Skocz do zawartości

"Pompa" w łydce z rana i po dużym wysiłku


Perun

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem szanownej Braci,

Mam taki dziwny problem z jedną łydką.

Często przed wstaniem rano lubię się przeciągnąć w łóżku i raz na jakiś czas (co tydzień dwa, łapie mnie ostry skurcz i przez długi okres czasu lydka jest na tyle napięta, że ledwo zrobię krok.

Zauważyłem, że na mięśniu dwugłowym wyskakiwać lubi wtedy żyła, takie same dolegliwości mam pojęcia przejściu wielu km (15-30). 

Zdarza się, że owy skurcz trzyma nawet kilka godzin.

Proszę o rady i wskazówki ?, z suplementów jem magnez i witaminę D3 z K2 MK7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perun

 

Miewałem czasem po bardzo intensywnym treningu.

 

Tutaj żadnej magii nie będzie, musisz brać zwiększone dawki magnezu, unikać kofeiny.

 

Regularnie rozciągać ten mięsień.

 

Przed snem i po dużym wysiłku polecam rozmasować łydkę, aż do rozluźnienia. 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast gównianych suplementów weź pod uwagę dobre żarcie, no i rozciąganie chyba najważniejsze. Też miałem podobne problemy, a zmieniłem dietę, zacząłem ostro ćwiczyć, rozciągać się i gitara. Trzeba o siebie dbać, a takie rzeczy to bardzo dobre sygnały do szybkiej zmiany. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź/kup twardą piłeczkę i połóż na ziemi po czym ułóż na niej nogę tak żeby trafiała na łydce. Zacznij ugniatać piłeczkę mocno dociskając do ziemi. W ten sposób rozmiękczysz mięsień i powinien się trochę rozluźnić. Mi pomaga na mięśnie, ale trzeba często powtarzać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Perun napisał:

Mam taki dziwny problem z jedną łydką.

 

Zabrzmiało tak, jakbyś miał co najmniej kilkanaście łydek.

'Wiesz mam problem z nie pięcioma, nie trzema, ale jedną łydką.'

 

Tak jak wyżej było mówione. Za skurcze po treningu odpowiedzialny jest niedobór magnezu.

 

Cytrynian magnezu najszybciej się wchłania. Oczywiście z witaminami z rodziny B.

 

Magnez tylko w tabletkach. Tylko.

 

Magnez tylko przed pójściem spać. Tylko.

 

Protip #678

Woda źródlana wypłukuje minerały. Dlatego świadomi piją mineralną. I za każdym razem inną.

 

Edytowane przez Johnsons
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ból głównie w okolicy tylnej wzdłuż ścięgna achillesa? Ból przy wchodzeniu/schodzeniu ze schodów? Możliwość zgięcia stopy tak, by palce kierowały się w stronę głowy? Jeżeli tak to przejdź się na SOR, zgłoś dotkliwy ból i zrobią Ci usg ścięgna mięśnia Achillesa w celu wykluczenia jego zapalenia. Nie ma co bagatelizować, bo jak dojdzie do zerwania to trochę pocierpisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.