Skocz do zawartości

Zęby


Rekomendowane odpowiedzi

@Niepowtarzalny z moimi zębami jest jak ze sweterkiem ("a historii tego sweterka i tak byś nie zrozumiał"). Mimo wszystko jednak walczę już czwarty rok (dodam że po raz trzeci!) i liczę że kiedyś będę miał ładny (prosty) uśmiech... Mój uśmiech, pomimo że zęby mam w dobrym stanie (bez próchnicy, komplet), jest moim głównym kompleksem i przez całe życie negatywnie oddziałuje na mnie i moje życie towarzyskie. 

Edytowane przez baron Ungern von Sternberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć: na nic dobry samochód, wzrost, pewność siebie, jako takie pieniążki. Podsumowując: zęby są czymś co odróżnia dupę od buzi. Jest to oczywiste, niepodważalne i nie ma o czym więcej na ten temat pisać.

 

Niestety, w moim przypadku nawet wyrwanie wszystkiego i wstawienie sztucznych w niczym nie pomoże. 

Edytowane przez baron Ungern von Sternberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gówniana sprawa bracia. Ja jakiś czas temu miałem problem z zębami, zaniedbalem i doprowadziło to do ograniczeń, a dokładnie do powstrzymywania uśmiechu. Jakie to było niekomfortowe, jak ktoś Ci gada coś śmiesznego, a ty robisz takie głupie miny, aż mnie skręca jak sobie przypomnę. Nie trzeba mieć zębów jak w Hollywood, ale po prostu zadbane, żółty odcień jest przecież naturalny, więc nie wpadajmy w kompleksy, bo to taki zębowy matrix się robi, że białe jak perła muszą być. Jak można się bac dentysty ? Ludzie sami sobie wkręcają jakieś chore jazdy. Znieczulenie i może tam pneumatem dłubać, a nie poczujesz. Wiadomo jak narkotyk puści to poboli trochę, ale jaka to jest cena za komfort jaki dają nam piękne zęby ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
On 5/16/2018 at 6:46 PM, Ważniak said:

Wg mnie otyłość o wiele więcej mówi o człowieku i jego braku szacunku do swojego ciała i zdrowia, niż posiadanie niezadbanych zębów.

Prawda. Tyle faktów. Pierwsze wrażenie to emocje i fakty się nie liczą. Znakomita większość ludzi (nie tylko kobiet) nie myśli racjonalnie i podąża za emocjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówić temat jest wiadomy, brzydkie krzywe zaniedbane zęby wyglądają ohydnie i odpychająco, krzywe zawsze można próbować naprostować, dziś jak ktoś ma kasę to może na prawdę ładnie zęby z tuningować.  Ładne ząbki u laski mogą wyglądać dość podniecająco (przynajmniej dla mnie). Ja sam zawsze miałem ładne, pełne, białe równe zęby, zawsze mnie też za to gdzieś komplementowano czy w szkole pracy wśród znajomych, no kły w katalog. Ale żeby nie było tak pięknie to lubiły mi się psuć czy bardziej niż innym to nie wiem ale lubiły. Jak byłem mały to ojciec mnie prowadzał do prywatnego dentysty i ogólnie rodzice "truli" aby pamiętać o myciu zębów. Jak miałem 14 lat ojciec zmarł, mama została z "tym burdelem" sama. A jak pewnie niektórzy wiedzą połowa lat 90 to był trudny ekonomicznie okres (choć nie dla wszystkich) i wiedziałem, że mama kasy nie ma to nawet nie mówiłem, że mi się ząb, zęby psują. 

Próbowałem leczyć w przychodni ale w tamtym czasie do przychodni to można było czekać miesiącami a leczyli jak leczyli. Czasami jak z bólem się szło to siedziało się od rana do wieczora aż może jakiś lekarz przyjął. I troszkę moje boczne ząbki dostały po dupie. Potem na demną bloku dentysta otworzył gabinet no to było blisko łatwo, no może jakiś rabat, lub na raty po sąsiedzku no i też tak było. Ale nie wiem jak on to robił minn kanały, że infekcje mi się odnawiały (puchły dziąsła/ropa) i te kanały miałem kilkakrotnie robione. Potem pojechałem do pracy w UK i tam to samo znów puchnięcie dziąseł. Na prywatnego mnie nie stać, ubezpieczenia nie miałem i tak łaziłem z tym zamiast chociaż upuścić sobie ropska. Ale trafiłem przez kogoś do przychodni do rosjanki polskiego pochodzenia, przyjęła mnie, nacięła to dziąsło upuściła ropę dała, antybiotyk na zaleczenie infekcji. Ale jakby całego leczenia nie mogłem tam przejść na ładne oczy. Po czasie infekcja nawróciła, a że zbliżały się święta pojechałem do PL i tam po próbach leczenia trzeba było 5 usunąć. Ogólnie w tej Anglii zęby strasznie mi się psuły później jak już miałem trochę kasy to jeździłem do PL je ratować a i w Uk do przychodni chodziłem to był masakryczny okres. Ciągle coś, kasa była to leczyłem ale ile razy można było poprawiać jedne zęby. Jakoś w tym czasie straciłem chyba z kolejne dwa zęby. Po powrocie z UK jakoś je zaleczyłem postawiłem na dwóch korzeniach górnych czwórek korony, z prawej podwójną koronę 4i5. Ale po jakichś 10 latach już jeden korzeń pod podwójną koroną 4i5 odmówił posłuszeństwa i trzeba było go usunąć (w kwietniu u.r) w tym roku za szwankował korzeń pod lewą 4, i też trzeba było usunąć. No i byłoby na tyle z moich pięknych zębów, że nie mam 5 sztuk. Dwóch dolnych 6 i górnej prawej 4i5 oraz z lewej 4. Dziury po bokach widoczne jak cholera. Obrzydzenie do samego siebie. Ciężko gryźć chleb okrawany ze skórki dookoła. Obecnie jestem w trakcie wstawiania mostów na te górne ubytki. Już właściwie mam założone w ubiegły czwartek, na razie na cement tymczasowy,  mam tydzień aby sobie zobaczyć czy mi się podobają pasują czy wsio jest ok itd i jak tak to w przyszły czwartek przykleją na stałe. Cała impreza wyniosła mnie 5K. Wizyta konsultacyjna, z Pantomografią i tomografią szczęki 200, leczenie kanałowe 5 pod nałożenie mostu (bo miała bardzo duży ubytek) już w nowych standardach, bez trucia, na jednej wizycie pod mikroskopem itd 600 (byłoby 800 ale zniżka jako, że element większej pracy), potem szlifowanie i pobranie wycisków 1000, teraz przy założeniu mostów czasowo 1600 i jeszcze jak zalepią na stałe zostanie dołożyć 1600. Czyli równa piątka. Ale wyglądam znów jak człowiek i mogę się uśmiechnąć, może za jakiś czas zdecyduję się na dolne 6 ale, że brakuje po jednym to nie sprawia mi to kłopotu, ani tego nie widać więc pewnie zostawię. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.