Skocz do zawartości

Minimalna wzrośnie.


Strusprawa1

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Strusprawa1 napisał:

Wystarczy dać każdemu 5000 zł i każdy byłby bogaty, tak? Tu nie tędy droga. Tu zależy od tego ile bogactwa jest wytwarzane, ile jest fabryk, czy Polacy potrafią coś stworzyć, ile inżynierów kompetentnych jest. Wystarczy spojrzeć na Niemcy. Wszędzie przemysł ciężki i nowoczesne technologie. Polska nie powzięła się nawet na większą markę samochodów. Kogo to wina? Zagranicznych koncernów? Polskiego rządu, że tłamsi przedsiębiorczość? Czy polskiej mentalności? 

 

Należy też pamiętać, że my wszyscy płacimy te 500+ na każde dziecko. Nie chcę tutaj się rozwodzić bezsensem ekonomicznym takiego czegoś, gdyż ludzie cieszą się z każdej złotówki, którą ''dostaną'' i tego nie zmienimy tu na forum. Osobiście wolałbym, żeby moje podatki szły na rozwój infrastruktury oraz szkolnictwa podstawowego i średniego niż na konsumpcje. 

Co rząd dał jednym ludziom musi zabrać drugim. Nikomu nie żałuje tych pięciuset złotych jednak uważam, że to ogłupia społeczeństwo na dłuższą metę. ''Po co pracować jak rząd pomoże''. Współgra to oczywiście z obecnym programem nauczania, który również nie uczy życiowej zaradności.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strusprawa1 - Korwin nie nadaje się do polityki. Niech założy kabaret dla korwiniarzy albo tworzy publicystykę. Dziwię się, że nadal są frajerzy co chcą z nim pracować by dostać się do polityki.

Co z tego, że jest znany? On jest negatywnie kojarzony przez większość przez swoje nieudolne sianie wypowiedzi, które brzmią kontrowersyjnie na 1 raz. Ludzie nie są filozofami by interpretować czyjeś myśli. Polityka polega na sukcesywnym przekazywaniu swoich myśli, planów wyborcom. Najlepiej prostym językiem by prosty lud to zrozumiał i kupił. 

Ja sam jestem za obcięciem wydatków w budżecie, obniżeniem podatków, zlikwidowaniem części podatków, obniżeniem akcyzy, większej kwocie wolnej od podatku, ale Panowie szanujmy się. Ten człowiek ze swoją bandą licealistów niczego nie osiągnie. Sam wybrał Wiplera, który miał aferę z policją i został uznany winnym. Wg nagrań można by powiedzieć, że winna policja, ale nie było FONII. Więc nie wiemy co po pijaku gadał do policjantów. Jak kozaczył, że ma legitymację i pokaże im, a w dodatku utrudniał pracę funkcjonariuszom zabierając kolegę więc nie dziwi mnie późniejszy przebieg.

Wipler to człowiek kret. W partii Korwina stworzył swoich przydupasów Wiplerowców, próbował przejmować chamsko kolejne okręgi posyłając ludzi z innego województwa do innego województwa chociażby tą rudą Zaleśną, którą pogonili Rzeszowianie. 

Jacek Wilk teraz jest promowany przez Wolność i Korwina. A czemu Jacek Wilk znalazł się znów w Partii Wolność, którą unikał przez ostatnie lata? Bo w partii Kongres Nowej Prawicy ma niezłą aferę. 

Jak chcecie poczytać to zapraszam: 



Jak to fajnie ujął Kuba Wątły: 
Ideały się zesrały. 

 

  • Like 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strusprawa1 z całym szacunkiem, ale nie życzę sobie aby moje forum było tubą propagandową poglądów, które moim zdaniem są tragiczne dla ludzi. Nie mam też ochoty na zabawę w dyskusję, z dwóch powodów - po pierwsze takich dyskusji robiłem kilka, nawet szukałem książek, statystyk, a gdy "wygrywałem" mój oponent znikał, a ja traciłem np. kilka dni czasu. Później wracał i od nowa się zaczynało że jak da się większą pensję robotnikowi, to wszystko pierdolnie i zabawa od nowa. Po drugie - mam tyle pracy związanej z utrzymaniem wszystkiego, że nie mam czasu. 

 

Ty masz czas żeby robić propagandę, no i jest fajnie bo forum ktoś utrzymuje i dba o nie, a Ty robisz swoje. Proponuję żebyś założył własne forum i tam edukował ludzi z poglądami, z którymi się nie zgadzam i które uważam wręcz za diabelskie - dla mnie te rojenia liberalne są taką samą bujdą jak komunizm, oba systemy mają zrobić z ludzi niewolników i dać wszystko małej kaście super bogaczy na samej górze.

 

Uszanuj czyjąś własność prywatną, i moje zdanie, ok? I daruj sobie bajki o wolności wypowiedzi, ja dbam o ludzi więc dbam też o to, co przyjmują do swojej głowy, poza tym wolność się kończy gdy ktoś musi za nią zapłacić.

 

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek Kotoński Dobrze, zrozumiałe, że masz swoją rację, swoją ukształtowaną wizję świata, ja mam swoją i Ty moją nazywasz "propagandową". Ok, nie ma sprawy. Dyskusję zawsze widzą osoby trzecie, które widzą obydwie wizje na świat i może oni zdecydują kto ma rację, a co za tym idzie dokształcą się i pójdę w konkretną stronę. Każdy chce dobrze, chce bogactwa. Dla siebie, dla kraju. No cóż, porównać liberalizm do komunizmu to jak Koreę Południową do Północnej, albo RFN do NRD. Analogia identyczna. ;) Głębokim nadużyciem było to, że powiedziałeś w ostatniej audycji, że liberalizm gospodarczy jest gorszy od komunizmu. 

Toteż już pytałem o kwestie, przedstawiałem przykłady i.. gdzie się mylę w tych przykładach co podałem? Sam żyję w głebokiej Polsce B i sam mam własny umysł, aby analizować co się dzieje.  Dobrze, rozumiem, że nie masz czasu. Zrozumiałe. Nie musisz na to odpowiadać. Postaram się nie wchodzić z Tobą w dyskusje na te tematy. 

 

@CalvinCandie  Mam gdzieś tą partię. Na fb grupa Niskie Składki'19 planują założyć własną, a całkowicie mnie nie obchodzi Korwin i jego banda szurów, choć pewnie ta nowo-powstała partia będzie za mało konserwatywna, abym czuł się tam swobodnie (nieraz kłóciłem się tam na tematy natury kobiet, rasy, wiarę[propsuję kalwinizm, kłóciłem się z katolikami]).

 

Myślę, że i tak należy po prostu dążyć do tego, aby uwolnić polską przedsiębiorczość, a nie bawić się w libertarianizmu, Europę tysiąca Liechtenstein'ów, co niektóre kuce postulują. Jest to bezcelowe i bezsensowne. Trzeba skupić się na konkretach. 

Masz w pełni rację. Nigdzie nie napisałem, że "Korwin to wolność, korwin to nadzieja". Po prostu zajebiście psuje wizerunek, nie potrafi wyjaśnić swoich poglądów (w porównaniu do amerykańskich czy zachodnioeuropejskich wolnościowców), oraz się zapluwa. To jest oczywiste i pewne.

 

Taktyczny Kelthuz.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Strusprawa1 napisał:

Wystarczy spojrzeć na Niemcy. Wszędzie przemysł ciężki i nowoczesne technologie. Polska nie powzięła się nawet na większą markę samochodów. Kogo to wina? Zagranicznych koncernów? Polskiego rządu, że tłamsi przedsiębiorczość? Czy polskiej mentalności?

Polska była pod rozbiorami. Potem 2WŚ, komuna, po komunistyczne rozpierdolenie gospodarki. Twoi niemcy do których nas porównujesz, nie zamykali stoczni, kopalń. Niemcy nie sprzedawali kluczowych gałęzi Polakom, którzy by je później zamykali aby rozpierdolić gospodarkę. Było na odwrót.

 

Naszą inteligencję mordowali i niemcy, i rosjanie. Rusyfikacja i germanizacja, komuna zrobiły z ludzi zwierzęta. Możesz porównać nas do kogokolwiek, ale u nich nie było bolka wałęsy, pijaka kwacha czy tuska opłacanego przez niemców.

 

Polskie fabryki VW płacą ludziom mniej, niż te same w niemczech. Polska mentalność? Ja to widzę jako kolonię, tanią siłę roboczą, przykre to. 

 

Mając takich "sojuszników" jakich mamy, nie trzeba nam żadnego wroga. 

 

Wracając do tematu sporo osób myśli podobnie. Nie ważne czy minimalna jest zła czy dobra. Odrzućmy wszelakie moralne rozterki, chodzi o to że wraz z tym rosną ceny. Wychodzi bilans na 0 albo nawet ujemny. 

 

Rząd mówi "patrzcie, daliśmy wam" a jednocześnie podnosi podatki =wyższe ceny, tak to się przekłada. Kwota wolna od podatku - wtedy podnoszenie minimalnej ma sens. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, DOHC said:

Polska była pod rozbiorami. Potem 2WŚ, komuna, po komunistyczne rozpierdolenie gospodarki. Twoi niemcy do których nas porównujesz, nie zamykali stoczni, kopalń. Niemcy nie sprzedawali kluczowych gałęzi Polakom, którzy by je później zamykali aby rozpierdolić gospodarkę. Było na odwrót.

Nie moje Niemcy. Niemcem nie jestem, trzech moich pradziadków walczyło z nimi. Nie rzecz w tym, że "jestem po ich stronie", bronię ich, lecz w tym, że nie tędy droga. To, że Polska jest tanią siłą roboczą dla zachodniej Europy to wiadome wszędzie. Znam historię Polski, nie musisz przypominać. Dziwne, że w tych wyliczeniach nie wspomniałeś czasów epoki saskiej, w której Polska stoczyła się w dno największego upadku. Akurat rozbiory gospodarczo nie zniszczyły Polski. zabór pruski i rosyjski rozwijał się naprawdę nieźle. Królestwo Polskie pod wodzą cara było najbardziej rozwiniętym terenem w całym Imperium Rosyjskim, a z osiągnięć niemieckich Polaków w zaborze niemieckim II RP brała pełnymi garściami. Zabór austriacki to była największa nędza i upadek człowieka, co już w sumie opisywane było na tym forum. 

W komunizmie była cała Europa wschodnia. Nie tylko nas problem to dotyka. Jednych w większym stopniu(Ukraina, Bułgaria, Rumunia), innych w mniejszym(Czechy, Estonia). 

I tu już znów schodzimy na temat Balcerowicza i tych reform. W pierwszym zdaniu napisałeś o "komunistycznym rozpierdoleniu gospodarki", a w drugim o sprzedawaniu kluczowych gałęzi. Jeśli Polska miała rozwinięty przemysł, to dlaczego był tak niewydajny? 

Mniejsza, temat wiele omawiany i tutaj racja jest jak d*pa - każdy ma swoją.

 

2 hours ago, DOHC said:

Naszą inteligencję mordowali i niemcy, i rosjanie. Rusyfikacja i germanizacja, komuna zrobiły z ludzi zwierzęta. Możesz porównać nas do kogokolwiek, ale u nich nie było bolka wałęsy, pijaka kwacha czy tuska opłacanego przez niemców.

Tak - jakkolwiek tak, ale i nie do końca. Jest to naprawdę do odbudowy. Oczywiście większość współczesnych Polaków to potomkowie chłopów pańszczyźnianych, ale dochodzi tu inna kwestia. Rozstawienie IQ w społeczeństwie. Krzywa dzwonowa. Według róźnych wyliczeń Polacy mają średnie IQ około 97-99. To naprawdę nieźle, jak reszta Europy. Mimo wyrżnięcia "inteligencji" (też elity II RP miały swoje na pieńku), to w Polsce ostało się naprawdę mnóstwo bardzo inteligentnych ludzi. Oczywiście olbrzymi drenaż mózgów trwa. 

Nie wiem co ma rusyfikacja czy germanizacja do stanu gospodarczego kraju. Komuna - pełna racja. 

Ej - kto wybrał Kwacha, Tuska czy Wałęsę? Naród. Wybrali takich ludzi - wybrali takie konsekwencje. Demokracja, opium dla mas. (jest książka o tej nazwie austriackiego konserwatysty, polecam).

 

2 hours ago, DOHC said:

Polskie fabryki VW płacą ludziom mniej, niż te same w niemczech. Polska mentalność? Ja to widzę jako kolonię, tanią siłę roboczą, przykre to. 

Przykre, oczywiście. Dlatego co lepiej zrobić - położyć się, płakać, narzekać dalej, obwiniać wszystkich wokół, czy też przeanalizować sprawę, uczyć się, zacząć budować polski kapitał, zacząć od siebie po prostu..? 

Płacą, bo mogą. Gra popytu i podaży. Siła nabywcza sprawia, że gdy w innych branżach są niskie zarobki, to tutaj także są znacznie niższe niż w Niemczech. Płaca minimalna w Niemczech jest dopiero od niedawna. 

 

Zresztą porównanie PKB Polski i Niemiec mówi samo za siebie:

1aPJaaW.jpg

 

2 hours ago, DOHC said:

Mając takich "sojuszników" jakich mamy, nie trzeba nam żadnego wroga. 

Złudzeniem jest ciągle patrzeć na sojuszników, szczególnie w takim położeniu geograficznym. 

2 hours ago, DOHC said:

Wracając do tematu sporo osób myśli podobnie. Nie ważne czy minimalna jest zła czy dobra. Odrzućmy wszelakie moralne rozterki, chodzi o to że wraz z tym rosną ceny. Wychodzi bilans na 0 albo nawet ujemny. 

 

Rząd mówi "patrzcie, daliśmy wam" a jednocześnie podnosi podatki =wyższe ceny, tak to się przekłada. Kwota wolna od podatku - wtedy podnoszenie minimalnej ma sens. 

Masz całkowicie rację..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strusprawa1 dziękuję Bracie. Jeśli chodzi o "po komunistyczne..." chodzi mi o tym co się stało po tzw obaleniu.Coś było, można było zreformować, część owszem zamknąć a nie wtopić kasę, a potem ludzi na bruk i kupować od niemca.

 

Przemysł był budowany pod korzyść ZSRR, centralnie zarządzany. Było przyzwolenie na spożywanie alkoholu. Miasta budowano na żyznych glebach, do fabryk przywozili towar z drugiego końca Polski.

 

Mieliśmy motocykle, samochody, stocznie, fabryki i huty. Były świętne (jak na owe czasy i warunki) zakłady, np Celma. Na giełdach wciąż da się kupić oryginał z PRL na chodzie, itp itd. 

 

Mogliśmy mieć licencję na świetne auta - Toyoty Corolle, a dali nam włoski szit ze względów politycznych. Takich przykładów jest mnóstwo.

 

Interesuję się motoryzacją, poczytajcie bracia np o aucie Beskid, co na jego podstawie powstało. Było mnóstwo prototypów jak Wars, Ogar itd. Na owe czasy były ZA DOBRE - ruscy ukręcili sprawie łeb. 

I takich przypadków jest mnóstwo. 

 

Co do wyborów Polaków, mnie też dziwi że widzą tylko pis i po... 

 

Dużo można zmienić, i tak jest dziw, że Polaka jeszcze po tym wszystkim istnieje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A socjalizm, to niby taki sprawiedliwy?

Rzucic ochlapy leniom zeby sie zamkneli i potulnie zaglosowali, podniesc minimalna, a co za tym idzie ceny poszybuja w gore, ale mietek z grazyna sie cieszy bo wieksza suma na koncie,a to ze za wieksza sume kupi mniej albo tyle samo, to sprawa drugorzedna. Plus rujnowanie gospodarki i fundowanie swoim dzieciom i wnukom pracowanie na splacanie dlugow stworzonych przez glupote przodkow.

 

 

Niektorzy widze ze maja podejscie, urodzilem sie tutaj, to sie dorzuccie, bo nie mialem pomyslu na siebie, a chce zyc lepiej. Plus ta mentalnosc, ktora rodzi przyjemnosc w umysle takiej jednostki jak sie dowie, ze bogaci ludzie zostana bardziej opodatkowani.

 

Sam gowno mialem jak bylem dzieckiem, ledwo wiazalismy koniec z koncem i nie jestem zwolennikiem rozdajnictwa, bo to mnie w pewien sposob motywowalo.

 

A taki brajanek, to po co ma robic, jak moze nasladowac tate, narobic dzieci, zyc na koszt innych, bo mu sie nalezy i tyle.

Kolo sie zamyka, wystarczy spojrzec na wyspy i kombinatorstwo patologii.

 

Jak chcecie uczyc dzieci od malego, ze czy sie stoi czy sie lezy, to dwa patyki sie nalezy, zamiast wychowywac swiadome i czujne jednostki, ktore chca tworzyc kapital i zakladac dzialanosci, bo to oni buduja ten kraj i daja zatrudnienie, nawet za te marne 2000 na ktore ludzie narzekaja i wyklinaja te osoby, tyle ze bez tych "zlych osob" jedliby szczaw i mirabelki.

 

I to jest wlasnie taka mentalnosc ludzi popierajacych socjalim, kazdy kto sie dorobil to jest zlodziejem, kazdy kto nie placi mi 5 tysi na reke za prace ktora wykonywac moglby szympans jest zlodziejem i trzeba go zabic podatkami i dac tym ktorym sie nic nie chce.

 

Sam kiedys taki bylem, ze mialem pretensje do panstwa, ale nie tedy droga, trzeba byc samostanowiaca jednostka.

Wiadomo, sa ludzie ktorzy nie maja mozliwosci, ale ile takich ludzi jest? 0.5%? Reszcie sie po prostu nie chce, albo sie poddali.

 

 

...............

Sorry za podwiojny post, nie wiem czemu to tutaj dodalo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czader A ja mam pretensje do Państwa i to ogromne. Żeby ludzie musieli płacić 1200 zł zusu niezależnie od tego, czy w ogóle mają przychód w miesiącu to jest haracz. Nazywajmy rzeczy po imieniu. Do tego podwójnie opodatkowanie spółek. 19% podatku płaci sama spółka i kolejne 19% od wypłacenia wynagrodzenia płaci udziałowiec. O ile to drugie jest rzeczą logiczną, bo każdy musi płacić podatki to tego pierwszego kompletnie nie rozumiem. Co jeszcze ? Kwota wolna 6000 zł. Już by zrównali z tą poselską 30.000 zł /rok a ludzie by trochę odetchnęli. A ile jest podatków innych ? Np. od sprzedaży mieszkania, od spadku, od importu auta z zagranicy itd itd.

 

Mam porównanie z UK i to jest niebo a ziemia w prowadzeniu działalności. Tam mały biznesik kwitnie. Ilu tam arabów otwiera głupie sklepiki z duperelami. Zawsze mnie to zastanawiało jak im się to opłaca. Teraz już wiem. Choćby dlatego, że jak zarobi 1000 funtów w miesiącu to ten 1000 funtów jest dla niego w 100%, a w Polsce by musiał oddać połowę z tego na podatki.

 

Chciałbym dożyć czasów, kiedy uwolni się w PL przedsiębiorczość, a nie skazywać ludzi na etat w korpo. Korporacje feminizują mężczyzn i niszczą w ludziach to co w nich najlepsze.

Edytowane przez doler
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, kogoś trzeba po dupie cisnąć, żeby komuś można było dać. 

Wręcz widziałem tutaj głosy, nawołujące do jeszcze większego opodtkowania przedsiębiorców, bo przecież to "cwaniaczki" i mają płacić, bo jak to ktoś się dorobił i śmie mieć lepiej ode mnie.

 

W tym kraju zaczyna się zabijać przedsiębiorców, a wspierać patologię.

A, że naród zawistny i biedny to będzie głosował na populistów z polityką Robin Hooda.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.