Skocz do zawartości

Kto, lub co miało wpływ na wasze życie, ukształtowało was.


Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

   Temat ma nawiązać do tego co nas ukształtowało, napisany pod wpływem obejrzanego filmiku na YT.

Facet tam nawiązuje do dzieciństwa, które nas kształtuje.

 

   Co mnie ukształtowało, krótko! Obawa przed biciem i książki które czytałem od 7 roku życia.

Reszta nie ważna, nie miała aż tak dużego wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ukształtował strach, od kiedy pamiętam zawsze się kogoś lub czegoś bałem, ojca, matki, brata, szkoły, dziewczyn, konfrontacji i tak dalej, konfrontacja ze strachem nauczyła mnie odwagi.

 

Edytowane przez Themotha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przede wszystkim chęć by moi rodzice, dziadkowie mogli być ze mnie dumni - dopiero parę lat temu zdałem sobie sprawę jak głupi byłem że to na czym się skupiałem, wszystkie działania, decyzje zostały podjęte z tego względu. Do tego dodał bym jeszcze pewną dziewczyną z którą byłem bardzo, bardzo blisko przez 10 lat, później przeprowadziłem się, straciłem kontakt i zabrakło kogoś takiego w moim życiu.

Zawsze imponowała mi postać Vegety z Dragon Balla Z - pewnie niektórzy bracia będą kojarzyć, chciałem być taki jak on, m.in zdystansowany, zamknięty w sobie, zimny, obojętny, dumny, po ostatnich kilku latach mogę stwierdzić że udało mi się to "osiągnąć", jednak czy jestem z tego zadowolony, nie powiedziałbym, jedyne co mi z tego wszystkiego pozostało to upór i silna wola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adolf Mnie ukształtowali głównie dziadkowie. Ojciec zajęty był budową domu a matka pracą na rządowym etacie. Gdy po latach patrzę i analizuję siebie, to widzę w sobie 70% dziadka - utracjusz, hojny, nieodmawiający pomocy, uparty, detalista i skrupulatny, nieprzywiązujący wagi do pieniędzy. Babci 5% - wyrachowany, niezdradzający do końca swoich zamiarów. Po ojcu 20% - artysta, praktyk, majsterkowicz, 5% po matce - empatyczny, strachliwy.

Edytowane przez Tomko
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.