Skocz do zawartości

Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

   Panowie, ponieważ od kilku lat przymierzam się do zakupu kampera i poczuć tzw wolność i nie zależność, znalazłem to co poniżej:

 

http://allegro.pl/ford-transit-kamper-camper-2-5-d-ladny-stan-i7307691054.html#thumb/8

 

  Jest w moim zasięgu, fajny Fordzik, miałem takiego, silnik nie do zarżnięcia, blacharka spoko, brak kibla, nawet turystycznego.

Po jutrze jadę obejrzeć, Jak pójdzie za 11k to biere. Co sądzicie, czy dalej szukać?

 

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pozytywny   Wiesz że o tym myślę, fajne wakacje, fajne alibii, fajne dziewczyny po drodze.:D

 

Zanim wyjadę złożę ofertę na forum, 'przygoda w za mian za łagodny seks'.:D

 

Kto wie może przygoda przerodzi się w FF, co jakiś czas w ramach urlopu.:D

 

Od czegoś trzeba zacząć.:lol:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pozytywny napisał:

Laptop, własna strona, internet i kilka kamerek.

   Nie na moje zdrowie, po za tym moja dupa z wiszącymi jajami nie wygląda apetycznie, 

kto chciałby to oglądać? Brrrr. Wolę zadawać przytulanie i orgazmy. 

 

Nie ma już takich rycerzy.:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę, uwielbiam campingowe życie i swobodę przemieszczania  ale dla jednej osoby to chyba dość drogi sposób na turystykę , taki transit to chyba pali jak smok ?

Też myślałem o aucie do spania ale max wielkości caddy/combo albo galaxy i żeby na codzień też służył bo w moim przypadku kamper by stał 10 miechów bezczynnie. No i w odróżnieniu od campera pełną gębą takim autem można nocować na zwykłych parkingach bez obawy że policja przegoni na camping co np. w Chorwacji się zdarza. Nie myślałeś o czymś mniejszym ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kamperów, to zwróć uwagę na kilka rzeczy jak pojedziesz oglądać:

 

- Czy auto przechodziło bezproblemowe przeglądy? Kampera można samemu przerobić, ale schody zaczynają się przy homologacji takiego pojazdu, żebyś się potem nie zdziwił na przeglądzie.

- Zwróć uwagę na stan podłogi( czy się nie ugina, nie ma pleśni), ścian i dachu(zacieki). Wszelkiego rodzaju przecieki, dziury, rdza w newralgicznych miejscach, to dodatkowe koszta, a nikt nie lubi jak mu kapie na głowę.

- Sprawdź podwozie, czy czasami nie jest mocno przerdzewiałe i się nie sypie.

- Sprawdź czy instalacja sanitarna jest szczelna i nie leje się ze zlewu, uszczelek itd.

- Sprawdź szczelność okien

- Zwróć uwagę na zapach stęchlizny, jeśli występuje. Auto na bank jest wtedy nieszczelne i ma wilgoć. Sposób kupujących kampery( jechać oglądać po opadach deszczu, wtedy wszystko wyjdzie jak na dłoni)

- Sprawdź elektrykę

- Auto ma webasto? 

- Czy działa klima ( wyobraź sobie 38 stopni w dzień i 25 w nocy, a tu klima szwankuje. Jaja ugotowane)

- Jak pojedziesz koniecznie musisz sprawdzić jak auto się zachowuje z pełnym załadunkiem, żebyś się potem nie zdziwił próbując podjechać pod górę np. w Czarnogórze

- Przy jeździe próbnej, jedź przez różne nawierzchnie. Od dziur, po szutr. 

- Zwróć uwagę, że to miejsce do spania na górze nie jest zbyt komfortowe. Zwłaszcza wchodzenie i schodzenie na siku po kilku piwkach :) 

- 170.000 rocznik 92' ?? Tyle to on miał, ale w 95'.

- Zapytaj jaką masę całkowitą ma kamp,ale na pusto.( Nie sugeruj się tym  co ma w dowodzie). Jak jest zarejestrowany do 3,5 a zalejesz go pod korek, nabierzesz klamotów, 2 baby to możesz przekroczyć limit, a jak Cię złapią i zrobią kontrolę, to będzie problem.

 - Jedna uwaga techniczna. Kamp ma mało koni. Czuję, że z podjazdami może mieć problem. Zapytaj się gościa dlaczego nim jeździł tylko po Polsce? Może się okazało, że w dalsze trasy, przy sporym zróżnicowaniu terenu, po prostu nie daje rady?

- Brak kibla i prysznica, to nie jest problem. Kamperem i tak będziesz stawać na kempingach. A tam są prysznice, kible, wifi i wszystko co dusza zapragnie.

 

Tyle ode mnie tak na szybko. 

 

PS. Tylko się nie zniechęcaj po tym co tu napisałem. Po prostu siedzę w temacie i wiem jak dużo jest złomów na rynku. 

Edytowane przez giorgio
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adolf - Kolega @giorgio dał masę dobrych rad. Polecam Ci je zastosować bo 11 k za używanego kampera brzmi dla mnie trochę podejrzanie. Jak za dobre auta osobowe średnio 20 k złotych jest optymalne by mieć spoko przebieg i stan pojazdu. A tutaj mamy do czynienia z kamperem czyli czymś konkretnym. 

Ja bym wział jakiegoś mechanika czy znawcę aut by był z Tobą i sprawdził. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, giorgio said:

Jak pojedziesz koniecznie musisz sprawdzić jak auto się zachowuje z pełnym załadunkiem, żebyś się potem nie zdziwił próbując podjechać pod górę np. w Czarnogórze

Takimi starymi autami bałbym się jechać do Czarnogóry, to może się rozkraczyć pięknie po drodze.

 

Quote

Zapytaj się gościa dlaczego nim jeździł tylko po Polsce?

Facet był rozsądny, co by robił z tym autem jakby mu padlo za granicą.

Edytowane przez Les
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek( @Adolf) zajawka fajna ale:

- to jest gruchot!Zakładam po roczniku, że tylna os, czyli na wale napędowym.

- zdjełano w garażu po pijaku(samoróba).

 

Weź ty se po żądnego busa kup(golasa) i sam zainwestuj pasje/umiejętności w stworzenie własnego INDYWIDUALNEGO kampera.

Awesome Interior Design Campervan Living (4)

@Mosze RedOutstanding 90+ Interior Design Ideas for Camper Van https://decoratio.co/2017/03/90-interior-design-ideas-camper-van/ In thisArticle You will find many example and ideas from other camper van and motor homes. Hopefully these will give you some good ideas also.

 

 

Edytowane przez Tornado
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem w trakcie realizacji takiego marzenia. Kupiłem VW T4. Jestem w trakcie robienia rozkładanej kanapy.  Będę go docieplał i zasilanie dodatkowe z akumulatora z ładowaniem w czasie jazdy. Jeszcze jakaś szafeczka, kuchenka gazowa i więcej mi nie trzeba. Na parkingach nie rzucam się w oczy więc spokojnie w trasie idzie się przekimać. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Eryk napisał:

Będę go docieplał Czym ???

i zasilanie dodatkowe z akumulatora z ładowaniem w czasie jazdy. EEEEE?

Rozumiem iż jest to wariant skandynawski czyli : zasilanie z dodatkowego akumulatora ładowanego w czasie jazdy (lub solara)na rozłączanym dodatkowym obwodzie!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wskazanej kwocie (jeśli oczywiście masz chęci) to lepiej kupić golasa czyt. wersję osobową jakiegoś vana. Dostaniesz pojazd zapewne młodszy.

Skoro oglądasz pojazd który nie ma wc, to właściwie szukasz czegoś co zastąpi namiot.

W wersji osobowej wywalisz kanapy/fotele, zrobisz podłogę na płasko z mdf'u, materac itd., zamontujesz rolety i w drogę.

 

Na yt jest babeczka co jeździ przerobionym fiatem qubo (takie małe pudełko) po Europie. Także można ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TornadoDocieplenie styropianem oraz cienką pianką z dwustronną folią aluminiową. 

Zasilanie dodatkowe to akumulator do oświetlenia i zasilania jakichś dodatkowych urządzeń połączony z akumulatorem podstawowym z przełącznikiem, który w czasie jazdy po naładowaniu akumulatora podstawowego ładuje akumulator dodatkowy. Dodatkowo przetwornica oraz gniazdko zewnętrzne do zasilania na kempingach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 24.04.2018 o 11:10, Mosze Red napisał:

Toaleta chemiczna/ turystyczna to wydatek raptem 400 pln. 

 

Jak dla mnie największy brak, to brak prysznica. 

Na forach motocyklowych można podać trasę i dopytać o stacje benzynowe z prysznicem. Często są w miejscach gdzie zatrzymują się tirowcy. Kilka lat temu były też na dworcach PKP, ale zaczęli likwidować, jednak czasami jeszcze się zdarzają. Jakieś 15 lat temu zrobiłem sobie trip po Polsce i korzystałem tylko z takich miejsc i właściwie dało radę. W ostateczności nawet na noclegowni dla bezdomnych zdarzyło mi się skorzystać z łaźni (w przeciwieństwie do schroniska można wejść z ulicy i skorzystać a często nawet coś przeprać).

Oczywiście zależy czy chcesz jeździć sam czy z dziatkami. Z prysznica też bez problemu skorzystasz na większości 'Marin' czy ośrodków wczasowych. Jeśli jeździsz po Polsce i Europie zachodniej to nie wydaje mi się żebyś nie znalazł gdzieś miejsca do umycia za kilka zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.