Skocz do zawartości

E-palenie, vapowanie. Jaki sprzęt na początek?


typiarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Od dłuższego czasu zastawiam się nad próba zmiany normalnych fajek na epapirosy. 

Wiem, że jest temat o epapierosach, jednak przeglądając jutuby, już się chyba tego teniny nie używa. Teraz to się nazywa vapowanie. 

No i właśnie tutaj się pojawia moje pytanie. Od czego zacząć? Jaki sprzęt na początek? W internecie jest od groma różnych sprzętów tak zwanych boxow, jednak za cholere nie orientuje się co i jak. Jest ktoś oblatany w tym temacie i może poradzić jakiś model? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, typiarz napisał:

Od czego zacząć? Jaki sprzęt na początek? 

Od korka analnego i wegańskich potraw. A tak na serio:

http://www.newsweek.pl/wiedza/nauka/czy-e-papierosy-sa-szkodliwe-zwiazki-chemiczne-e-papierosy-,artykuly,378720,1.html
https://zdrowie.radiozet.pl/W-zdrowym-ciele/Czy-e-papierosy-szkodza-mniej-niz-zwykle-papierosy-Wyniki-badan
 

Po co palić to gówno? Przynajmniej pal prawdziwe papierosy jak mężczyzna :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co palić, chociażby po to, że mogę to raz. 

Dwa, co w dzisiejszych czasach jest zdrowe? Wszystko jest niezdrowe. Okazuje się, że wszystko powoduje raka, opryszczke i kile. Najlepiej to jeść trawę i popijać desczowka z kałuży. 

Czy jakieś tam badania są miarodajne i rzetelne? Skąd mam mieć pewność kto na nie położy pieniądze, I czy nie było to robione na zamówienie któregoś z koncernów tytoniowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@typiarz Ja myślę, że vapowanie i e-papierosy są dużo szkodliwsze. Może nie ich działanie, ale znam ludzi, którzy palą normalne fajki i przerzucili się na epety. Wcześniej palili co 20-30min i mieli spokój. Po tym jak przerzucili się na efajki to mieli non-stop to gówno w gębie i pociągali cały czas. 

Mówię tylko, że jak już palić to jak facet :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@typiarz 

Wejdź do kilku sklepów z e fajkami i na pewno coś Ci polecą na początek.

Palić " jak facet" - czyli żółte zęby, chujowa kondycja, smród z ryja, smród z ubrania, żółte palce - tak przecież pali prawdziwy facet a nie pedał z e fajką.

To są oczywiście wierutne bzdury, za którymi prawdopodobnie stoją olbrzymie koncerny tytoniowe tudzież farmaceutyczne - produkujące preparaty takie jak gumy nicorette. 

Nic chyba tak jak e papierosy nie godzi w ich interesy więc nie jest trudno stworzyć opinię w Internecie za pomocą firm marketingowych etc.

Póki co to jeszcze na liquidy nie ma akcyzy ( nasz ukochany rząd już do tego się przymierza, bo jak to tak palić i nie płacić na premie dla posłów ??? Tak być nie może) więc e palenie wychodzi nieporównywalnie taniej od palenia gdzie paczka fajek to 15 zł - ja pierdole....

Jeśli ktoś wspominał, że e palacze nie rozstają się z e papierosami to przecież zawsze można stopniowo zmniejszać poziom nikotyny w liquidach i dojść do zera - co na pewno jest zdrowsze niż ramka fajek dziennie - co 30 min. faja.

Także najlepiej odwiedź sklep, pogadaj ze sprzedawcą i coś Ci doradzi.

Tak za 150 pln pewnie kupisz już coś na prawdę fajnego a coś przywoitego do 100pln.

Oczywiscie najlepiej nie palić w ogóle.

 

 

 

 

Edytowane przez Headliner
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waporyzacja jest zdrowa, o wiele zdrowsza od zwykłych fajek, jednak wymaga kupę kasy, jeśli faktycznie chce się robić to zdrowo.

Nie wiem, czy mogę tutaj opublikować link do fajnego bloga o tym? Gościu super tam wyjaśnia, co to w ogóle jest, jak to robić, robi recenzje waporyzerów itp. Zaryzykuję i wkleję tu link do tego bloga, biorę ewentualnego warna na klatę.

https://vapomaniak.pl

Poczytaj dokładnie wszystko, o czym on pisze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Headliner Paliłem 12 lat i nie miałem żadnego z tych problemów. Może to głupio zabrzmi, ale palić tradycyjne papierosy też trzeba umieć. Jak się wypala papierosa w 1,5 minuty "co by tylko szef nie widział/mama/partner" to faktycznie występują smród z ryja, żółte zęby i zadyszka przy sikaniu. Papierosa trzeba poczuć. Kiedyś były na prawdę smaczne, potem zrobili z tego gówno tak paskudne, że rzuciłem w cholerę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Amnesia Haze Przede wszystkim nie przeciągasz i nie przepalasz tytoniu, nie robisz marchewy. Marchewa odpowiada za smród z mordy. Palisz spokojnie, mieszasz dużo z powietrzem, nie palisz przez zęby, palisz małymi buchami a nie napełniasz całych ust dymem. Bierzesz głęboki wdech, jest fajne uczucie w płucach. Nie dusisz się wtedy, płuca mają czas się oczyścić a nie oblepiają się dymem. Papierosa trzymasz prostopadle do dłoni w dwóch palcach a nie jak to modne wewnątrz dłoni skitrane. Potem wszystko w rękaw idzie, palce pożółkłe, ciuchy jebią i zdziwko. To podstawy, kilka by się jeszcze znalazło porad. Ale nie będę nikomu radził jak ma palić. 

 

Paliłem paczkę dziennie minimum. W pracy przy stresie dochodziło do 1,5 więc całkiem sporo. Przy 1,5 miałem zadyszki i spadki samopoczucia, ale spowodowane to było niejedzeniem posiłków. Przy jednej paczce było OK.

Edytowane przez Tomko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek kup sobie iJusta, najnowszą wersję. W granicach 130zł spokojnie dostaniesz. Do tego kup sobie shoty nikotynowe 18mg, jakąś bazę zerówkę i trochę aramatów i testuj. Zobacz, czy przypasuje Ci 6mg, 3mg, a może 12 mg. Odradzam zalewanie zbiornika osiemnastką bo się udusisz przy mocy aktualnych sprzętów. Owszem można, tak jak ja, ale to trzeba mieć trochę doświadczenia ;) Słowem, testuj, próbuj, nie zniechęcaj się, a jak lubisz majsterkować to wgłęb się w temat własnoręcznego kręcenia grzałek. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat już był na forum, powtórzę tylko najważniejsze:

Rzetelne informacje z pierwszej ręki:

https://starychemik.wordpress.com/

e-dym.pl to obecnie najlepsza sieć z najlepszą ofertą i co niebagatelne, to rodzimy kapitał.

 

Na start poleciłbym stick od Smoka

https://e-dym.pl/pl/zestawy-startowe/2792-2955-smok-vape-pen-22-starter-kit.html#/233-kolor-black

Lub Ego Aio, lub stick iJust

Smok przy nich kopci jak zwariowany, na minus ma droższe grzałki, na plus jest zabawnie prosty w obsłudze.

 

Pierwsze "buchy" będą boleć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.