Skocz do zawartości

"Jak zostać bogatym i mądrym" - według żydowskiej filozofii


Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Czy nauczanie, że lud ma czytać, ma być douczony, ma być zorganizowany, ma odkładać nagrodę.. jest zły?

Tu się z Tobą zgodzę, jednak pamiętaj kto nami rządził i rządzi...ustawia prawo i  ogłupia ,oducza i uczy chuj wie jakich głupot, wychowując sobie niewolników na przyszłość,

 

Jeśli jestem w jakiejś dziedzinie dobry na przykład sporcie , nie muszę ukradkiem wsypywać proszku na sranie przeciwnikowi, tylko staję twarzą w twarz i uczciwie konkuruję, wygrywam bo jestem na prawdę lepszy, a żydzi... bez komentarza

 

"Oni są wyżej od nas na świecie i to zdecydowanie - pogódź się z tym, "

 

Wyżej ode mnie może być tylko Bóg, a nie jakaś zakłamana podstępna,kłamliwa  menda.

Żartowałeś rozumiem.

Edytowane przez kryss
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Salius Ketman napisał:

jest skomplikowane prawodawstwo

Czym rozwalają od środka USA. Jak już USA będą upadać widok murzynów bijących Żydów będzie bezcenny.

Ich na świecie nie lubią bo ta nacja się nie asymiluje. W USA mają dobrze bo protestanci mają do nich kompleks wynikający z dosłownej interpretacji biblii.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, kryss said:

Tu się z Tobą zgodzę, jednak pamiętaj kto nami rządził i rządzi...ustawia prawo i  ogłupia ,oducza i uczy chuj wie jakich głupot, wychowując sobie niewolników na przyszłość,

Jak już bawimy się w te teorie, to pamiętaj, że większość rządzących do zdecydowanie Polacy. KTO ICH WYBIERA? Lud jest ogłupiany, ale czy ludzie nie mają własnej woli i głowy? 

W tym przypadku wychodzi, że Polacy nie są w stanie wybrać odpowiednich rządzących dla siebie, którzy wprowadziliby odpowiednie prawa i uprościli biurokrację, aby prowadzenie biznesu nie było udręką - bo w sumie w tym jest największy problem. Podatki same w sobie nie są tak tragiczne (dochód wolny powinien oczywiście wzrosnąć, lub w ogóle nie powinno być dochodowego, oraz ZUS powinny płacić firmy po roku działalności przynajmniej). 

Kto to wybiera? Są narody mądrzejsze i te mniej mądre. Przedsiębiorcze i te z mniejszym parciem na biznes. 

Od 30 lat jest to samo wieczne narzekanie - Żydzi nami rządzą, Balcerowicz sprzedał nowoczesne fabryki z czasów PRL i tak w kółko, do usranej śmierci. Od 1989. Za rok będzie 30 lat. 

 

Sam wierzyłem niegdyś w spisek i tym podobne, ale wytłumaczenie braku działania - braku zmiany na lepsze tym, że "oni" nami rządzą jest mega żałosne. Jak naprawdę przeszkadzają - rozwiązać to. W rządzie czy nie w rządzie - nie ma różnicy czy to Żydzi czy Polacy. Jest różnica czy to socjaliści czy nie-socjaliści. Jest to głębokie niezrozumienie problemu, że rząd może tylko przeszkadzać swoim nadmiernym działaniem. Rząd za bardzo wpieprza się do gospodarki? - Działać ku temu, aby to ograniczyć. Rozwiązać to, jak tylko się da. 

 

Polacy już od 400 lat są niewolnikami, szczególnie przez swoje przekonania... Ale to już inny temat i już inny temat i omawiałem to wiele razy...

 

20 minutes ago, kryss said:

Jeśli jestem w jakiejś dziedzinie dobry na przykład sporcie , nie muszę ukradkiem wsypywać proszku na sranie przeciwnikowi, tylko staję twarzą w twarz i uczciwie konkuruję, wygrywam bo jestem na prawdę lepszy, a żydzi... bez komentarza

To, że stanowią lwią część na uniwersytetach, jako wykształceni prawnicy, inżynierowie, naukowcy ogółem (i tak dalej) - to oni oszukują? Myślisz, że bogactwo Izraela (jak i krajów zachodnich) pochodzi z wyzysku biednych Palestyńczyków (na przykład) czy też Polaków? To tak nie działa... 

Nie usprawiedliwiam ich na siłę, ale to już jest przegięcie jaka irracjonalność panuje wokół tematów około-żydowskich. Tak, racja - ta nacja ma wiele na sumieniu, szczególnie w Polsce. Lecz też patrzę na drugą stronę medalu. W Polsce wiele Żydów naprawdę bratowało się z Polakami. Naprawdę przyczynili się do rozwoju kultury polskiej, oraz do rozbudowy tego kraju. Ich liczebność tutaj była spowodowana głównie ogromnych skatoliczeniem tego narodu. Także uważam, że państwo Izrael ma pełne prawo do istnienia i Żydzi, przez swoje IQ, wynalazki, start-up'y, odkrycia naukowe stanowią zdecydowanie wartość dodaną dla świata. Tego narodu nie można podważać, nie może ubliżać, ale trzeba się wzorować na nich, oraz być uważnym. Przetrwali tysiące lat mimo prześladowań - nie istnieje inna taka nacja na świecie (zresztą mi to nie wiadomo). 

Jak w ogóle chcemy wyjść z pozycji narzekacza-niewolnika, to trzeba stanąć na poziomie tych, co najwięcej osiągają. Tyle. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Strusprawa1 napisał:

 

 

Są.Chociażby Ormianie czy Asyryjczycy sa prześladowani od tysiącleci i nadal żyją.

 

Siła żydów wynika głównie z ich silnego lobby w USA.Siłą żydów są tamtejsi prozelitańcsy,syjonistyczni i baptystyczni chrześcijanie,którzy traktuja Biblie dosłownie,oraz mają fiksacje na punkcie starego testamentu.Żydzi w USA są tak silni,jak silne jest tamtejsze lobby prosyjonistyczne.Izrael nie przetrwał by na bliskim wschodzie otoczony wściekłymi Arabami,gdyby nie wsparcie USA(zwłaszcza że na początku był państwem gospodarczo niemal socjalistycznym.Bogactwo Izraela wzięło się z reparacj wypłaconych im przez Niemcy w latach 70-tych,oraz kroplówki finasowej od USA. Trzeba im jednak przyznać że potrafią grać na emocjach.Najpierw na protestantanckich z USA,aby pomoc narodowi wybranemu,raz na poczuciu winy które wmówiono Niemcom.

 

Co do poczucia niższości protestantów wobec żydów,to niedokońca.Kościoły biblijne z południa USA,coś takiego mają,lecz stare kościoły protestanckie już nie.Pierwsi protestanci,zwłaszcza Luter byli ostrymi antysemitami.Anglicy i Holendrzy rywalizowali z żydami i traktowali ich jak konkurencję do wyplenienia.Cecil Rhodes był zajadlym antysemita i zwalczał wszelkie wpływy żydowskie w Brytyjskiej Afryce.

 

ps;prosiłbym o usunięcie pierwszego postu

Edytowane przez Salius Ketman
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Strusprawa1 napisał:

Także uważam, że państwo Izrael ma pełne prawo do istnienia

Tylko jakim prawem na ziemiach należących do palestyńczyków? Gdzie w zasadzie żydzi robią im getta. To tak jakby nagle wyjebali pół pomorza i zajebali na to miejsce Państwo Zakonu Krzyżackiego, którzy mieli przecież niepodważalny wkład w bankowość i wtedy oni robili by getta nam. I nadal by to było sprawiedliwe Bracie @Strusprawa1 ?

Edytowane przez Mosze Black
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kryss napisał:

Rozumiem, że musimy im spłacić reperacje wojenne, oddać zagrabione siłą kamienice i zmienić własną antysemicką mentalność ?. Ale czy rzeczywiście takie wzorce są najlepsze do naśladowania?

 

2 godziny temu, kryss napisał:

Ale tutaj trochę się ześlizgnąłeś, proszę pokaż mi tutaj te piękne żydowskie kamienice które im odebraliśmy, tak wiem że one tam były, ale kto je zniszczył, kto uprzątnął gruz i kto postawił nowe...

@kryss To zdanie u góry kończy się emotikiem z wystawionym językiem, to miała być ironia, sarkazm bo właśnie to nam zarzucają.

 

@Strusprawa1 Chcesz to się na nich wzoruj ale nie przekonuj innych. Polacy od dawna już w świecie mają przypiętą etykietkę pijaków, rozrabiaków i debili, a Ty próbujesz żydom przypiąć etykietkę naukowców i biznesmenów. Owszem, są super naukowcy żydzi ale są też super naukowcy z innych krajów. Ty jednak starasz się generalizować wkładając wszystkich żydów do koszyczka naukowo-biznesowego a Polaków do katolickiego, a skoro tak to większość jednak włoży wszystkich żydów do koszyczka podpisanego 'złodzieje, oszuści, mordercy, komuniści, bandyci'. No i bracie pogódź się z tym!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, kryss said:

Stusprawa1- albo jesteś filo izraelitą albo kompletnym idiotą z mikro wiedzą i rozumkiem, mimo  wiedzy którą posiadasz

Sorry ale tak Cię widzę na dziś

Staram się być realistą. Cieszę się. Pozdrawiam cieplutko. :)

 

33 minutes ago, Mosze Black said:

Tylko jakim prawem na ziemiach należących do palestyńczyków? Gdzie w zasadzie żydzi robią im getta. To tak jakby nagle wyjebali pół pomorza i zajebali na to miejsce Państwo Zakonu Krzyżackiego, którzy mieli przecież niepodważalny wkład w bankowość i wtedy oni robili by getta nam. I nadal by to było sprawiedliwe Bracie @Strusprawa1 ?

Zdefiniuj mi Palestyńczyków. Lwia część "Palestyńczyków" przybyła na te ziemie emigrując z okolicznych państw, ponieważ w Izraelu była dużo lepsza sytuacja ekonomiczna (owszem, na pewno dostawali pomoc z USA, choć z samej pomocy żaden kraj nie stał się wielki - powstały sektory high-tech i rozwinęły się przedsiębiorstwa, które potrzebowały taniej siły roboczej). Przed powstaniem Izraela był to teren należący do Wielkiej Brytanii.

Niemal bardzo podobny jest przykład z RPA - biali zbudowali kraj, wypracowali bogactwo (za apartheidu), a następnie masowo czarni poczęli przybywać z północy coraz bardziej naciskając na równe prawa. Argumenty były takie, że "to przecież jest Afryka i wy, biali wykorzystywacze, nie macie tu czego szukać!". Teraz jest to jeden z niewielu krajów na świecie, który się cofa w rozwoju, biali są masowo mordowani i panuje szeroko pojęty chaos. 

 

Przykład nieadekwatny. 

18 minutes ago, Cortazar said:

Chcesz to się na nich wzoruj ale nie przekonuj innych. Polacy od dawna już w świecie mają przypiętą etykietkę pijaków, rozrabiaków i debili, a Ty próbujesz żydom przypiąć etykietkę naukowców i biznesmenów. Owszem, są super naukowcy żydzi ale są też super naukowcy z innych krajów. Ty jednak starasz się generalizować wkładając wszystkich żydów do koszyczka naukowo-biznesowego a Polaków do katolickiego, a skoro tak to większość jednak włoży wszystkich żydów do koszyczka podpisanego 'złodzieje, oszuści, mordercy, komuniści, bandyci'. No i bracie pogódź się z tym!

Innym może się to przydać - to nie są złe rady. 

No właśnie - mają taką opinie i można spytać - kogo to wina? Znam tą opinię o Polakach. Przeważnie w Holandii czy Wielkiej Brytanii patrzy się na nas jak na ludzi drugiej kategorii. Nawet kumpel miał sytuację, że Angielka go olała, gdy tylko powiedział, że jest Polakiem. Jak innej powiedział, że jest Czechem, to wciąż była zainteresowana. 

Nie "przypiąć etykietę", ale tak jest - i podane są przykłady - przeważnie w książce, ale także we fragmentach wyżej wymienionych. Czy nadproporcja ich na uniwersytetach, w kadrze naukowej, w świecie biznesu i w wykwalifikowanych kierunkach i tym samym twierdzenie, że to jest obiektywna prawda - bazują na danych - to jest ich wywyższanie?

 

Oczywiście, że tak. Lecz w skali makro liczą się statystyki i proporcje - w tym rzecz. 

Edytowane przez Strusprawa1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Salius Ketman said:

Siła żydów wynika głównie z ich silnego lobby w USA.Siłą żydów są tamtejsi prozelitańcsy,syjonistyczni i baptystyczni chrześcijanie,którzy traktuja Biblie dosłownie,oraz mają fiksacje na punkcie starego testamentu.Żydzi w USA są tak silni,jak silne jest tamtejsze lobby prosyjonistyczne.Izrael nie przetrwał by na bliskim wschodzie otoczony wściekłymi Arabami,gdyby nie wsparcie USA(zwłaszcza że na początku był państwem gospodarczo niemal socjalistycznym.Bogactwo Izraela wzięło się z reparacj wypłaconych im przez Niemcy w latach 70-tych,oraz kroplówki finasowej od USA. Trzeba im jednak przyznać że potrafią grać na emocjach.Najpierw na protestantanckich z USA,aby pomoc narodowi wybranemu,raz na poczuciu winy które wmówiono Niemcom.

Tak - amerykańscy Żydzi są na pewno dużym wsparciem dla Izraela, ale nadużywaniem jest na przykład mówienie, że Izrael i Ameryka to przyjaciele na dobre i złe. Bynajmniej nie wygrał. Masz w dużej mierze rację, ale w dużej się mylisz.

Polecam Ci poczytać ten artykuł, bo nie warto rozpisywać się o czymś, co jest już przekazane lepiej, niż ja bym to opisał:

http://obiektywizm.pl/izrael-byc-byc-dla-zachodu/

 

 

 

PS. Przepraszam za drugi post. Myślałem, że edytuję poprzedni. Jeśli można, to proszę o skopiowanie treści z tego do powyższego. Za błąd bardzo przepraszam.

Edytowane przez Strusprawa1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cortazar Masz w pełni rację. Pewnie nie jeden raz jeszcze w życiu zmienię zdanie wraz z poznawaniem świata. Trzymaj się, bardzo miło było podyskutować. Pokój bro. :) 

(były nawet badania, że im dłużej się dyskutuje, to mimo jasnych dowodów obydwie strony coraz mocniej bronią swoich racji... ale to już inny temat.. :D)

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Strusprawa1 napisał:

to pamiętaj, że większość rządzących do zdecydowanie Polacy

To nie Polacy, to zdradzieckie i sprzedajne kurwy na usługach innych państw/instytucji i oczywiście szabes goje. 

 

3 godziny temu, Strusprawa1 napisał:

Podatki same w sobie nie są tak tragiczne

Sante Padre. Przypomnieć Ci ile wynosiła kiedyś pańszczyźniana oddawana przez chłopa??

 

3 godziny temu, Strusprawa1 napisał:

Żydzi nami rządzą, Balcerowicz sprzedał nowoczesne fabryki z czasów PRL i tak w kółko

Bo rządzą.

Bo sprzedał i jeszcze głupio pierdolił, że tak trzeba. 

 

3 godziny temu, Strusprawa1 napisał:

Jak naprawdę przeszkadzają - rozwiązać to. W rządzie czy nie w rządzie - nie ma różnicy czy to Żydzi czy Polacy

Rozwiążesz i co dalej?? Wymienisz samochód z rozjebanym silnikiem, na samochód z rozjebanym zawieszeniem. Póki co nie ma w POLIN żadnej alternatywy. Wiecznie te same kiejkuty. 

 

Otóż jest różnica i to kurewsko wielka. Z jakiej racji mają nami rządzić żydy(celowo z małej), a nie Polacy?? Niech mi spierdalają stąd, siać ferment gdzie indziej. A od Polski wara!

 

45 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Lwia część "Palestyńczyków" przybyła na te ziemie emigrując z okolicznych państw, ponieważ w Izraelu była dużo lepsza sytuacja ekonomiczna

Panie, co ty gadasz?? Znasz Ty może początek państwa Izrael?  Dostali pozwolenie na wjebanie się na tereny obecnej Palestyny, rozrastają się jak nowotwór. Sieją spustoszenie. 

To jest tak jakby wjechali nam do Warszawy i zaczeli tworzyć swoje getta, po czym oznajmili to nasz teren, nas jest tu więcej. Wszyscy won, albo zawołamy naszego starszego brata, który pod pretekstem ustabilizowania sytuacji rozjebie wszystko dookoła. 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, giorgio said:

Sante Padre. Przypomnieć Ci ile wynosiła kiedyś pańszczyźniana oddawana przez chłopa??

Wiem, znam to. Ok - są złe, ale priorytetem jest to, aby płaciło je się prosto i rozliczanie w urzędach było szybkie, bo to straszny zjadacz czasu dla przedsiębiorców.

 

4 minutes ago, giorgio said:

Bo rządzą.

Bo sprzedał i jeszcze głupio pierdolił, że tak trzeba. 

Ostatnio czytałem sporo na ten temat. Także pytałem kilku znających sprawę kumpli (część tego skopiowałem do działu dyskusji o Balcerze). Mam to wszystko przytaczać i znów dyskusja na ten temat? Choć oczywiście - popełnił masę błędów, ale mówienie, że ten przemysł mógł konkurować z zachodnim przy jednoczesnym trendy kupowania zachodniego u Polaków to jakaś pomyłka. Problemem było nawet to, że to było nastawione na wypadek wojny atomowej, że było nieopłacalne (i nawet przez wiele następnych lat kopalnie, których nie sprzedano były nieopłacalne - Ziemkiewicz w "Polactwie" to opisał głębiej). 

Mniejsza.

7 minutes ago, giorgio said:

Rozwiążesz i co dalej?? Wymienisz samochód z rozjebanym silnikiem, na samochód z rozjebanym zawieszeniem. Póki co nie ma w POLIN żadnej alternatywy. Wiecznie te same kiejkuty. 

Jest wiele sensownych polityków. W sejmie jest Jakub Kulesza, Jacek Wilk, był Rafał Wójcikowski. Teraz może się szykować nowa partia, do której sam dołączę. Najgorzej to nie robić samemu nic ku lepszemu i narzekać, że nic się nie zmienia. Dużo do zrobienia jest - i to nie ulega wątpliwości. Zresztą już od wielu setek lat istnieje poczucie w narodzie, że jest tyle do zrobienia, że wszystko prosi się o zmianę.. I jest już 2018 i dalej jesteśmy w miejscu, gdzie jesteśmy...

 

11 minutes ago, giorgio said:

Panie, co ty gadasz?? Znasz Ty może początek państwa Izrael?  Dostali pozwolenie na wjebanie się na tereny obecnej Palestyny, rozrastają się jak nowotwór. Sieją spustoszenie. 

To jest tak jakby wjechali nam do Warszawy i zaczeli tworzyć swoje getta, po czym oznajmili to nasz teren, nas jest tu więcej. Wszyscy won, albo zawołamy naszego starszego brata, który pod pretekstem ustabilizowania sytuacji rozjebie wszystko dookoła. 

W artykule, w którym podałem jest wytłumaczone. 

A tu masz film pana @Eliahu K., który to świetnie tłumaczy. (publikowałem to już, ale warto przytoczyć)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strusprawa1

Rząd wybierają Polacy właśnie, dlatego uważam że skład naszego sejmu idealnie odzwierciedla poglądy polskiego społeczeństwa. Postawa roszczeniowa rządu PiS na przykład właśnie w stronę Izraela to właśnie wzór dla wielu Polaków jak postępować w swoim życiu czyli nienawiść do prywaciarzy chociażby czy do wszystkich tych którym się wiedzie lepiej. Winić za to należy również kościół katolicki, którego poglądy są zdecydowanie przestarzałe jak na dzisiejsze czasy. 

 

Druga część Polski powiedzmy elektorat PO i reszty pseudopozycji  czyli ludzi w większości mających siebie za lepszych od innych stroniących właśnie od kościoła oraz wyśmiewających ludzi wierzących. 

 

Myślę podobnie jak ty nie ma żadnego wielkiego spisku. Ustrój demokratyczny zwyczajnie w naszym kraju się nie sprawdza, bo reprezentuje właśnie typowo Polskisposób myślenia ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Salius Ketman Okolice Hrubieszowa. Teraz to już w sumie w trzech miejscach na raz. :D

 

@Patryk Masz w zupełności rację. W następnych wyborach pewnie znowu wygra PiS i jak dalej będą czynić to, co czynią za aprobatą społeczeństwa, to kiepsko to widzę... Ale Polacy sami tego chcą. ;) 

 

Zresztą dziwi mnie, że Ci, co wierzą w spisek żydowski bardzo często są za PiSem. Przecież według teorii spiskowej wielu w ich partii to także "oni". Na przykład Kaczyński - Kalkstein. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Strusprawa1 napisał:

Masz w zupełności rację. W następnych wyborach pewnie znowu wygra PiS i jak dalej będą czynić to, co czynią za aprobatą społeczeństwa, to kiepsko to widzę... Ale Polacy sami tego chcą. ;) 

 

Zresztą dziwi mnie, że Ci, co wierzą w spisek żydowski bardzo często są za PiSem. Przecież według teorii spiskowej wielu w ich partii to także "oni". Na przykład Kaczyński - Kalkstein. 

Prawdę mówiąc śmieszy mnie ten cały pseudo-żydowski spisek. To takie racjonalizowanie, chęć oddalenia winy od siebie samego. Uważam podobnie jak pisał Tymochowicz, że Kaczyński wygrał w Polsce dzięki rewanżyzmowi.  Oczywiście łatwiej powiedzieć, że winni są żydzi niż obwinić samego siebie ;) 

 

Również uważam, że JKM używa rewanżyzmu w mniejszej niż PiS skali. Dużo młodych wielbi JKM. Potem rozczarowani jego wynikami przechodzą do elektoratu PiS'u, który również rzuca hasła typu: ''rozliczymy trzecią RP''. Koło się zamyka. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Obiektywnie patrząc w Polsce nie ma wyboru jeśli chodzi o politykę na chwilę obecną

PO to bandą złodziei i oszustów którzy powinni zostać skazani na wygnanie permanentne za to co robili w Polsce.

PiS miał być lepszy ale szczerze mówiąc w chuja leci tak samo, lepsze to niż PO bo przynajmniej jawnie nie niszczy naszego kraju ale zamiast się zająć rzeczami ważnymi żeby faktycznie ludziom się lepiej żyło i szli do przodu, zajmują się kurwa gimnazjami. Nowe budynki zmiany kadr zmiana systemów wszystkich, pozbycie się starych książek, zamknięcie gimnazjów, a korzyści żadnych. Jedynie że jakiś stary pajac sobie wymyślił koniec gimnazjum i tyle.

Żeby naprawić ten kraj to jest naprawdę potrzebna mocna partia która się przebije przez PO, PiS i radio Maryja ale na to mało kto ma aż tyle funduszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Młody98 napisał:

korzyści żadnych

Ludzie bardziej się między sobą wiążą jak się uczą razem 8 lat niż 6 lat. Mniej dyrektorów i ich zastępców i też jest zysk. Zresztą te całe gimnazja miały wtłaczać ludzi w taki koczowniczy tryb życia, coś co jest obce Polakom.

[Pozdrowienia dla oficera prowadzącego]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2018 o 20:49, Strusprawa1 napisał:

@tytuschrypus Lud wybrał. Żydzi krzyczeli "uwolnić Barabasza". Chrześcijanie mieli więc powód, aby ich nienawidzić.

Zdaje się, że chrześcijanie uważają to za część boskiego planu - poświęcenie syna bożego który swoją ofiarą zbawia cały świat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.