Skocz do zawartości

Jak odzyskać hasła przeglądarkowe z innego dysku?


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nowego kompa, i na starym dysku mam przeglądarkę ze wszystkimi hasłami - zabrakło mi haseł do kilku portali w przeglądarce, więc podłączyłem ten dysk który służył mi w poprzednim kompie jako systemowy, i mam pytanie - jak wycisnąć z niego te brakujące mi hasła?

 

Dziękuję z góry za sensowną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że ten program może pomóc: https://www.nirsoft.net/utils/chromepass.html

 

Hasła powinny być w folderze C:\Users\nazwa_użytkownika\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default w pliku o nazwie Login Data.

Edytowane przez Inny i Wyjątkowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Inny i Wyjątkowy napisał:

 

Hasła powinny być w folderze C:\Users\nazwa_użytkownika\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default w pliku o nazwie Login Data.

 

Dzięki, ale jak otworzyć ten plik? W wordzie i notatniku rozwalone litery.

 

Program analizuje ale nie widzę żadnych haseł, tylko szuka zdjęć, wideo, dokumentów itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek Kotoński Plik powinien zostać otworzony za pomocą tego programu bo jest zaszyfrowany, nie korzystam teraz z windowsa więc nie wiem w jaki sposób dokładnie, ale spróbuję zobaczyć jak on działa.

 

EDIT:

File -> Advanced Options -> Load the passwords from another Windows user or external drive

Daj tam ścieżkę do swojego konta na dysku twardym i wpisz hasło.

Edytowane przez Inny i Wyjątkowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek Kotoński - Jeśli masz profil, to skopiuj te pliki w podobną lokalizację na obecnym systemowym dysku  (przeglądarkę na czas skopiowania miej chwilowo zamkniętą). 

Wejdź w ten katalog z starego dysku systemowego C :
X:\Users\nazwa_użytkownika\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default

Tam masz 2 pliki:
- Login Data
- Login Data-journal

Skopiuj je do systemowego aktualnego C
C:\Users\nazwa_użytkownika\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default

 

Zapyta o podmianę, to akceptujesz. Wtedy otwierasz przeglądarkę i w pasku adresu www wpisujesz:
chrome://settings/passwords

Albo po prostu tylko uruchamiasz program podany przez kolegę @Inny i Wyjątkowy



Teraz nic nie widzisz, bo on czyta Login Data z aktualnego dysku systemowego, ale jak podmienisz aktualny z tym z starego dysku, to powinieneś odzyskać hasła. 

 

Edytowane przez CalvinCandie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CalvinCandie nie wiem jak znaleźć pliki które piszesz, te ze starego dysku mam, a z nowego nic z tego:

 

Mam użytkownicy, w nich Marek i Publiczne, w Marku nie mam żadnych AppData a jak wpisuję w szukanie, to wyskakuje setki takich plików, jak to znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek Kotoński

 

Marku, jeżeli w chrome na starym komputerze byłeś zalogowany na swoim koncie Google, np jeśli korzystałeś z Gmail to bardzo prawdopodobne, że byłeś, to logując się na konto Google na nowym komputerze będziesz miał te hasła. Może w ten sposób? 

 

Kiedy na nowym kompie otwierasz przeglądarkę, prawdopodobnie domyślnie nie jesteś zalogowany. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.