Skocz do zawartości

Wzorce współczesnej kobiety


Sonic

Rekomendowane odpowiedzi

A kobiety nie walczyły w konspiracji, podczas okupacji? A nie pracowały w Solidarności? Teraz nam trzeba nie Platerówien, tylko takich kobieta ja Maria Skłodowska- Curie.Uczona która potrafiła  pogodzi pasję do nauki z rodziną ,mężem i córkami. Do tego patriotka, pomogła ufundować 1 gram radu  dla polskiego instytut  badań nad promieniotwórczością. Ale masz racje- dobre wzorce trzeba promować. A dlaczego się nie promuje. Czy Maria Skłodowska traciła czas na   dobieranie lakieru  do paznokci , tak by pasowały do torebki a  torebkę do butów...etc  Nie. A  obywatel ma teraz głownie kupować by napędzać  wzrost gospodarczy...I tyle.

 

 

Mnie tez tu brakuje górnolotnego działu:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że feminizm jak wszystkie inne izmy to starannie zaplanowana i wykonana ideologiczna robota. Tu nie ma przypadku. A Skłodowska nie do końca godziła wszystko - miała dwoje dzieci co na tamte czasy było mało. Dziś nie miała by pewnie żadnego (spekulacja).

Po drugie (wciąż z 1szym związane) to te głupie baby na tych badziewnych manifach to najgłośniejsza (niekoniecznie najmądrzejsza) część społeczeństwa. Większość normalnych, rzeczywiście zajętych kobiet nie ma czasu uczęszczać na rozróby. Nie mówiąc o tym, że kierownictwo (szmaciarstwo rzec by trzeba) tych marszów dobrze wie co robi i ma za to płacone, zwykli ludzie nie mają dostępu do takich pieniędzy.

 

Wzorce są przekazywane przez media a te co robią każdy widzi.

Bardziej trzeba by potrząsnąć tymi którzy wzorce przekazują na niższym poziomie (na który możemy mieć wpływ) - nauczycielami a to może być trudne bo większość jest konformistyczna i nigdy się nie postawi odgórnym nakazom. Niemniej jeśli rodzice nie zażądają zmian to ich nie będzie.

To samo dotyczy władz samorządowych i nie jest prawdą, że nie da się zrobić - ja sam zmieniłem coś w swoim mieście i nie kosztowało mnie to zbyt wiele - całe dwie kartki papieru, na których napisałem "wniosek racjonalizatorski".

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.