Skocz do zawartości

Google Zdjęcia WTF?!


doler

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś z was ma to na swoim telefonie z Androidem ? Pewnie każdy... Zauważyłem, że co jakiś czas pobiera mi wszystkie zdjęcia zrobione aparatem z pamięci telefonu (sic!) i wgrywa na dysk Google. Masakra.  Co więcej, nie można tego softu odinstalować ! Od razu usunąłem wszystkie zdjęcia z Google Zdjęcia i zawiesiłem apke.

 

Przecież to się nadaje na sprawę do wytoczenia. Może jakiś pozew zbiorowy złożymy za naruszanie prywatności ? Ktoś to zauważył w swoim telefonie ? Gromadzą tam się też zdjęcia z instagrama i wysłane z fb messenger.

 

Zacząłem usuwać zbędny soft z telefonu i kumajcie, że jest dużo takiego, którego nie można odinstalować.

 

Albo co to jest, że nie mogę pobrać jakiejś apki z neta, bo muszę mieć konto w Google ? WTF ?!

 

Dzisiaj mnie ta inwigilacja zaczęła przerażać, chyba pora wracać do Nokia 3310.

 

Radzę wszystkim zwrócić na to uwagę. GOOGLE ZDJĘCIA

 

 

GoogleZdjecia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rzecz jaką zrobiłem (chciałem zrobić) po zakupie ostatniego telefonu, to usunięcie syfu, którego nigdy nie użyję. Paanie. 5 ikonek moich 25 cudzych. Czuję się jakbym film na polsacie oglądał. A że google ściągają dane to nie wiedziałem, ale to przeraża. Jak obserwuję łatwość, z jaką małoletnie gnoje łykają każdą technologiczną nowinę pokroju selfiesticka, myślę, że jeszcze trochę i będą z zachwytem witać kagańce (drogie kagańce, z markowym logo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytoczyc, to sobie możesz. Założę się, że instalując coś, albo używając androida godzisz się na takie, a nie inne działania. Tylko kto by to czytał, co Google może, a czego nie? 

Root telefonu, i wtedy będziesz mógł wywalić wszystko, co Ci się nie podoba. 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobną sprawą jest jak mocno, w jakim aspekcie gromadzą i jak długo, na jakie potrzeby - tego się nie dowiesz pewnie nawet jakbyś śledztwo dziennikarskie zrobił. Patrz ostatnie afery z FB a to podejrzewam wierzchołek góry lodowej. Pytanie jak długo już np karmią algorytmy AI tym i jakie są "efekty"

 

To wogole nie jest nowa sprawa. Wracając do początku nic żaden pozew nie zrobi. Masz regulaminy i już, zgoda była? No to do widzenia.

 

A regulaminy nie przypadkiem tak napisane jak napisane. Rzekomo RODO ma być remedium, pewnie wyjdzie jeszcze gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem sen:

kupujesz goły tel. I sam instalujesz goły os jaki chcesz. 

 

Potem obudziłem się, aby znów zasnąć i nowy sen, że mogę urodzić się później być nastolatkiem w 2018 roku. Na szczęście spasowalem. Lepiej być starym chujem. Młodzi nic nie kumają, mcdonald, coca cola nad mózgiem kontrola. 

Edytowane przez zuckerfrei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomko, najlepiej wpisać w gogle model telefonu, wersję androida z dopiskiem root. Czasami jest to tylko kwestia wgrania aplikacji, a czasami trzeba trochę bardziej pomeczyc telefon. Na sam początek możesz spróbować aplikacji, która sama robi wszystko, nazywa się ona Kingoo root. Jak masz roota, ściągasz program do dezinstalacji i wywalasz co tam chcesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cię nie ratuje. Chcesz być w miarę anonimowy, to faktycznie stara Nokia 3310 i tyle. Stary, czy nowy smartfon i tak pełno badziewia zainstalowane w systemie. 

Też swojego czasu fazę na anonimowość, ale mi przeszło. Uświadomiłem siebie jedna rzecz - nie da się być anonimowym. Zrezygnujesz ze wszystkiego, co śledzi i tak zostaną kamery w miastach, bankach i uj wie gdzie jeszcze. W Norwegii czy gdzieś tam mieli wprowadzić system kamer w miastach, które będą w stanie zidentyfikować człowieka właśnie na podstawie rozpoznawania twarzy. No i na takie coś już jesteśmy bezsilni. 

 

Edytowane przez typiarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystko rozumiem koledzy, że np. YOuTube widzi jakie filmy oglądam, daje propozycje, widzi co komentuje, lajkuje, chociaż moim zdaniem to też jest chore, ale pobieranie prywatnych zdjęć (!!!) na serwer Google z telefonu pod pretekstem kopii zapasowej to jest przegięcie ostre.

 

Co do aktualizacji to sam ich nigdy nie robię, ale w pewnym momencie dzisiaj telefon sam zaczął wszystko aktualizować. I ja zacząłem ten śmietnik usuwać. Jak widać, nie można wyinstalować np. Google Zdjęcia i wielu innych. Jakby były przyklejone do systemu. I co ? Że niby Android jest darmowy ? Jak widać to g... prawda bo nie ma nic za darmo. Google przez to czerpie z tego korzyści przez szpiegowanie.

 

Naprawdę doceniam to, że dzisiaj przez telefon można wszystko. Zamówić taxe, bilety lotnicze, mieć nawigację, ale pobieranie prywatnej zawartości to jest przegięcie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger, w ogóle kśaomi to jest najlepszy na świecie, super ekstra malinowy. Po czym wnosisz, że nie ma? Analizowales wszystkie procesy w sofcie i wiesz który za co jest odpowiedzialny, czy wnosisz po tym, że nie ma ikonek I dzięki temu soft jest czysty? Kśaomi to typowy chinol, a chinol także dodają prezenty do swoich produktów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, typiarz napisał:

W Norwegii czy gdzieś tam mieli wprowadzić system kamer w miastach, które będą w stanie zidentyfikować człowieka właśnie na podstawie rozpoznawania twarzy. No i na takie coś już jesteśmy bezsilni. 

A w Polsce system który analizuje twoje zachowanie pod kątem potencjalnych ataków terrorystycznych itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SD Maid - taka sprzątaczka, zainstaluj i wypróbuj. Nie wszystkie funkcje będą bez roota działać ale się przyda.

A co do rootowania to musisz sam poszukać w sieci in na XDA-Developers. Każdy telefon ma swoje własne obrazy i często osobne procedury - zwykle szczególiki ale czasem istotne.

 

 

3 minuty temu, Carleon napisał:

A w Polsce system który analizuje twoje zachowanie pod kątem potencjalnych ataków terrorystycznych itp. 

To fatalnie - moja kartoteka na policji jest tak gruba, że mnie zamkną prewencyjnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalny proceder i każdy użytkownik jakiegokolwiek smartfona, w szczególności z systemem Android powinien się z tym liczyć. Swego czasu, w którejś wersji aplikacji Facebook, jak się ją uruchamiało, to na tablicy była możliwość szybkiego opublikowania zdjęcia z pamięci telefonu, co więcej - oczywiście za pomocą tej apki, przed udostępnieniem można było te zdjęcia przeglądać. Wniosek? "Zewnętrzna" aplikacja ma swobodny dostęp do pamięci Twojego urządzenia. Ale de facto nikt nie zwrócił na to uwagi, kto by w dzisiejszym świecie się tym przejmował...

 

@Carleon

Chyba nie tylko w Polsce, algorytmy skanujące zarówno wiadomości SMS jak i inne pod kątem słów "kluczowych" biorące pod uwagę częstotliwość ich pojawiania oraz, niekoniecznie, kontekst pojawienia to rzeczywistość już od dawna, na całym świecie. Nawet niekoniecznie musi to być związane z terroryzmem. Może być związane ze zwykłymi reklamami, już to kiedyś gdzieś tu opisywałem - piszesz sobie np. na messengerze z kumplem o rowerach, to ni stąd ni z owąd zaczniesz dostawać na maila, na którego masz fb założony reklamy rowerów. To oczywiście nie jest przypadek.

Edytowane przez TenTyp
Niedopowiedzenie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma Nexusa/Pixela to może zaciekawi go CopperheadOS, zdecydowana większość syfu od google została wycięta.

 

EDIT: Warto jeszcze wspomnieć o microG, open-source'owej implementacji części serwisów google.

Edytowane przez Inny i Wyjątkowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.