Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Mam problem z kontrahentem i tym że nie chce on wystawić poprawnie rachunku za zakupiony przeze mnie towar. Jakiś czas temu zakupiłem przez Internet kilka rzeczy. Zwykle sprzedawcy wystawiają rachunek od ręki przy transakcji. W tym przypadku musiałem specjalnie prosić sprzedawcę o wystawienie rachunku. Sprzedawca co prawda wystawił rachunek tego samego dnia (którego go poprosiłem) - oczywiście w terminie 3 miesiecy od dokonania tranzakcji.

I tu zaczynają się schody. Sprzedawca nie umieścił na rachunku podstawowych danych. Poprosiłem go o usunięcie braków i odpowiedzi nie otrzymałem. Zostałem więc z niepoprawnym rachunkiem za usługi. Brakuje NIP, adresu i kilku innych danych. Tu zachodzi podejrzenie że sprzedawca nie rozlicza się prawidłowo z Urzedem Skarbowym.

 

Macie jakieś pomysły jak rozwiązać tą sprawę? Nie lubię kogoś zgłaszać bo "kablowanie" nie jest moralnie dobre. Tak samo jak nie poszedł bym na Policje czy do Prokuratury - później na osiedlu by mnie wytykali palcami.

Nie mam adresu, nie mam innego kontaktu ze sprzedawcą niż e-mail. Sprzedawca nigdzie nie podaje swojego adresu, numery telefonu. Ogólnie cała sprawa śmierdzi na kilometr.

 

A Wy co o tym myślicie?

 

Z góry dzięki za pomoc i rady.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2018 o 06:49, Miner napisał:

A do czego potrzebujesz tego rachunku?

 

W dniu 9.05.2018 o 08:23, zuckerfrei napisał:

Towar się zgadza? Jest ok?

Też zapytam, po co Tobie rachunek?

 

Z całym szacunkiem koledzy ale zadajcie pytania nie trzymające poziomu. To tak jak bym poszedł do lekarza i zapytał co zrobić z bolącą głową, a lekarz by powiedział że zaraz amputujemy i problemu nie będzie. Masakra... spodziewałem się rzeczowej odpowiedzi.

 

@Tomek Dziękuję. Problem w tym że sprzedawca się zaparł, mimo mojego e-maila nie skorygował rachunku/paragonu do dnia dzisiejszego (ignoruje wszelkie e-maile).

Nie podziałała chyba też informacja o tym że poinformuję Urząd Skarobowy i tym fakcie - bo zero odzewu.

Niestety ale byłem zmuszony to zrobić. Sprzedawca jak milczał tak milczy. Chociaż publicznie się wypowiada w internetach jaki to on uczciwy jest, że prowadzi wszystko legalnie, że do 150 tyś nie potrzebuje kasy fiskalnej, że płaci podatki zawsze z tzw "górką", że ma wspaniałe biuro podatkowe (które zajmuje się jego działąlnością), narzeka że ma hejterów którzy go zgłaszają do Skarbówki bez powodu i z tego tytułu ma ciągle kontrole.

No ale jak tu nie zgłaszać gościa jak on takie cyrki robi. Podejrzewam że nie księguje wogóle sprzedaży albo coś w tym stylu. Pachnie mi tu lewizną.

 

A dla kolegów którzy pytają po co paragon zadedykuję artykuł z poniższego źródła:

http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/podatki-osobiste/vat/237979,Dlaczego-warto-wziac-paragon.html

cytat z powyższej strony:

"Minister Finansów i podległe mu organy podatkowe i skarbowe od 2004 roku prowadzą nieustającą akcję informacyjną „Weź paragon”. Paragon przydaje się przede wszystkim w sytuacjach kiedy chcemy złożyć reklamację odnośnie wadliwego towaru. Wydanie paragonu ma jeszcze tą ważną funkcję, że danej transakcji sprzedawca nie ukryje przed fiskusem i będzie musiał odprowadzić do budżetu państwa należne podatku – zwłaszcza VAT. A jak wiadomo budżet państwa jest zawsze w potrzebie i często sami liczymy na środki z tej wspólnej "kasy"."

 

Jeśli ktoś chce to na priv podeślę ten rachunek to zobaczycie jakie herezje tam są. Naczelnik Urzędu Skarbowego złapał się za głowę jak to zobaczył :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez szymanski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miszczu szymanski odpowiedzi na Twoje pytania są w necie, na forach finanasowych, handlowych i na pewnie każdej kafeterii typu allegro, ceneo itp. Włazisz tutaj, Twój pierwszy post jest o jakimś rachunku uj wie za co i po co. Kolega pyta o co kaman a Ty na dodatek go strofujesz. 
Więcej pokory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szymanski mam nadzieje, że całe życie od narodzin - żyjesz zgodnie z paragrafami i nigdy nawet nie przeszedłeś, na czerwonym świetle. Gratuluję Ci kolego. Postaw prokuraturę i urząd skarbowy na nogi. Kupowałeś przez internet bo było taniej? Kupuj stacjonarnie. ;)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AR2DI2 napisał:

Miszczu szymanski odpowiedzi na Twoje pytania są w necie, na forach finanasowych, handlowych i na pewnie każdej kafeterii typu allegro, ceneo itp. Włazisz tutaj, Twój pierwszy post jest o jakimś rachunku uj wie za co i po co. Kolega pyta o co kaman a Ty na dodatek go strofujesz. 
Więcej pokory.

Bo napier...ć postów 3 tysiące z czego z sensem jest może ze 100 to może każdy. Albo idziemy w ilość albo w jakość.

Żeby nie było że pisze o jakimś anonimowym rachunku to wrzucę jego skan. Rozjaśni się sytuacja:

 

Strofować może każdy każdego, zwłaszcza jak ktoś robi źle i udaje eksperta w każdej dziedzinie, a jak sam zapewne obiektywnie ocenisz, nie wniósł nic do dyskusji poza zamieszaniem.

 

1 godzinę temu, zuckerfrei napisał:

@szymanski mam nadzieje, że całe życie od narodzin - żyjesz zgodnie z paragrafami i nigdy nawet nie przeszedłeś, na czerwonym świetle. Gratuluję Ci kolego. Postaw prokuraturę i urząd skarbowy na nogi. Kupowałeś przez internet bo było taniej? Kupuj stacjonarnie. ;)

Może nie całe życie zgodnie z przepisami, ale skoro sprzedawca kreuje się na uczciwego pozornie, zakładając swoim krytykom sprawy które później prokuratura umarza (nie chwaląc się już tym faktem z poczucia wstydu) to chyba ja mam prawo zweryfikować tą postawę publicznie.

Tego produktu jak widać nie da się kupić stacjonarnie bo sprzedawca ukrywa celowo swoje dane osobowe i NIP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rick napisał:

Troll alert!!

bo wrzuciłem rachunek od oszusta? a Ty kim jestes? Jego pomagierem?

A wrzucić pismo z Urzedu Skarbowego które potwierdza zgłoszenie?

Przeprosisz wtedy za fałszywe oskarżenie? Bo sprawa jest poważna i zgłoszona tam gdzie trzeba, jest nadana tej sprawie sygnatura.

Edytowane przez szymanski
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś coś za 10k i nie dostałeś rachunku. OK. Rozumiem.

Zamówiłeś skarpetki przez www. No to kupuj w sklepie. Nie podałeś nawet sumy. To czego oczekujesz. Tak, każdy sprzedający powinien, wystawiać rachunek, ale ten świat taki nie jest. Dla mnie troll. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zuckerfrei napisał:

Kupiłeś coś za 10k i nie dostałeś rachunku. OK. Rozumiem.

Zamówiłeś skarpetki przez www. No to kupuj w sklepie. Nie podałeś nawet sumy. To czego oczekujesz. Tak, każdy sprzedający powinien, wystawiać rachunek, ale ten świat taki nie jest. Dla mnie troll. 

Kupiłem książki za 333 zł od osoby która mieni się uczciwą!! I w tym cały problem właśnie. Skarbóka musi się takimi delikwentami zajmowac a oni bajki w internetach opowiadają że się na nic hejterzy uwzieli. Kto więc tu jest oszustem? Ja który proszę o to co mi się należy czy oszust który okłamuje innych co do swojej uczciwosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, AR2DI2 napisał:

To idź do lustra. Zdemaskujesz capo di tutti capi idiotów i oszustów. To troll, i sadzę że to ten typ Arch.


Książka za 333zł czyli wiadomo do kogo pije ten pajac.

A Ty w lustrze demaskujesz idiote? Dlaczego bronisz oszusta? Ile Ci za to płaci? Bo chyba za darmo nie pomagasz w przestępstwie, bo wtedy byłbyś zwykłym frajerem. Cenisz się mam nadzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zuckerfrei napisał:

Mnie nikt tu nie oszukał. 

No bo Ty dostałeś książki i poradniki za darmo pewnie. Tylko idiota by za nie płacił. Na YT są linki podobno do kogo pisać w sprawie poradników i nagrań.

Ciesze się że nie dałeś się skroić guru :) Szacunek ziomeczku! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.