Skocz do zawartości

"Jak zostać bogatym i mądrym" - według żydowskiej filozofii


Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, rycerz76 napisał:

Ludzie bardziej się między sobą wiążą jak się uczą razem 8 lat niż 6 lat. Mniej dyrektorów i ich zastępców i też jest zysk. Zresztą te całe gimnazja miały wtłaczać ludzi w taki koczowniczy tryb życia, coś co jest obce Polakom.

[Pozdrowienia dla oficera prowadzącego]

Widzę że to już od punktu widzenia zależy. Może to ma jakieś tam plusy chociaż ja osobiście chodząc do podstawówki połączonej z gimnazjum cieszyłem się opuszczając w końcu te mury. Dla jednych będzie lepsze zżycie dla innych dwa lata dłużej męczarni. Nieważne w to, koszty według mnie dużo przewyższają korzyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Młody98 napisał:

Widzę że to już od punktu widzenia zależy

Prawda obiektywna zawsze istnieje. Jako ciekawostka podam, że jestem przeciwnikiem obowiązku szkolnego a jak już socjaliści (demokracji, liberałowie itd. na końcu zawsze jest jakiś system totalitarny) tak się nad nim upierają to niech będzie te 8 klas a później jazda do roboty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
On 5/16/2018 at 10:07 AM, Patryk said:

Dużo młodych wielbi JKM. Potem rozczarowani jego wynikami przechodzą do elektoratu PiS'u, który również rzuca hasła typu: ''rozliczymy trzecią RP''. Koło się zamyka. 

Na fb jest pewna grupa pod nazwą "Przymusownicy", która skupia ex-korwinowców zbuntowanych na rzeczywistość, że ich kapitalista gnoi (dopisek: bo ich wartość rynkowa jest bardzo niska). Stąd też dużym błędem korwina jest to, że obiecuje gruszki na wierzbie jak już będzie 100% kapitalizmu, ale przy obecnych warunkach pracy - z tym samym luzem, z jakim żyją jego wyborcy. Oczywiście, jeśli nastałby wolny rynek, to trzeba by było dostosowywać swoje kompetencje do niego, szczególnie że zbliżają się czasy sporej automatyzacji, trzeba by było bardzo dużo i ciężko myśleć oraz się uczyć. 

Stąd ten dysonans poznawczy i dlatego partie pro-kapitalistyczne nie za bardzo cieszą się powodzeniem, także na świecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ezechiela 22 ( 14 -16) "Czy ostoi się twoje serce, czy ręce twoje będą dość mocne w tych dniach, gdy Ja wystąpię przeciwko tobie? Ja, Pan, powiedziałem i uczynię to. I rozproszę cię wśród narodów, i rozrzucę cię po krajach, i usunę z ciebie twoją nieczystość. I będą cię miały narody za przekleństwo; wtedy poznasz, że Ja jestem Pan."
https://www.therefinersfire.org/jews_return_to_israel.htm
"Chrześcijańska nienawiść do żydów" to efekt nieporozumienia i biblijnego analfabetyzmu promowanego przez rzymski katolicyzm. W NT Bóg wyjaśnia swój plan co do Izraela i daje pełny scenariusz, nie ma tam żadnych przykazań nienawidzenia żydów, ale wyraźne wskazania żeby się nie wynosić. 
 

Edytowane przez AdamPogadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
14 hours ago, Boromir said:

Znasz jakieś inne fajne książki o tej tematyce ?

Kumpel zakupił niedawno "żydowska mądrość w biznesie".
Też jest świetna. 
https://onepress.pl/ksiazki/zydowska-madrosc-w-biznesie-jak-odniesc-prawdziwy-sukces-dzieki-lekcjom-z-tory-i-innych-starozytnyc-levi-brackman-sam-jaffe,zymabi.htm#format/d

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/3/2018 at 12:42 AM, rycerz76 said:

jestem przeciwnikiem obowiązku szkolnego

Obowiązkowa szkoła to wymysł Prusaków, pomysł wspierany przez Bismarcka. Szkoła państwowa służy państwu. Wychowuje karnych obywateli, którzy respektują autorytety. Po to są sztywne godziny, grzeczne siedzenie w ławkach, oceny, słuchanie się nauczyciela. Obywatela-niewolnika trzeba za młodu wytresować. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.