Skocz do zawartości

Sposób na trolle i feminazistki


Rekomendowane odpowiedzi

Piszę w związku z lekką irytacją multikontowymi trollami takimi jak kolejne inkarnacje Sary. Moim zdaniem głównym paliwem do dalszego działania takiej osoby jest banowanie kolejnych kont. To ją tylko nakręca. Co zaś zapewnia trollowi stałe paliwo? Uwaga. Komentarze, odnoszenie się do jej wypowiedzi, usuwanie jej konta - bo jest to jakaś reakcja. W związku z tym proponuję rozwiązanie, nie wiem na ile jest technicznie wykonalne:

 

Funkcja mass ignore. Pojedynczy user sam decyduje o tym, czy ignoruje danego użytkownika i wtedy nie widzi komentarzy. Ale nad tym ciężko panować. A gdyby tak moderator albo sam @Marek Kotońskimieli możliwość uczynienia takiego użytkownika niewidocznym dla wszystkich? On o tym nie wie, pisze, pisze i jest traktowany dosłownie jak powietrze - bo nikt tego nie widzi. Brak uwagi = zniechęcenie i ewakuacja. Co o tym myślicie Panowie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł pozornie dobry, tylko że:

- błąd systemu/człowieka i w shadow list ląduje zasłużony user i nikt tego nie wyłapie, nawet on sam

- multikonta będą się i tak wzajemnie obserwowały (jak do tej pory) czy są na czarnej liście. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby on/ona/ono zakładały więc kolejne (tym bardziej że ma(ją) z tego fun jak sam zauważasz). Pewnie tym chętniej dyskutując z sobą samym

- danie bana to tyle samo roboty co dodanie na listę.

- przy banie userzy się dowiadują kto zacz i mogą "połączyć kropki" z kolejnymi multi piszącymi to samo, tak samo. Więc dostają swego rodzaju "detektor" do ręki

- nieusunięte posty będą i tak w wyszukiwarkach dostępne dla anonimowych odwiedzających

 

Jedyny dostępny sposób, to zostawić tak jak jest i przebić się do świadomości użytkowników, żeby nie podejmowali polemiki, o co już wielokrotnie i bezskutecznie apelowałem. Po "czystkach etnicznych" robią się w wątkach absurdalne nawiązania do nieistniejących wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Marek Kotoński napisał:

Nie wiem czy istnieje taka funkcja do kupienia, zresztą wolałbym banować - to tylko jedno kliknięcie i trolla nie ma, a troll musi zakładać konta itd. Nawet jeśli non stop by to robił, nie jest to dla nas specjalne przeciążenie.

To w sumie najważniejsze, że można to robić łatwo. Mój pomysł wynika z przyjęcia założenia, że trolla brutalny ban prowokuje do założenia kolejnego konta, a tak przestałby to robić. Ale macie w tym większą praktykę ode mnie:)

 

55 minut temu, Rnext napisał:

błąd systemu/człowieka i w shadow list ląduje zasłużony user i nikt tego nie wyłapie, nawet on sam

Moderatorzy widzieliby to, tak zakładam

 

56 minut temu, Rnext napisał:

Pewnie tym chętniej dyskutując z sobą samym

No tak, o tym nie pomyślałem. 

 

56 minut temu, Rnext napisał:

Jedyny dostępny sposób, to zostawić tak jak jest i przebić się do świadomości użytkowników, żeby nie podejmowali polemiki, o co już wielokrotnie i bezskutecznie apelowałem.

No właśnie, czyli jednak rozwiązanie widzimy to samo - ignorowanie. Tylko Ty chcesz, by ludzie samodzielnie ignorowali, a ja wymusiłbym to chętniej systemowo:) 

 

Ale to był rzecz jasna tylko luźny pomysł - jeśli banowanie nie nastręcza trudności i jest odpowiednio szybkie, to w sumie problemu nie ma. Dzięki za odzew Panowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perun zbyt wielu detali ze względów oczywistych nie podamy. 

@tytuschrypus najlepiej niech zostanie tak jak jest, po prostu. To w miarę optymalne. Jak by jeszcze zadziałał aspekt samokontroli wypowiedzi użytkowników, to już byłoby dużo lepiej, bo przynajmniej wątki nie byłyby takie poszatkowane. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.