Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Sign in to follow this  
Sonic

Wzorce współczesnej kobiety

Recommended Posts

Nie było górnolotnego działu na ten temat więc wybrałem ten.

 

Dlaczego Emilia Plater nie jest wzorcem dla współczesnych kobiet? Jej postępowanie kładzie wszystkie feministki na łopatki.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kobiety nie walczyły w konspiracji, podczas okupacji? A nie pracowały w Solidarności? Teraz nam trzeba nie Platerówien, tylko takich kobieta ja Maria Skłodowska- Curie.Uczona która potrafiła  pogodzi pasję do nauki z rodziną ,mężem i córkami. Do tego patriotka, pomogła ufundować 1 gram radu  dla polskiego instytut  badań nad promieniotwórczością. Ale masz racje- dobre wzorce trzeba promować. A dlaczego się nie promuje. Czy Maria Skłodowska traciła czas na   dobieranie lakieru  do paznokci , tak by pasowały do torebki a  torebkę do butów...etc  Nie. A  obywatel ma teraz głownie kupować by napędzać  wzrost gospodarczy...I tyle.

 

 

Mnie tez tu brakuje górnolotnego działu:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pamiętaj, że feminizm jak wszystkie inne izmy to starannie zaplanowana i wykonana ideologiczna robota. Tu nie ma przypadku. A Skłodowska nie do końca godziła wszystko - miała dwoje dzieci co na tamte czasy było mało. Dziś nie miała by pewnie żadnego (spekulacja).

Po drugie (wciąż z 1szym związane) to te głupie baby na tych badziewnych manifach to najgłośniejsza (niekoniecznie najmądrzejsza) część społeczeństwa. Większość normalnych, rzeczywiście zajętych kobiet nie ma czasu uczęszczać na rozróby. Nie mówiąc o tym, że kierownictwo (szmaciarstwo rzec by trzeba) tych marszów dobrze wie co robi i ma za to płacone, zwykli ludzie nie mają dostępu do takich pieniędzy.

 

Wzorce są przekazywane przez media a te co robią każdy widzi.

Bardziej trzeba by potrząsnąć tymi którzy wzorce przekazują na niższym poziomie (na który możemy mieć wpływ) - nauczycielami a to może być trudne bo większość jest konformistyczna i nigdy się nie postawi odgórnym nakazom. Niemniej jeśli rodzice nie zażądają zmian to ich nie będzie.

To samo dotyczy władz samorządowych i nie jest prawdą, że nie da się zrobić - ja sam zmieniłem coś w swoim mieście i nie kosztowało mnie to zbyt wiele - całe dwie kartki papieru, na których napisałem "wniosek racjonalizatorski".

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.