Skocz do zawartości

Kurs szybkiego czytania


Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest tutaj ktoś kto przeszedł kurs szybkiego czytania? Jakie efekty? Nie interesują mnie opinie w stylu "słyszałem od znajomegom że kuzyn jego kuzyna był i g..o z tego było". Chcę informacji z pewnej ręki, sprawdzonej. Najlepiej Warszawa lub online/zdalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na stacjonarnym kursie w wyspecjalizowanej akademii. Bardzo dobrze wspominam. Nauka koncentracji, czytanie szybkie z rysikiem. Efekty znaczne. Do tej pory używam tego, czego się nauczyłem. Poszedłem, bo pracuję z tekstem. Obrabiam wiele stron dziennie treści i musiałem się nauczyć szybszego redagowania po prostu. 

 

Głównie ćwiczysz na książkach ulubionych z rysikiem. Techniki działają. Trzeba ćwiczyć oko, koncentrację. Nie jest tak, że rozumiesz 100% tekstu po szybkim czytaniu, ale dochodzi do 60 - 70% u najlepszych, więc gra warta świeczki na pewno. Po 3-4 miesiącach treningu praktycznie codziennie zwiększyłem szybkość czytania 2 - 3 razy ze średnim rozumieniem, ale to mi wystarczyło w zupełności. Zależy od podejścia i po prostu treningu. 

 

Dodatkowo jeszcze mieliśmy naukę żonglowania (nauczyłem się, fajna sprawa, relaksuje nieźle), podstawy medytacji, głębokiego relaksu, żeby wiedza szybkiej wchodziła. No i ludzi miałem w grupie świetnych. Super dyskusje, sporo śmiechu. Jeden z najlepszych kursów chyba na jakich byłem. No i na każdym spotkaniu babka, która prowadziła testowała umiejętności. Jak ktoś nie odrobił pracy domowej to zostawał w tyle, więc była motywacja. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mac napisał:

Nie jest tak, że rozumiesz 100% tekstu po szybkim czytaniu, ale dochodzi do 60 - 70% u najlepszych, więc gra warta świeczki na pewno. Po 3-4 miesiącach treningu praktycznie codziennie zwiększyłem szybkość czytania 2 - 3 razy ze średnim rozumieniem, ale to mi

No właśnie, czy sprawdzałeś potem, ile czytasz słów na minutę i na jakim poziomie zrozumienia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Morgan86 napisał:

@mac Możesz podać twórców kursu lub link do szkoły? :)

To Akademia Nauki. Nie wiem tylko, czy ten kurs jest stałą, czy jakąś okolicznościową formułą. Kiedy się zapisywałem to było u nich coś takiego. Można podzwonić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa ale najlepiej każdego dnia wykonywać określone ćwiczenia przez 5-10 min dla utrzymania efektu. Ja korzystałem z kursu "potrójny efekt" marcina matuszewskiego.
Z 300 slow na minute doszedłem do 1200 ale tak optymalnie, to około 800 było idealne dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.