pokazujesz sie ww marce. Czy to przez hobby, czy z miłości do czegoś. A skromność, albo jesteś skromny albo nie. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Klariett napisał:

To może inaczej, w kontekście bardziej naszego forum.
Czy wpływa to na zainteresowanie kobiet?

Myślę że to zależy od pasji. Jeśli lubisz podróżować, to ... :D Gdy kolekcjonujesz znaczki pocztowe nie są już tak tobą zainteresowane. Aczkolwiek i tak jesteś bardziej in plus, cokolwiek by to nie było. No i jeśli potrafisz nieźle gadać możesz wyrwać jakas pannę na jakąkolwiek pasje ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto pokazać pasję, nawet kosztem drwinek tępaków (rzadkość), ponieważ pokazując ją, przyciągasz do siebie ludzi z pasją - a są to przeważnie ludzie bogatsi wewnętrznie od ogółu.

 

Ukryjesz pasję, to nie poznasz wartościowszych ludzi - a to jest cholernie wielka strata.

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Marek Kotoński said:

Warto pokazać pasję, nawet kosztem drwinek tępaków (rzadkość), ponieważ pokazując ją, przyciągasz do siebie ludzi z pasją

Ja jak sie znajde wsrod nowych ludzi, to najpierw obserwuje o czym ci ludzie rozmawiaja, jak sie zachowuja. Na podstawie zebranych danych moge oszacowac czy jest sens w ogole poruszac jakies ambitniejsze tematy. 

 

Bo jesli rozmowa jest jalowa i dotyczy pogody czy ostatnich zakupow to wiem ze jak zaczne gadac o psychologii czy o sztucznej inteligencji to na pewno nikogo to nie zainteresuje a wrecz przeciwnie - zostane obsmarowany gownem za plecami, wysmiany i na nastepny dzien nikt ze mna nawet o pogodzie nie bedzie chcial rozmawiac. Tak to wyglada z tego co doswiadczylem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Klariett napisał:

Zauważyłem że inteligentni, ambitni ludzie posiadający jakieś wąskie zainteresowania mają mało znajomych, kiepskie życie towarzyskie i nie są zbytnio szanowani w ogólnym środowisku. Wiele ludzi ma ich za dziwaków, i nie traktuje ich na równo ze sobą tylko patrzą raczej na nich z góry

Jak słusznie zauważył Gustaw Le Bon w "Psychologii tłumu" w społeczeństwie więcej jest głupich niż mądrych i tego się nie zmieni. Nawet ktoś kogo pasją jest zbieranie znaczków będzie uważany za dziwaka i odmieńca tylko ze względu na to, ze ma co robić np. poza godzinami pracy w czasie wolnym. Dla większości ludzi faktycznie jedyną rozrywką w czasie wolnym jest odwiedzenie galerii handlowej lub weekendowe imprezowanie.   

 

Podobnie jak @Unhomme uważam, że z większością ludzi nie warto poruszać ciekawych tematów, ponieważ zwyczajnie nie warto. Bardzo często nie będą mieli nic ciekawego do powiedzenia, raczej będą używać utartych schematów zasłyszanych gdzieś od kogoś lub gdzieś w telewizorze. Nasz współczesny świat to taki trochę dom wariatów, w którym ludzie normalni coś sobą reprezentujący i mający coś ciekawego do powiedzenia, z zainteresowaniami i pasjami, uważani są za wariatów. Nasze forum na zewnątrz też jest tak postrzegane, o czym już nie raz była mowa;)

 

Suma summarum lepiej zastanowić się najpierw kilka razy zanim poruszy się jakiś temat i ujawni swoje zainteresowania czy pogląd. 

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto. Dzięki temu zrobisz selekcję ludzi nieprzychylnych tobie. W gimnazjum miałem takich delikwentów. Na początku wstydziłem się swojej pasji. Po kilku latach pojąłem, że nie ma żadnego powodu do zażenowania, bo problem tkwił w osobach, które nie akceptowały mojego wyboru. 

No i dziewczyny lepiej patrzą na takich gości. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.