Skocz do zawartości

Praca jako nauczyciel


Zupa15

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! 

 

Co sądzicie o pracy nauczyciela?  ponieważ chciałbym iść jako nauczyciel i nauczać oraz kształtować młodzież na dalsze życie :)  powołując UKS albo powołując różne kółka :) 

 

Dziedziny jakie chce obrać: 

 

-Wos

-Historia

-Język Polski 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czuje powołanie to powinien się w tym realizować, niech robi to co kocha a przy okazji nauczy się jak funkcjonuje pieniądz. 

Ktoś mądry z misją powinien uczyć nasze dzieci w tych szkołach a nie jacyś nauczyciele co tylko czytają podręczniki i każą je spisywać do zeszytu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholernie niska podstawa na początek. Po x latach może dostaniesz lepszą kasę, jak nic nie zmienią w karcie nauczyciela - cały czas coś próbują uciąć. Jak będziesz fajny gość lub miał charyzmę to będziesz miał poważanie, a jak nie to Cię "złota młodzież" wyhuśta. Do tego głupiutkie mamuśki w stylu: "Czy mój brajanek może przyjść poprawić ocenę? Wiem, że ma same szmaty, ale to mądry chłopak i powinien mieć na koniec trzy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy jest nauczycielem historii. Nie poleca tej profesji. Wieczne użeranie się z debilami i ich rodzicami, którym nie idzie przetłumaczyć, że ich Brajanek to debil.

Z drugiej strony, potrzeba nauczycieli z motywacją do wykonywania tego zawodu, dlatego jeśli jesteś świadom minusów i mimo to chcesz nieść ten oświaty kaganiec, to z głębokim szacunkiem zachęcam i trzymam kciuki za wytrwałość, a także życzę sukcesów i satysfakcji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, SzatanKrieger napisał:

Ktoś mądry z misją powinien uczyć nasze dzieci w tych szkołach a nie jacyś nauczyciele co tylko czytają podręczniki i każą je spisywać do zeszytu.

Niestety jest podstawa programowa, która narzuca sztywne ramy jednej słusznej wiedzy. Nikt nie będzie ryzykował rozmowy z dyrektorem lub naganą, że nie realizuje programu ministerstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz mocny kręgosłup i nie dasz sobie małym chujkom wejść na głowę, będziesz trzymał w ryzach, masz mocną psychikę to próbuj sił. Ja pamiętam jaki szacunek do belfrów był w podstawówce do której uczęszczałem w niewielkiej miejscowości a co się działo w gimnazjum do którego później poszedłem, z każdym rokiem dzicz była coraz większa. Teraz to już patologia. Wiem jedno - jak pokażesz słabość, a gówniarze zobaczą że mogą sobie pozwolić to wejdą Ci na głowę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger W sumie prawda jest taka że jak nikt słowa nie powie, znaczy skarga żadna nie poleci a dzieciaki "wiedzą" to co przewiduje program to belfer prowadzi lekcje w sposób jaki chce. Miałem kilku nauczycieli którzy prowadzili lekcje nietypowo, na swój sposób a to co ustawa przewiduje było "przerobione".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, SzatanKrieger napisał:

Jeśli czuje powołanie to powinien się w tym realizować, niech robi to co kocha a przy okazji nauczy się jak funkcjonuje pieniądz. 

Ktoś mądry z misją powinien uczyć nasze dzieci w tych szkołach a nie jacyś nauczyciele co tylko czytają podręczniki i każą je spisywać do zeszytu.

Pozdrawiam.

Również pozdrawiam :) jestem zdania takiego że Polskie społeczeństwo potrzebuje solidnego uderzenia żeby wyszli z marazmu i zaczęli coś ze sobą robić. Dlatego chce rozbudować/założyć w przyszłej placówce w której będę pracował Uczniowski Klub Sportowy oraz inne zajęcia dodatkowe pokroju nie wiem Kółka wędkarskiego albo majsterkowania 

Sądzę też że ktoś musi je zaprogramować aby się ruszyli mogę być nawet nauczycielem od WDŻ"tu :D 

27 minut temu, lxdead napisał:

Jak masz mocny kręgosłup i nie dasz sobie małym chujkom wejść na głowę, będziesz trzymał w ryzach, masz mocną psychikę to próbuj sił. Ja pamiętam jaki szacunek do belfrów był w podstawówce do której uczęszczałem w niewielkiej miejscowości a co się działo w gimnazjum do którego później poszedłem, z każdym rokiem dzicz była coraz większa. Teraz to już patologia. Wiem jedno - jak pokażesz słabość, a gówniarze zobaczą że mogą sobie pozwolić to wejdą Ci na głowę.

   Będę miał takie podejście ,,wy jesteście mili dla mnie ja jestem miły dla was jak będziecie źli to ja będę zły dla was"  a sposoby na takich rozbrykanych uczniów mam nawet dobre :D  typu ,, Widzę że cię energia rozpiera to może wygrabisz liście wokół szkoły?" albo ,,Jak chcesz się bić to się zapisz na zapasy wyżyjesz się na macie a nie na koledze" 

 

37 minut temu, Adams napisał:

Mój znajomy jest nauczycielem historii. Nie poleca tej profesji. Wieczne użeranie się z debilami i ich rodzicami, którym nie idzie przetłumaczyć, że ich Brajanek to debil.

Z drugiej strony, potrzeba nauczycieli z motywacją do wykonywania tego zawodu, dlatego jeśli jesteś świadom minusów i mimo to chcesz nieść ten oświaty kaganiec, to z głębokim szacunkiem zachęcam i trzymam kciuki za wytrwałość, a także życzę sukcesów i satysfakcji.

Z rodzicami sobie poradzę. Ważne będzie dla mnie podejście na linii Dziecko-Rodzic Rodzic-Nauczyciel Dziecko-Nauczyciel na zasadzie takiej że rodzic i N-ciel będą musieli współpracować ze sobą  w imieniu dobra dziecka. U mnie nie będzie takiego przechodzenia za ładne oczka oraz takiej korupcji :D  dla mnie ważne będzie dobro uczniów,wiedza z którą wyjdą oraz nie wyprodukowanie frustratów życiowych :D  

 

40 minut temu, I_am_the_Senate napisał:

Cholernie niska podstawa na początek. Po x latach może dostaniesz lepszą kasę, jak nic nie zmienią w karcie nauczyciela - cały czas coś próbują uciąć. Jak będziesz fajny gość lub miał charyzmę to będziesz miał poważanie, a jak nie to Cię "złota młodzież" wyhuśta. Do tego głupiutkie mamuśki w stylu: "Czy mój brajanek może przyjść poprawić ocenę? Wiem, że ma same szmaty, ale to mądry chłopak i powinien mieć na koniec trzy".

O pieniądze mi nie chodzi ważne żebym podniósł poziom Polskiej młodzieży oraz ,,wyrobił" opozycjonistów do konsumpcjonizmu,osoby chętne wiedzy oraz osoby które będą iść za swoją pasją. Z takimi Madkami sobie poradzę to powiem tak ,, To niech je poprawi to wtedy jak będzie wychodziło ta trója to ją wpiszę"  i też będzie zależeć jaka będzie postawa tego ,,chłopaka"  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zupa15

 

Pamiętaj przyjacielu, polecam książkę Kiosakiego  bogaty ojciec biedny ojciec.

Jest tam historia o nauczycielu, który był mądry ale był biedny i o człowieku, który nie miał wykształcenia a był bogaty.

Dzieciaki będą CIę bardziej szanować jeśli będziesz uczył z pasją ale ważne abyś miał zaplecze finansowe, z drugiej strony jak będziesz prowadził dobrze placówkę i uczył to też będziesz mógł zarabiać ale pamiętaj, niestety te pieniądze są ważne abyś mógł się spełniać.

Pozdrawiam i życzę samych sukcesów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, SzatanKrieger napisał:

@Zupa15

 

Pamiętaj przyjacielu, polecam książkę Kiosakiego  bogaty ojciec biedny ojciec.

Jest tam historia o nauczycielu, który był mądry ale był biedny i o człowieku, który nie miał wykształcenia a był bogaty.

Dzieciaki będą CIę bardziej szanować jeśli będziesz uczył z pasją ale ważne abyś miał zaplecze finansowe, z drugiej strony jak będziesz prowadził dobrze placówkę i uczył to też będziesz mógł zarabiać ale pamiętaj, niestety te pieniądze są ważne abyś mógł się spełniać.

Pozdrawiam i życzę samych sukcesów ?

Dziękuję :)  uczył z pasją to znaczy jak? :)  zaplecze jest obecnie wyrabiane :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zupa15

 

Z pasją czyli dawał swoje błędy życiowe jako przykład aby czegoś nie robić, opowiadać barwnie ale nie zdradzać wyniku tylko sprawiać by dzieciaki same go wyszukiwały. Czyli na przykład dlaczego zrzucono bomby atomowe ,co wy byście zrobili jakie wy byście rozwiązania dali, co wy byście polecili ludziom, jak wy byście zadbali . Gwarantuję, że taka szkoła będzie jak złoto z tego typu nauczycielami. Sam bym posłał swoją pociechę do takiego miejsca gdybym ją miał.

Ucz mój drogi najlepiej jak potrafisz, nawet jak nie docenią i komplementuj , ja do teraz pamiętam pewnych nauczycieli i ich komplementy w stosunku do mnie nawet jak wtedy nie okazałem wielkiej wdzięczności ale byłem podbudowany ich słowami.

Powodzenia mój drogi i uważaj na siebie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zupa15

 

Swoją drogą, obyś nie poszedł w tym kierunku :D

 

 

 

 

21 minut temu, Zupa15 napisał:

Będę miał takie podejście ,,wy jesteście mili dla mnie ja jestem miły dla was jak będziecie źli to ja będę zły dla was"  a sposoby na takich rozbrykanych uczniów mam nawet dobre :D  typu ,, Widzę że cię energia rozpiera to może wygrabisz liście wokół szkoły?" albo ,,Jak chcesz się bić to się zapisz na zapasy wyżyjesz się na macie a nie na koledze"

 

Ja miałem swego czasu takie akcje za czasów technikum czy gimnazjum że byli tacy agenci co nauczycielce tak wchodzili na głowę że wręcz zalewały się łzami, skurwiele po prostu wyczuwali "słabość". Byli też nauczyciele którzy byli w porządku, byli takimi "ciapciakami" ale byli tak sympatyczni czy fajni że nikt im dupy nie zawracał i mieli spokój. Grunt to wyłapać tych cwaniaczków, zaobserwować czy będą coś kombinować - jeśli tak, to przy najbliższej sposobności "złapać za ryj", stłamsić gówno w zarodku i pokazać że rządzisz Ty - jak z psem, masz pokazać że to Ty jesteś Alfą na tej 45 minutowej lekcji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, typiarz napisał:

Ewentualnie można szukać pracy w bardziej cywilizowanych warunkach, czyli liceum. Poziom patologii jest tam niższy, a szacunek do nauczyciela dużo wyższy niż w gimnazjum. 

Albo Technikum. Teraz i tak gimnazjów już nie ma, więc za rok, dwa o ile niczego już zmieniać na powrót nie będą to sytuacja zrobi się normalna jeśli chodzi o podejście dzieciaków do belfrów w tym "gimnazjalnym" przedziale wiekowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz kwestii warunków pracy, dużą trudnością dla młodych nauczycieli jest zdobycie pracy, obecnie 3/4 nauczycieli to "stara gwardia", a wielu młodych nauczycieli na etacie w państwówce to ludzie z plecami u dyrekcji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Perun napisał:

Oprócz kwestii warunków pracy, dużą trudnością dla młodych nauczycieli jest zdobycie pracy, obecnie 3/4 nauczycieli to "stara gwardia", a wielu młodych nauczycieli na etacie w państwówce to ludzie z plecami u dyrekcji 

Rozmawiać i przekonać potrafię :)  Choć już w Gimnazjum zobaczyłem ten problem 

14 minut temu, lxdead napisał:

Albo Technikum. Teraz i tak gimnazjów już nie ma, więc za rok, dwa o ile niczego już zmieniać na powrót nie będą to sytuacja zrobi się normalna jeśli chodzi o podejście dzieciaków do belfrów w tym "gimnazjalnym" przedziale wiekowym.

Również jestem tego zdania :)  

 

25 minut temu, SzatanKrieger napisał:

@zupa15

 

Z pasją czyli dawał swoje błędy życiowe jako przykład aby czegoś nie robić, opowiadać barwnie ale nie zdradzać wyniku tylko sprawiać by dzieciaki same go wyszukiwały. Czyli na przykład dlaczego zrzucono bomby atomowe ,co wy byście zrobili jakie wy byście rozwiązania dali, co wy byście polecili ludziom, jak wy byście zadbali . Gwarantuję, że taka szkoła będzie jak złoto z tego typu nauczycielami. Sam bym posłał swoją pociechę do takiego miejsca gdybym ją miał.

Ucz mój drogi najlepiej jak potrafisz, nawet jak nie docenią i komplementuj , ja do teraz pamiętam pewnych nauczycieli i ich komplementy w stosunku do mnie nawet jak wtedy nie okazałem wielkiej wdzięczności ale byłem podbudowany ich słowami.

Powodzenia mój drogi i uważaj na siebie :) 

Dziękuję :)  Niestety mam ten problem że jestem za szczery i nie lubię nie dokańczać spraw bądź opowieści :) miałbym też obawy czy przypadkiem źle czegoś nie odebrali 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli czujesz pasję, to idź w tę stronę. Jednak nie licz na dobre zarobki. Jak na starcie dostaniesz 2 tysiące, to będzie dobrze. Szacunek społeczny też coraz mniejszy, a rodzice coraz bardziej roszczeniowi. Kiedyś nauczyciel miał autorytet wśród rodziców, dzisiaj to dziecko jest zawsze pokrzywdzone. To nic, że młody jest po prostu leniwy. Perspektywy zarabiania większych pieniędzy są małe. Po 30 latach pracy zarobisz może 3 tysiące. Ktoś powie, że są ferie+ wakacje, ale prawda jest taka, że nie trzeba robic studiów+ podyplomówek, żeby zarabiac 2 czy 3 tysiące( jeszcze po tylu latach pracy). Jednak zawsze jest szansa na dorabianie korepetycjami. 

 

Gdzieś czytałem, że nauczyciel chyba w Skandynawii ma prestiż jak lekarze czy prawnicy. U nas nawet nie ma do nich startu. Trochę to jest dziwne, ale widocznie nikomu nie zależy, żeby ktoś godnie zarabiał kształtując przyszłe pokolenia. Jednak tak jak pisałem wcześniej- jeżeli będziesz miał pasję, jeśli czujesz, że to Ci w duszy gra, to przebolejesz słabe wynagrodzenie i inne bolączki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zupa15 Przygotuj się na totalny brak karności wśród Twoich przyszłych milusich milusińskich, a ze strony rodziców na zastraszanie, bezwzględne wymuszanie lepszych ocen i jednoczesny absolutny brak szacunku do Twojej osoby.

 

I zaprawdę powiadam Ci, zastanów się 5 razy zanim postawisz gnojowi jedynkę. Kiedyś taki synek zbierał wpierdol w domu od ojca, teraz ten ojciec pisze skargę na Ciebie do dyrekcji i do kuratorium że się znęcasz nad niewinnym bezbronnym dzieckiem.

 

Aha, bądź też przygotowany na to, że będziesz z ukrycia nagrywany (fonia i wizja) w celu ewentualnego ośmieszenia Cię.

 

Zarobki? Nauczyciel mianowany na pełnym etacie ma mniejszą pensję od pani kasjerki z biedrony.

 

I najważniejsze, dziś szkolnictwo wygląda tak, że nauczyciel ma tylko obowiązki, uczeń ma tylko prawa.

 

@ciekawyswiata Nie wiem jak to jest w Skandynawii, ale wiem, że w Japonii nauczyciele stanowią drugą najbardziej poważaną grupę społeczną. Pierwsza grupa to rodzina cesarska.

Edytowane przez Magician
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.