Skocz do zawartości

Psycholog dla mężczyżn


Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, SennaRot napisał:

Co znaczy dokładnie "uczyć się pod pomoc psychologiczną dla mężczyzn"?

Uczyć się pomagać w problemach, które są poruszane miedzy innym na tym forum. Po za tym uzależnienia, terapia traum z dzieciństwa. Praca z facetami wygląda inaczej niż z kobietami z tego co już wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kobietolog napisał:

Uczyć się pomagać w problemach, które są poruszane miedzy innym na tym forum. Po za tym uzależnienia, terapia traum z dzieciństwa. Praca z facetami wygląda inaczej niż z kobietami z tego co już wiem. 

 

W dzisiejszych czasach i społeczeństwie (jego realiach jak funkcjonuje) myślę, ze to bardzo dobry kierunek.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współcześnie faceci częściej od kobiet mają problemy psychiczne (przynajmniej takie, które utrudniają funkcjonowanie. Gdy kobieta ma nie równo ale jest w miarę ładna to da jakoś radę). W Polsce wśród samobójców jest kilka razy więcej mężczyzn niż kobiet... to są Twoi potencjalni klienci. Sztuka to jakoś do nich dotrzeć nim będzie za późno bo jak wiadomo my mężczyźni najczęściej nie okazujemy cienia słabości do momentu aż stwierdzamy, że nie warto prosić o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz pomagać mężczyznom to będziesz musiał się nauczyć innego podejścia niż do kobiet. Feminizacja ochrony zdrowia psychicznego już była na forum ale się powtórzę w pewnym sensie. Większość psychologów to kobiety i w większości do kobiet jest ta gałąź psychologii adresowana choćby dlatego ,że większość klientów to klientki. Problem w tym, że te psycholożki podchodzą do mężczyzn tak samo - tworzą raport, gadaniom, zwierzeniom, nie ma końca a facet jak już przychodzi to przychodzi po pomoc a nie po to żeby się wygadać.

Nie jestem jedynym, który to zauważył więc polecam lekturę.

End of Men: The "Feminization" of Psychotherapy

Male struggle. Feminization of mental health

Need Therapy? A Good Man Is Hard to Find

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.