Skocz do zawartości

Ankieta dla Polaka


Czy opłaca się żyć jeszcze w Polsce?   

48 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy w Polsce Opłaca się jeszcze żyć?

    • Tak
      27
    • Nie
      21


Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno siła nabywcza pieniądza jest bardzo, bardzo słaba. Ceny i koszty życia jak w innych krajach UE a zarobki, szkoda pisać. Stosunek tego co ludzie zarabiają do tego co za to można kupić dyplomatycznie pisząc żenująco słaby. Oceniam w porównaniu z innymi krajami EU.

Edytowane przez SennaRot
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się, bo przecież nikt nam za to życie nie zapłaci, ale żyć trzeba aż do śmierci :)

A z ekonomicznego punktu widzenia to naprawdę jest słabo tak jak @SennaRot napisał. Zarabia się 1,5 -2 k. A żeby przeżyć potrzeba 3k miesięcznie. Dobrze że każdy ma niekończącą się skarpetkę z której można dokładać... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo wczoraj wybiło na poziom 5 zł za litr, to coś niesamowitego że w kraju gdzie dużo większość ludzi zarabia najniższą mamy ceny Zachodnie.

W UK cena za litr nie wiele większa, ale ile litrów paliwa za jedną dniówkę może kupić Angol a ile Polak?

 

Tak czy siak, żyjemy w kraju wyzysku ekonomicznego. W Warszawie aby jako singiel żyć na dobrym poziomie trzeba zarabiać najmniej 3k złotych...

Wielu młodych ludzi nadal mieszka z rodzicami, mają po 30-35 lat, bo na własne ich po prostu nie stać, a jak stać to za pieniądze z banku gdzie będą musieli spłacać to do końca życia.

 

Ale nie biadolmy, zawsze trzeba mieć trzeźwe myślenie, dopóki nie masz zobowiązań, szukaj najlepszych rozwiazań :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi leci trzeci rok pracy tutaj. Wyniosłem dużo doświadczenia, niestety pieniądze nie idą z tym w parze. Jak mnie jeszcze trochę podkurwią, to będę zmuszony wyjechać aby przeżyć w miarę normalnych warunkach. Nie mniej zaznaczyłem tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie. Biorę pod uwage kilka czynników:

- zarobki

- ile kosztuje mnie życie 

- ile moge odłożyć/zainwestować

W Polsce da się żyć na jakimś poziomie, ale nie jest to poziom na jakim może przeżyć przeciętny pracownik na zachodzie. Przepaść coraz bardziej się pogłębia. Biorąc po uwagę podatki jakie są i te które palnuje się nałożyć na przeciętnego Kolwaskiego, to coraza bardziej zastanawiam się nad emigracją. 

Edytowane przez viko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zdecydowanie nie opłaca się ,  przy aktualnym rządzie będzie już tylko gorzej.

 

Będzie ciągle wycieranie sobie mordy historią i jakieś nic nie wyjaśniające komisje wyjaśniające... 

 

Podczas tego cyrku będzie systematycznie niszczone nasza gospodarka przez programy typu 500+ 300+  I tak kraj skończy jak Wenezuela.. 

Edytowane przez Gandziarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.