Skocz do zawartości

Gorzkie przemyślenia o samiecweb i tych, co z nas szydzą.


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Człowiek się mocno przyzwyczaja do tego co jest - to ta słynna, nienawidząca wszelkiej zmiany, przeklęta "strefa komfortu".

 

Pamiętam jak byłem kiedyś na ezo portalu (cudownyportal, teraz już to nie działa, jakieś reklamy tam tylko dają), i zmienili wszystko na lepsze - zamiast pisania komci pod artykułami i przekomarzania się ze sobą, zainstalowali normalne forum podobne do naszego, tylko nasze znacznie większe i potężniejsze (hie hie). 

 

Wszyscy się wkurwili, także i ja. Groziliśmy odejściem (i tak mnie stamtąd w końcu wyrzucili), narzekaliśmy, pomstowaliśmy - a przecież wprowadzona zmiana była znacznie dla nas lepsza niż to, co wcześniej. Było wygodniej pisać, szukać tematów, dogadywać się ze sobą. Ale co z tego, skoro się przyzwyczailiśmy do tego co było?

 

Pamiętam swoje rozżalenie bardzo dobrze. I to mnie przeraża, bo wiem że proszenie ludzi z forum o przejście na samiecweb (będzie za plus minus dwa tygodnie), napotka identyczny problem.

 

Czasy się zmieniają - ale mechanizmy psychologiczne są zawsze takie same. Ludziom się po prostu nie będzie chciało, tu się czują dobrze, a tam wszystko nowe. Trzeba wkleić link z danym newsem (z jakiejkolwiek strony na świecie) i można pisać pod tym komentarze.

 

Żeby samiecweb ruszył, zależy mi z kilku powodów:

 

1. Na ten moment poszła dycha (łącznie z podatkami, wszystko na legalu) więc szkoda mi pieniędzy - ciężko musiałem na nie pracować. A to przecież początek kosztów.

 

2. Kwestie ambicjonalne. Hejterzy twierdzą, że to nie może się udać. Forum miało się nie udać, youtube miał się nie udać - mówią że do trzech razy sztuka to i może samiecweb się uda, daj Panie dobry Boże. Problem w tym, że nie tylko hejterzy tak mówią - portali podobnych w działaniu do wykopu, ponoć trochę było i wszystkie upadły z braku ludzi. Mieli duże pieniądze, ale nie mieli życzliwych ludzi by to rozkręcić. Ja nie mam pieniędzy, ale mam dostęp do życzliwych "swoich" ludzi.

 

3. Największa sprawa, przy której ambicje i pieniądze to gówno - Brak ludzi na stronie będzie znaczył, że mnie mają w dupie, mimo że każdy będzie wiedział (zadbam o to) że ta strona jest dla nas bardzo ważna. To będzie taki policzek, będę tym urażony do żywego i zrozpaczony, że po tylu latach pomagania, komuś się nie będzie chciało zarejestrować.

 

I te wszystkie hejty od lat, że forumowicze to frajerzy, nieszczęśnicy, chorzy psychicznie itd. to coś, na co nie będę mógł odpowiedzieć - a wiecie że takie wpisy istnieją i jest ich coraz więcej. Nawet nasz/wasz były moderator @Vincent na wykopie lżył ludzi z forum - nawet tych, co mu kupowali prezenty i gościli u siebie za darmo. Fajnie by było widzieć wykręcone z nienawiści komcie hejterów, Sławków, Pawełków, Adrianków, Vincencików którzy szaleją w furii, bo "frajerzy" okazali się być myślącymi kolesiami, którzy dbają o swoją grupę przyjaciół z forum. 

 

Wtedy też będą nas nienawidzili, ale będzie to już podszyte goryczą porażki, a nie triumfem zwycięstwa. Wolę żeby mnie lżyli z nienawiścią i żalem, niż z triumfem i prostackim, buraczanym uśmieszkiem zwycięstwa. To my będziemy się z nich śmieli.

 

 

Ja wam napiszę wprost - ten portal ma nie tylko dać nam rozrywkę, ale przede wszystkim zwiększyć naszą liczbę, zasięgi. W opcji niezwykle korzystnej (bardzo mało realnej, bądźmy szczerzy), będziemy konkurencją dla wykopu ilościową, bo merytoryczną to już i teraz jesteśmy górą.

 

Jeśli ktoś pozna nasze poglądy, przekonania i ujrzy jak wielu nas jest, jak prosperujemy, to z większą wiarą przyjmie naszą życiową wiedzę. Ktoś widząc mały portalik, odchodzi i ma to w dupie - nazywa się to "dowodem społecznym", czyli jak dużo ludzi coś lubi, to większość wierzy że to jest dobre.

 

Samiecweb ma właśnie to sprawić - zwiększyć naszą potęgę. Ma sprawić, by kiedyś zaczęto się z nami liczyć. Kochać nas wszyscy nie będą, ale nie muszą. Z siłą liczy się każdy a funkcjonujące portale to MEDIA, którymi można wpływać na ludzi.

 

 

Gdy ten portal nie wypali, będą triumfować hejterzy, feministki, nieuczciwe kobiety (uczciwe będą z nami), pasożyty wszelkiej maści którym psujemy okradanie ludzi, psychopaci, szuje i cała plejada gwiazd z moralnego plejstocenu. Tak triumfowali, gdy uwalili mi konto na yotube - dwa lata pracy i 6 milionów wejść poszło w pizdu, trzeba zaczynać od nowa. Życie. 

 

 

Jak macie jakieś pytania, wątpliwości, pomysły do zachęcenia ludzi by tam się zarejestrować i czasem rzucić jakimś linkiem, napisać komcia - wpisujcie się. Nie ukrywam że martwię się tym i denerwuję, ale spróbować trzeba. Porażka będzie bolesna, ale na tym się nie kończy świat. Będę czuł się jak gówno, ale to minie bo wszystko mija.

 

Trzeba tym co będą pierwsi na portalu i będą aktywni, jakoś to wynagrodzić. Wiadomo, będą też mieli lepszą pozycję - zawsze chętniej się spełnia prośby tych co byli z nami od początku, niż świeżaków. 

 

No i tyle moich przemyśleń.

 

 

  • Like 27
  • Dzięki 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba myśleć pozytywnie :). Trzeba myśleć o tym, jakie chcielibyśmy widzieć efekty w przyszłości a nie o tym co będzie jeśli się nie uda.

 

Najlepszą nagrodą jest wiedza z tego forum, dodatkiem może być wiedza z portalu samiec.web.

 

A wychodzenie ze 'strefy komfortu'? No cóż... Kilka wątków i audycji chyba o tym było... można coś niecoś poodświeżać.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stado w swojej "sile większości" zawsze będzie potępiać głośne mówienie prawdy o tych sprawach, bo z prymitywną naiwnością widzi w tym zagrożenie dla pomnażania życia stada, dla przetrwania. 99% hejterów i przeciwników nawet nie ma wystarczającej krzepy intelektualnej i potrzeby wyjścia z miłych iluzji, aby móc zgłębić sprawę uczciwie. Trzeba moim zdaniem podkreślić jakoś, że to nie zagraża przetrwaniu, tylko ma skalibrować gynocentryzm, który właśnie zniechęca świadomych mężczyzn do zakładania rodzin i posiadania dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam parę przemyśleń do tego. Oczywiście zachęcę bliskich do tej strony - kolegów ze studiów, rodzinę i innych. Fajnie by było, aby trochę ludzi z zagranicy przyciągnąć. Szczególnie ze Stanów, gdzie ruch MGTOW jest bardzo silny. Niestety to wymagałoby dwujęzyczności. 

Zastanawia mnie jaka byłaby granica humoru (bo nie oszukujmy się, wykop tworzy memy, tam parę lat temu intensywnie "szkalowano papieża"). Wykop zaspokaja najniższe instynkty - świadczy o tym popularność tagów #heheszki, #nsfw czy #danielmagical. Nie mówię tu, żeby zniżać się do tego poziomu, ale niestety klucz tkwi w takiej prostocie i najniższych instynktach ludzi. Tak rozprzestrzenił się facebook, twitter i inne popularne portale - informacje o znajomych/zjadacz czasu/prostota - to myślę jest klucz. Trzeba wpasować się w zapotrzebowanie ludzi. Można także zaczerpnąć wiele z reddita - jedna z największych stron na świecie. Red Pill, Nofap, ogólnie samorozwój, ciekawostki - ciekawych informacji na ten temat od razu musi być od groma. Czy będzie coś na kształt politically incorrect na 4chanie (również polecam do zapoznania się z tą stroną). Trzeba będzie zacząć intensywnie i nie ulegać w działaniu, nigdy się nie poddawać. To się rozpędzi - trzeba uwierzyć w tym przypadku. Innej drogi nie ma. 

 

Hejterzy hejterami, ale posłuchałem ostatnio rozmowy dwóch i zauważyłem, że nie warto się przejmować - szukają dziury w całym, byle dopieprzyć. Trzeba patrzeć przed siebie, nie za siebi i iść po swoje. Wierzę głęboko, że osiągniesz sukces i chętnie Ci w tym pomogę, jak tylko mogę. 

Edytowane przez Strusprawa1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wszystkich użytkowników polskiego Internetu połowa (+/- 5%) to kobiety, więc strona informacyjna powinna wg mnie mieć bardziej neutralną nazwę.

 

"Samiecweb" budzi negatywne konotacje i od startu dzieli (gdyby na tym portalu miały być zamieszczane jedynie informacje nt. motoryzacji, sportu, finansów itp., to spoko, ale z tego, co rozumiem, ma być to portal o wszystkim i dla każdego), co może zniechęcić kobiety, które mogłyby generować duży ruch na stronie.

 

Gdybym był użytkowniczką polskiego Internetu, raczej bym się nie zainteresował takim portalem. Tak samo, jak jako mężczyzna nie wchodziłbym na portal "samicaweb", bo od razu pachniałby mi opozycją do mężczyzn.

 

Rozumiem ideę idącą za nazwą, ale jeśli owy portal ma być jakąkolwiek konkurencją dla Wykopu, to należy zdystansować się do walki między płciami i podejść do niego na zimno, z czysto biznesowym podejściem nastawionym na zysk w postaci masy ludzkiej.

 

Z wyrazami szacunku,

Ważniak

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważniak ma trochę racji ale też nie ma.

Panie Marku. Zależy co chcesz osiągnąć?

Zastanówmy się jak działają portale typu ONET i WP.

Czy tak ktoś wprost pisze, że popiera socjalizm a szydzi z konserwatyzmu i prawicowców? NIE.

Czy Państwo a raczej władza mówi nam prawdę? NIGDY. 
Czy jeśli partie polityczne mówiłyby prawdę wygrywałyby wybory? NIE.

Trzeba być wilkiem w owczej skórze.

A co do Wykopu.
Nie wierzę, że tym portalem zajmuje się kilka osób. 
Przecież tam pracuje sztab ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za komcie. Co do słów @Ważniak, myślę że kobiety UWIELBIAJĄ coś, nad czym nie panują - bo to jest właśnie siłą. I właśnie nazwa i cel naszego działania, to coś co je pobudzi i staną się zainteresowane i ciekawe. Moim zdaniem to przyciągnie kobiety, ale tylko wtedy gdy będzie duży ruch i dużo ludzi, bo to oznacza dowód społeczny - siłę.

 

Mała ilość wyznawców - sekta; duża - szanowana religia. 

 

Ilość ludzi decyduje.

 

@Strusprawa1

 

Cytat

Zastanawia mnie jaka byłaby granica humoru (bo nie oszukujmy się, wykop tworzy memy, tam parę lat temu intensywnie "szkalowano papieża"). Wykop zaspokaja najniższe instynkty - świadczy o tym popularność tagów #heheszki, #nsfw czy #danielmagical. Nie mówię tu, żeby zniżać się do tego poziomu, ale niestety klucz tkwi w takiej prostocie i najniższych instynktach ludzi. Tak rozprzestrzenił się facebook, twitter i inne popularne portale - informacje o znajomych/zjadacz czasu/prostota - to myślę jest klucz. Trzeba wpasować się w zapotrzebowanie ludzi. Można także zaczerpnąć wiele z reddita - jedna z największych stron na świecie. Red Pill, Nofap, ogólnie samorozwój, ciekawostki - ciekawych informacji na ten temat od razu musi być od groma. Czy będzie coś na kształt politically incorrect na 4chanie (również polecam do zapoznania się z tą stroną). Trzeba będzie zacząć intensywnie i nie ulegać w działaniu, nigdy się nie poddawać. To się rozpędzi - trzeba uwierzyć w tym przypadku. Innej drogi nie ma. 

 

 

Chłopaki kombinują żeby było coś po angielsku. Reszta Twoich pytań jest bardzo ciekawa, i trzeba się tu poważnie zastanowić.

 

Zamkniemy się w małej ideologii to będziemy mali, trzeba więc trochę się otworzyć i na prostszych ludzi, bo i ja czasem lubię prostackie zabawy, np. lubię patostreamy czasami oblukać.

 

Jeden z modów, @HORACIOU5, bardzo porządny i uczciwy chłopak, chciał właśnie takiej moralnej grupy - ale to by oznaczało zamknięcie na świat i stagnację. Trzeba być elastycznym by dać światu nasze ciekawe przemyślenia.

 

 

 

 

Myślę że historie starych forumowiczów, wasze ostrzeżenia i porady - powinny być na ustach całej Polski, bo to jest mądrość. Ale żeby tak się stało, Polska musi się o nas dowiedzieć.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek Kotoński Trzeba u ludzi wykształcić nawyk wchodzenia na tą stronę, a żeby to zrobić trzeba poznać co daje większości ludziom największą przyjemność. Polecam Ci książkę "Siła nawyku" Charlesa Duhigga , tam o tym przeczytałem. Trzeba wytworzyć interesujące nagradzanie, przez które ludzie wykształcą nawyk wchodzenia na stronę. Na wykopie na przykład są "zielonki, pomaranczki, bordo". Te trzy "grupy" zależą od tego jak bardzo jest się wpasowanym w stronę. Jakieś interesujące ciekawostki każdego dnia (kiedyś na fb bardzo popularna była strona "wiedzabezużyteczna" - coś na ten wzór). Większość ludzi nie chce informacji naukowych. Chce dramatów, rozrywki, śmiesznych historyjek, opowieści "co odwaliła moja dziewczyna hehe". Dopiero jak dobrze pozna się to, co daje ludziom zaspokojenie, to dopiero wtedy można wyprzeć wykop. Ci, co tworzą start-up'y wiedzą, że istnieje pułapka na początku na stronach społeczenościowych, że jest mało ludzi i trzeba czasem nawet płacić za założenie u nich konta. 

U nas jest społeczność, ale trzeba przyciągnąć ludzi. Niestety środowisko obrońców praw mężczyzn w Polsce jest bardzo łatwe do szkalowania. Wystarczy wykrzyczeć "mizogini, desperaci" itd., aby osobę, która ma pierwszy raz do czynienia z tym zdyskredytować. Można byłoby jakoś spisać całą filozofię w jednym dziale. 

 

Choć na razie jeszcze polecam Ci tą książkę, nawyki ludzi w tym przypadku to klucz sukcesu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy tylko o tym, żeby nie przesadzić w drugą stronę. Jeśli za bardzo skoncentrujemy się na ilości użytkowników, strona Samiecweb stanie się drugim wykopem, tylko że mniej popularnym. Myślę, że lojalni użytkownicy Braciasamcy.pl cenią sobie forum za to, że  poziom jest tu bardzo wysoki ( poziom poruszanych tematów, kultury wypowiedzi użytkowników , poziom zrozumienia pewnych zjawisk społecznych i dekonstrukcji matrixa). 

 

Jestem spokojny o to, że Marek nad wszystkim czuwa , i nie dopuści , aby konsekwencją skoncentrowania się na ilości był spadek jakości. Warto jednak o tym pamiętać, że takie zagrożenie zawsze występuje.

 

Forum Braciasamcy.pl nie jest poprawne politycznie, ani też nie zabiega o aprobatę społeczeństwa/kobiet/białych rycerzy/mediów/religii itd. I właśnie dlatego jest to wyjątkowe miejsce. Oby tak samo było  z Samiecweb.pl 

 

Pozdrawiam!
Kuru

Edytowane przez KuruKuruKukurin
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem wiadomość, że jutro dostanę do testów stronę. Pewnie najpierw małe grono, później poprosimy testerów bezlitosnych, a jak wszystko będzie grać - zaczynamy powolną wędrówkę do bycia znanym portalem. Albo podzielimy los strimi ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.