Skocz do zawartości

Jak zarabiać hajs?


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Zrozumiałem że przez te lata pisania, robiłem marketingowy błąd. Duże felietony z wiedzą, zamiast lekkie i krótkie, a wiedza tylko do płatnych książek. Ale nic straconego. Zastanawiam się więc, co robić dalej? Chyba napiszę kolejną książkę od zera, dodam książkę (tak z 200 stron, nie więcej) z ostatnimi felietonami z samczegoruna, oraz książkę z najlepszymi tekstami z ecoego, bo widzę że ludzie chcą mieć książkę, spokojnie sobie poczytać. 

 

W planach mam też nagrania motywujące - Piotrek zna się na muzie, ja mam profesjonalny mikrofon więc możemy działać. Co jeszcze mi radzicie, by wypłynąć na szerokie wody pieniężne? Najwyższa pora by zacząć dobrze zarabiać, jestem już brzuchaty i w wieku, gdzie zaczyna liczyć się wygoda i bezpieczeństwo materialne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też zastanowić się nad szkoleniami, sympozjami. Tak jak robią najwięksi w Stanach.

Najpierw opracowujesz w głowie szkolenie  a potem przygotowujesz sobie prezentację w powerpoincie.

Wynajmujesz salę np w hotelu lub ośrodku konferencyjnym, do tego catering (kawa, herbata, ciastka). Nie jest to straszne jak może wydawać się przed spróbowaniem.

Ja czasami przeprowadzam szkolenia (z innej tematyki) i powiem że później jest to rutyna. A i kasa jest całkiem dobra w przeliczeniu na godziny pracy.

Pierwszymi słuchaczami byliby pewnie fani z internetu. Fanów masz w różnych miastach, może podzielą się wiedzą  o ośrodkach szkoleniowych. Oczywiście trzebaby pomyśleć o reklamie. Na szkoleniach pewnie sprzedawałyby się książki, nagrania motywujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Markus, jak chcesz zarabiac kase poczytaj ksiazki ludzi ktorzy zarobili tyle kasy ze juz nie maja co robic tylko pisza ksiazki jak zarabiac kase :)

Sa procesy stosowane przez setki tysiecy ludzi na swiecie ktore zmniejszaja ryzyko porazki.

Slyszales o Toyota Style manufacturing, lean manufactoring, lean startup, itp? Zycia nie wystraczy na popelnienie wszystkich bledow, szkoda czasu na robienie czegos co nikomu sie nie przyda!

 

Ja nie mam pojecia czy to co masz w planach sie uda czy nie, Ty tez nie wiesz. Mam kumpla co gada ze zmarlymi, moglbym go spytac, ale to w ostatecznosci ;)

 

Ale sa sposoby zminimalizowania pracy ktora idzie na marne i zmaksymalizowania szansy na powodzenie stosujac procesy dochodzenia do modeli biznesowych ktore bazuja na statystyce i innych madrych rzeczyach.

 

Daleko mi do autorytetu. Jedyne co poddaje do dyskusji, to zerkniecie w te ksiazki, i zdecydowanie sam co o tym sadzisz :)

 

Anyways, powodzenia! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Cześć

Odświeżam temat po najnowszej audycji Marka z 21/05. Przesłuchałem do końca i naszły mnie pewne myśli. Nie żebym się czepiał Marek ale mówisz o tym że jest średnio z funduszami ostatnio i potrzeba kasy na rozwój. Sugestie i pytania zarazem:

1) Dlaczego nie chcesz wrzucić banera reklamowego na forum i idziesz w zaparte (powiedzmy po lewej lub prawej stronie belkę pionową) jakiejś firmy która jest związana ze światem facetów- pełno takich.  Nie ukrywam że jako osoba która wspiera ideę ruchu sam klikałaby w baner a każdym razem jak tu wejdę.  Sorry ale stwierdzenie że nie umieszczę reklam żeby nie przeszkadzały innym w obecnej sytuacji nie ma sensu

2 )Dlaczego nie założysz KRSu aby móc przekazać 1% podatku corocznie na rozwój całej idei. Ja na przykład chciałem oddać swój 1% na rozwój forum a nie miałem gdzie więc poszło na Wikipedię. Obecnie forum ma prawie 7000 użytkowników więc zakładając że co  siódma osoba przekaże +- 20 zeta w taki sposób (uśredniając mocno oczywiście daje to 20.000 PLN więc już coś.

3) Dlaczego nie ma też banera reklamowego na Samiecweb i innych podstronach ? Wtedy dana strona generowałaby również dochód pasywny. Można by zrobić powiedzmy taki test z tym (umowa na miesiąc albo kwartał i zobaczyć jak to się sprawdza) 

Cel uświęca środki. Nasi przeciwnicy nie mają skrupułów i będą kopać leżącego wiec i my nie powinniśmy mieć .

Na szybko więcej sugestii nie mam. Pojawi się coś nowego to dodam

Odpowiedzi innych w temacie wręcz wskazane. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.