Skocz do zawartości

Pozew rozwodowy, żądania finansowe byłej


Rekomendowane odpowiedzi

Zabezpieczenie alimentów to podstawa, zawsze się go pisze, aby potem nie płacić ewentualnie zaległych alimentów od kwietnia. Przy zabezpieczeniu alimentów będziecie słuchani na okoliczność możliwości zarobkowych i majątkowych oraz kosztów utrzymania małoletniego. Potem zostanie wydane stosowne orzeczenie w tym wzgledzie, podlega ono co do zasady zażaleniu. Chociaż nie spotkałem się jeszcze aby zażalenie w tym względzie przyniosło oczekiwany skutek. 

1. koszt wyżywienia - dziecko ma specjalną dietę? Czy je praktycznie to co wszystkie dzieci ? Ma wyżywienie w przedszkolu wliczone w koszty przedszkola ? Jakie posiłki je dziecko w domu ? Zazwyczaj na okoliczność kosztów wyżywienia przedstawia się paragony ?

2. Koszty ubrania i buty - ile średnio par butów i ubrań kupowanych jest rocznie dziecku ? Jak szybko dziecko rośnie ? Jakie ubrania kupiła na przestrzeni ostatnich 3 mieisięcy (konkretnie cena, jakie to było ubranie/buty).

3. Jakie kosmetyki dziecko używa - konkretnie, na ile starczają, paragony na ich zakup, nazwy tych kosmetyków.

4. Jakie leki dziecko bierze ? Przyjmuje coś, ze względu na stan zdrowia ? Czy witaminy D nie można przyjmować inaczej niż w suplementacji ?

5. Przedszkole  niech przedłoży zaświadczenie ile kosztuje, chyba że sam masz taką wiedzę.

5. dojazd do przedszkola - czy jest po drodze do pracy ? Czy po prostu małżonka musi nadrobić,  Ile spala jej samochód ? Czy to gaz, czy benzyna ? 1 km x 22 dni powszednie w przedszkolu 22 km.

6. Jakie zabawki edukacyjne zostały zakupione na przestrzeni ostatnich 3 miesięcy ? Co mam rozumieć przez zabawki edukacyjne ? 

7. Dziecko pływa ? Uczy się pływać ? Jak często chodzi na basen ? Ile kosztuje bilet dla przedszkolaka na basen ? Czy nie jest przypadkiem darmowy ? (sprawdzić na basenie jak to wygląda), Jak często chodzi do kina w ciągu miesiąca ? Na jakich filmach był na przestrzeni ostatnich 3 miesięcy ? Tytuły filmów ? W jakim to było kinie ?

8. opłaty ? Może jej chodzi o media, ale tego akurat nie wiem :D. Media dzieli się zazwyczaj przez liczbę osób mieszkających w danym lokalu.

 

Co do jej kosztów możesz rozbijać podobnymi pytaniami, niech konkretnie wskazuje co na ile wydaje. 

 

To przynajmniej byłby mój pomysł na prowadzenie sprawy. Ma jakiegoś pełnomocnika w osobie adwokata, czy radcy prawnego ?

 

Z poważaniem AdwokatDiabła89

W dniu 29.04.2018 o 18:22, Still napisał:

Alimenty - 600 zł (Moja wypłata netto około 2400 podała w pozwie, że mam 2500. Napisała w pozwie, że zarabia 2200 na rękę a ma prawie 2600 czyli już ^_^.)

Udzielenie zabezpieczenia przez zobowiązanie pozwanego, aby przez cały czas trwania postępowania rozwodowego płacił taka kwotę, począwszy od Kwietnia 2018.

A teraz podane koszta utrzymania dziecka przez byłą.

koszt wyżywienia – ok. 450 zł 
koszt zakupu ubrań i butów – 100 zł 
koszt zakupu kosmetyków dla dzieci – 25 zł
koszt zakupu środków czystości  tj. płyn do prania, płyn do płukania – 25 zł
koszt zakupów leków, w tym wit. D – 50 zł 
koszt publicznego przedszkola – ok. 200 zł 
koszt dojazdów do przedszkola – ok. 350 zł 
koszt zabawek edukacyjnych – ok. 50 zł 
koszt rozrywki tj. wyjścia na basen, do kina, do parku rozrywki  – ok. 100 zł 
koszt opłat  – ok. 150 zł  (???? jakich opłat<_<)

 

Dalej pisze o swoim utrzymaniu w życiu.

Płaci połowę kredytu hipotecznego 350 zł 

Kredyt gotówkowy 110 zł ( połowę ja płace, mam wyciąg z konta swojego )  

Partycypacja kosztów utrzymania u rodziców 200 zł 

Rachunek za jej telefon 70 zł ( what the fuck  ??? :blink:)

Koszt paliwa do pracy 200 zł ( dodam, że wcześniej pisała koszt paliwa dojazdu do przedszkola 250 zł , przedszkole oddalone 1 km od jej pracy )

I teraz perełka : 

Zapewnienie własnych podstawowych potrzeb tj. wyżywienie – 500 zł, kosmetyki, leki – 100 zł miesięcznie oraz rozrywka – sporadyczne wyjście do kina, na basen – 100 zł miesięcznie.

Co mnie obchodzą kosmetyki, wyżywienie, rozrywka ???:lol: 

 

Co o tym sadzicie bracia ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dani napisał:

Z tego co tu czytam lepiej próbować się dogadać żeby był rozwód bez orzekania o winie ale dlaczego?

Po co Ci orzekanie o winie? Dla satysfakcji? Dla ogłoszenia światu - patrzcie to ona jest winna a nie ja? Świat ma to w d.... .

 

Jeśli już koniecznie chcesz ogłosić światu jaka ona jest zła to zakończ związek jak najszybciej i po najniższych kosztach psychiczno-finansowych (oczywiście broniąc swoich granic majątkowych, rodzicielskich itd itp) a potem daj ogłoszenie to prasy, wygłoś monolog na spotkaniu rodzinnym lub wstaw na FB jaka była prawda.

 

Ale powtarzam świat ma to gdzieś.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam bracia. Odświeżam temat. Dziś dostałem wyrok, II instancji sądu apelacyjnego gdzie było złożone zażalenie na zabezpieczenie alimentów. Na posiedzeniu niejawnym s.apelacyjny, podwyższył zabezpieczenie do 500 zł. Powódka wnosiła o 600 zł.

W uzasadnieniu nie było nic napisane, że muszę wyrównać alimenty wstecz z data złożenia pozwu rozowodowego wraz zabezpieczeniem(w maju). Jak dobrze rozumuje i tak muszę za te miesiące wyrównać do kwoty 500 zł. Miałem 400 zł . Czy odsetki też muszę płacić, naliczone z data majową??? 

Edytowane przez Still
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ElChico napisał:

@Still

Tak, musisz zrobić wyrównanie alimentów do 500 zł, to nie musi być napisane w uzasadnieniu. To samo dotyczy odsetek od każdej z rat alimentacyjnych.

Dobrze pamiętam, że odsetki to 13% ? 

Swoja drogą, sądy w Polsce wierzą na słowo jeżeli chodzi o dochody ex.  Nie widząc nawet na oczy zaświadczenia o zarobkach.

 

Edytowane przez Still
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Still napisał:

Dobrze pamiętam, że odsetki to 13% ? 

Swoja drogą, sądy w Polsce wierzą na słowo jeżeli chodzi o dochody ex.  Nie widząc nawet na oczy zaświadczenia o zarobkach.

 

To zależy jakie odsetki wskazano w postanowieniu. Ustawowe wynoszą obecnie 5%, a ustawowe za opóźnienie 7%. Od każdej z zaległych rat liczysz je osobno. Najlepiej skorzystać z kalkulatora odsetek dostępnego w internecie - tam wpisujesz datę wymagalności, kwotę i on Ci wszystko obliczy.

 

Generalnie alimenty liczy się na tzw. "oko", bo takie wydatki jak przykładowo wyżywienie trudno dokładnie wykazać. Jest to kwestia oceny sędziego czy i w jakim stopniu kupi to, co strona podaje. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strategia jest całkiem dobra, ale trzeba to jeszcze wszystko poukładać w logiczny sposób, aby przed sądem nie wyszło, że mataczysz, wprowadzasz w błąd czy lawirujesz. Rzeczywiście jest tak, że jest pewien przedział jeżeli chodzi o wysokość alimentów, uzależniony ściśle od możliwości finansowych płatnika alimentów.

Wydaje mi się, że obowiązkowo jakiegoś adwokata przydałoby się wziąć lub kancelarię która specjalizuje się w tego typu kwestiach. Może tutaj zapytaj: https://kancelariamc.pl/rozwod

Podobno dają i są kreatywni w tych tematach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adwokat weźmie min 3 tys, no ale po 2,5 roku -3 latach zacznie się zwracać to co wyciągnie z kieszeni dziecku a włoży prawnikowi. Mógłbyś jjeszcze spróbować pogadać z żoną i może zgodzi się na opiekę naprzemienną i wtedy nie masz żadnych dylematów, ze płacisz za dużo. Twój koszt to pół przedszkola, jedzenie podczas pobytu u Ciebie, ciuchy, kosmetyki mozecie przeciez kupować razem i tyle samo czasu poswiecsz na opiekę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
On ‎8‎/‎10‎/‎2018 at 2:12 PM, Normalny said:

Po co Ci orzekanie o winie? Dla satysfakcji? Dla ogłoszenia światu - patrzcie to ona jest winna a nie ja? Świat ma to w d.... .

Orzekanie o winie jest potrzebne jezeli wiesz, ze ex bedzie chciala skladac o alimenty na siebie (ma na to 5 lat)- uzasadnienie zyje w niedostatku.

 

 

Brak polskich liter- komp w pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Pytonga napisał:

uzasadnienie zyje w niedostatku.

Co jest trudne do uzyskania. Chyba, że ktoś miał w domu żonę chorą, która nie pracowała bo takiej pracy podjąć nie mogła z przyczyn zdrowotnych.

Jeśli kobieta jest zdrowa, sprawna to sąd poinformuje ją aby podjęła pracę.

 

Co do tych 5 lat. To nie jest sztywny termin. W uzasadnionych przypadkach może być przedłużony.

Jeśli kobita zgadza się na orzekanie bez winy to jestem za tym aby taki rozwód brać. Pół godziny i człowiek jest wolny. Płaci tylko na swoje dziecko co i też robiłby w małżeństwie.

Edytowane przez Normalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.