Skocz do zawartości

Miałem kleszcza. Co robić?!


Rekomendowane odpowiedzi

Nic więcej dodawać nie muszę, bo koledzy wyjaśnili. Na razie obserwuj to miejsce. Rumień może pojawić się po kilku dniach albo nawet tygodniach. Szacuje się, że u 30% może nie wystąpić w ogóle. Jakbyś zauważył rumień wędrujący lub objawy grypopodobne jak gorączka, bóle kostno-mięśniowe, rozbicie, zmęczenie to zgłoś się do lekarza. Jednak prawdopodobieństwo boreliozy, gdy kleszcz przebywa krócej niż 24h, niektórzy podają 48h, jest bardzo niskie. Profilaktycznie antybiotyk podaje się przy jednoczesnym ukąszeniu przez wiele kleszczy.

 

Na drugi raz pęsetą, blisko skóry wykręcić kleszcza. Pod żadnym pozorem nie smarować, rozdrapywać itd.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko tak jak kilku kolegów pisało - nie ma co panikować - daj spokój, iść do lekarza profilaktycznie możesz, to Ci podpowie co robić, przez ile obserwować itp. Pewnie połowę paniki teraz sieją reklamy szczepionek anty kleszczom itd.

Pewnie artykuły, że co trzeci ma boreliozę piszą eksperci opłacani przez firmy, produkujące szczepionki - na zasadzie bój się ! 

Z tego co na zdjęciu to masz po prostu ślad po ugryzieniu i tyle. 

Na necie są różne dane  co trzeci jest zakażony, co setny itd. - poważnie - chuj wie.

Ja kiedyś urwałem głowę kleszczowi, na drugi dzień poszedłem do pielęgniarki, wyjęła resztę i tyle.

Zdaje się wtedy lekarka powiedziała mi, żeby obserwować miejsce przez jakiś czas - chyba dwa tygodnie i luz.

Nawet jeśli weźmiesz kleszcza i wyślesz do badań ( koszt chyba koło kilku stówek) to nawet jeśli coś tam ma to nie jest powiedziane, że Cię zaraził - a żeby zarazić to musi być wbity jakieś 24 - 48 godz. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PanDoktur napisał:

Jakbyś zauważył rumień wędrujący lub objawy grypopodobne jak gorączka, bóle kostno-mięśniowe, rozbicie, zmęczenie to zgłoś się do lekarza.

Czyli dzisiaj jeszcze nie iść?

 

Teraz będę szedł do apteki kupić tribiotic, czystek oraz wodę utlenioną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Inny i Wyjątkowy napisał:

Jest to efekt zakazu wypalania traw.

Większej bredni nie wymyśliłbym nawet po tabletce gwałtu i "karpackim" 9% Poprzeglądaj sobie w necie zdjęcia spalonych żywcem zwierząt które nie zdążyły spierdzielić przed ludzką głupotą - i nie mowa tu o żuczkach i mrówkach tylko.

37 minut temu, Headliner napisał:

Pewnie artykuły, że co trzeci ma boreliozę piszą eksperci opłacani przez firmy, produkujące szczepionki - na zasadzie bój się ! 

Nic nowego, koncerny farmaceutyczne stosują takie metody od dziesięcioleci.Najpierw wynajduje się choroby, naciąga realne zagrożenia i sieje panikę, a potem wprowadza się na to leki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Headliner napisał:

 

Pewnie artykuły, że co trzeci ma boreliozę piszą eksperci opłacani przez firmy, produkujące szczepionki - na zasadzie bój się ! 

Ale szczepionki na boreliozę nie ma i nie zanosi się, żeby została stworzona, mimo że takie próby trwają.

A borelioza, krew pępowinowa, celiakia, nietolerancja laktozy to takie modne hasła wypromowane dużym nakładem finansowym w ostatnim czasie i niekoniecznie przez koncerny farmaceutyczne, ale po prostu inne przedsiębiorstwa.

52 minuty temu, MoszeKortuxy napisał:

Nie.

 

@PanDoktur Mam czystek, wodę utlenioną oraz 4 saszetki Tribiotic. W jakiej kolejności tego użyć?

Nie używaj, bo aktualnie nie ma to sensu. Na razie założyliśmy, że nie zostałeś zakażony. Jeżeli pojawią się objawy, o których wspomniałem post wyżej to udaj się do lekarza rodzinnego. Spokojnie, ja sam miałem już w życiu z 10 kleszczy i jestem zdrowy :)

Edytowane przez PanDoktur
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2018 o 00:12, zuckerfrei napisał:

Ja miałem masę kleszczy, a jak byłem w armii to już w ogóle...

W wojsku oglądaliśmy i wyciągaliśmy sobie te cholerne kleszcze na wzajem i też nie pamiętam żeby ktokolwiek miał boleriozę :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.