Skocz do zawartości

Usamodzielnienie się


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam 22 lata, dobrą sytuację finansową, taką, że spokojnie mógłbym wynająć mieszkanie i całkiem sporo zostanie mi na życie ale, no właśnie ale ciężko mi zrobić ten jeden, ważny krok. Wiecie jak to jest w domu, różnica poglądów, spięcia, niepotrzebne kłótnie.

Pytanie do braci, którzy mieli ten sam problem lub podobny. Jak wyfrunięcie z gniazda, podjęcie tak ważnej decyzji wpłynęło na was, zaczęliście trzeźwiej myśleć, lepiej się rozwijać ?

Edytowane przez Rodryg Diaz de Vivar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Rodryg Diaz de Vivar napisał:

Pytanie do braci, którzy mieli ten sam problem lub podobny. Jak wyfrunięcie z gniazda, podjęcie tak ważnej decyzji wpłynęło na was, zaczęliście trzeźwiej myśleć, lepiej się rozwijać ?

Zdecydowanie polecam. Gdybym nie był rzucony na głęboką wodę, to byłbym w zupełnie innym miejscu niż teraz - gorszym. Nawet ostatnio o tym myślałem. 

 

Co prawda jeszcze jestem młody:D ale już dociera do mnie prawdziwość stwierdzenia, że żałuje się koniec końców tylko tych rzeczy, których się nie zrobiło. 

 

Wyfruwaj jak najszybciej, najlepsza szkoła życia, w końcu i tak każdy zakłada swoje gospodarstwo domowe. Bynajmniej dla mnie ktoś, kto żyje w ścisłej symbiozie z rodzicami wiele lat, będąc częściowo utryzmywanym i siedząc im na głowie ma do tego prawo, ale do końca dorosły nigdy nie będzie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjście spod wpływu toksycznej rodziny to była najkorzystniejsza decyzja jaką kiedykolwiek podjąłem. Już wcześniej gdy wyjeżdżałem np. na wakacje to zauważałem, że im mniej ich widzę tym lepiej się czuję, mam więcej energii i jestem po prostu coraz lepszą, dojrzalszą wersją siebie. Pozbycie się takich wampirów energetycznych (nie wierzę w ezoterykę ale tutaj to określenie tutaj ma jak największy sens) z otoczenia niesie ze sobą OGROMNE korzyści. Chociażby to, że jak masz więcej energii zajmowanie się kobietami idzie znacznie prościej, skupienie się na pracy jest o wiele łatwiejsze a i masz po prostu wewnętrzny spokój. I tak jak napisali inni: im później to zrobisz tym bardziej będziesz czuł, że marnowałeś czas.

 

Jak masz możliwość to uciekaj a potem daj znać innym na forum, że warto było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.