Skocz do zawartości

Moje propozycje odnośnie forum


Gość Dr Caligari

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dr Caligari

Moje propozycje odnośnie forum:

- nowy dział "Życie w Polsce" albo "Polska". Tu poruszalibyśmy tematy odnośnie polityki, patriotyzmu, przede wszystkim zaś w kwestii zmagań przecietnego Polaka w naszym pięknym kraju (zmagania z urzędami, sądami, prokuraturą, Panią z biblioteki, CBA, CBŚ, ZUS itd),

- w dziale "męskie i niegrzeczne sprawy" nowy poddział: "Alkohole" -  co pić, czego nie pić (jakie wódki, piwa, wina, nowe gatunki i rodzaje, jakie drinki polecacie i z czego), po czym jest a po czym nie ma kaca, jakie znacie sposoby na kaca,

- może osobny dział "Historia"? Na stronie często toczyły się obszerne dyskusje donośnie historii Polski i świata, np. w kwestii agresii III Rzeczy na ZSRR,

- nie rozumiem, o co chodzi z poddziałami "wszystkie dzieci są nasze", "dziwki i szwagry", "na nielegalu"

- według mnie, Dział Hobby został sprowadzony tylko do fotografii i wędkarstwa. Może lepiej nazwać go "Nasze hobby" i kto będzie chciał, ten opisze swoje zainteresowania? Podobne uwagi mam do Działu "Kuchnia",

- Dział "Komputery" nazwałbym ogólniej "Technologie",

- "Pozytywna motywacja" umieściłbym jako poddział w "Sport i zdrowie" (nie może być mniej ważny niż Kuchnia"), z którego wywaliłbym "Suple i prochy",

- jak ma się stosunek zawierania "mandaty i policja" do "na nielegalu"?

 

To na tyle. Cała reszta - BOMBA!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dr Caligari

NIe mam o tym zielonego pojęcia :)  Wystarczy w miarę analityczny umysł i umiejętność konstruktywnej krytyki. Pamiętaj, że "z zewnątrz" zawsze łatwiej spojrzeć, poza tym prościej sugerować poprawki niż zbudować coś od podstaw. Myślę, że i tak wszystko wyjdzie "w praniu" i będziesz widział, które tematy "żrą" i zostają, które są "martwe" i idą do wykasowania, a dodania jakich tematów domagają się użytkownicy.

Forum profesjonalne, interfejs jest tak domyślny, że jeszcze trochę i sam zacznie pisać za mnie posty ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czat to dobry pomysł, ew. shoutbox - czasami sie chce popisac o chwilowych pierdółkach co nie warto na nie tematu zakładać. Może stworzyć taki dział, w którym gromadzone by były ciekawe linki, tytuły książek z danego zagadnienia? Byłoby to spisywane z forumowych tematów, żeby ktoś mógł łatwo znaleźć coś co go interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dr Caligari

Musisz mieć przede wszystkim pomysł na to forum.

- Jaką niszę ma zapełnić w polskich internetach?, Co chcesz osiągnąć tym forum?, Czy ma być to forum do wymiany doświadczeń, wyżalenia się czy szukania pomocy?

- jak wyobrażasz sobie jego forumowiczów? Chcesz iść bardziej w ilość czy jakość?,

- jak chcesz tutaj przyciągnąć ludzi? Jakie formy marketingu chcesz wykorzystać?, Czy maja to być sprawdzeni ludzie z samczeruno i ecoego, czy z internetów?

- co ma mieć w sobie to forum, czego nie mają inne fora?,

 

Może tutaj zadziałać ruch dwukierunkowy - ludzie z ecoego i samczeruno trafią na forum, a a ci, którzy trafili na forum, na wymienione strony.

 

Ja to widzę tak: w polskim internecie jest kilka kobiecych stron, przy których dzialają prężnie fora np. netkobiety, wizaz.pl, kowbojki.pl, polki.pl czy kafeteria.pl. Nie zawuważyłem jednak, aby w polskim internecie był choć jeden taki portal poświęcony mężczynom i ich sprawom.

 

Uważam, że niefortunnie wybrałeś nazwę strony, z którą jest jak z okładką książki - stosunkowodobry.eu nie wskazuje w żaden sposób, co jest w środku (a powinno, bo pierwszy kontakt ze stroną to kontakt z jej nazwą). Lepiej brzmiałoby samczeforum.pl albo meskieforum.pl, ale to chyba już "po ptokach".

 

Pamiętaj też, ze będziesz miał konkurencję w postaci forów ściśle tematycznych, gromadzące samych specjalistów np. o uwodzeniu, fora motoryzacyjne, podróżnicze czy sportowe.

 

Jeżeli chcesz to forum skierować przede wszystkim do mężczyzn, to kluczem będzie jego bezkompromisowość, bezpośredniość i brak poprawności politycznej z pewną dawką samczej wulgarności. Takie miejsce w sieci, gdzie faceci jak kumple w knajpie przy wódce będą mogli bez skrupułów anonimowo poruszyć każdy temat o tym, co ich boli bez obawy, że ktoś ich wyśmieje.

Dlatego bardzo spodobały mi się poddziały - "męskie kino", "męskie książki", "bójki i konsekwencje", "dragi", "na nielegalu" i "alkohole".

 

Na pewno jest to najlepsze forum pod względem technicznym i organizacyjnym, jakie widziałem.

 

Jak coś mi jeszcze wpadnie do głowy, to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Verminator - taki dział to masa pracy dla mnie, więc raczej nie. Co do pogaduszek, pomyślimy, na pewno będzie portal randkowy.

 

Dr - na poczatek ruch nabiją moi czytelnicy, aż będzie tyle wiedzy, że przyjdą także ci, którzy moje pisanie uważają za ściek. To główny cel - bo im więcej ludzi, tym więcej możliwości reklamy moich książek, a także fajna w sumie zabawa. Myślę że domena jest ok, stosunkowo dobry kojarzy się jednoznacznie z jednym przecież :). Kląć i ostro pisać można, to oczywiste. To może jakiś napis na dzieńdobry powinien być? Oczywiście forum musi być skierowane na facetów, tym bardziej Panie będą chciały tu przebywać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku.

Zmień ikonę strony wyswietlającą się w zakładkach, bo na różnych forach jest taka sama. Przykład:

 

fky6ut.jpg

 

Sekcja HEAD dokumentu

<link rel="shortcut icon" href="favicon.ico" />

favicon.ico - adres do ikony 

 

Jak nie wiesz jak zrobić taka ikonę, to wpisz w google favicon generator. Albo razem z forumowiczami coś wymodzimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dr Caligari

Marku, gratuluję zmiany domeny, teraz na stronie czuć "braterstwo samców".

 

Moje bieżące, poranne propozycje:

1. Marketingowe - dobrze byłoby, gdyby forum miało swoje rozpoznawalne logo (godło, herb), jakieś fajne zdjęcie w tle (coś żartobliwie ukazującego braci samców, np. Twoje zdjęcie samczegoruna z fejsa), no i chwytliwy slogan. W sprawie sloganu zawsze możesz ogłosić konkurs z nagrodami dla forumowiczów :),

2. W dziale Relacje, w ciągu seks -> związki -> rozstania -> dzieciaki, brakuje mi genesis, czyli tematu odnośnie nawiązania relacji damsko - męskiej np. "podrywanie", "uwodzenie", "pierwszy kontakt z wrogiem", itp.,

3. Książki, filmy i muzykę trzymałbym koło siebie, może w jednym dziale, np. "Kultura" (czemu nie? to że samce, nie znaczy, że chamy ;),

4. "Męskie i niegrzeczne sprawy" jako miejsce na bezkompromisowe samcze dyskusje i coś, co odróżnia to forum od innych umieściłbym dużo wyżej, tuż za działem "Relacje", a może i nawet przed (dla przeciętnego, zblazowanego czytelnika, który tu trafi z internetów liczy się pierwsze wrażenie, przykucie uwagi, coś w stylu "Łał! Takiego forum to jeszcze kurwa nie widziałem"), Poddział "alkohole" umieściłbym koło "dragi" i "dziwki" - w końcu te 3 rzeczy to używki,

5. "Motoryzację" i "Kuchnię" umieściłbym niżej, gdzieś w okolicach hobby,

6. "Wasze propozycje i pytania..." - to są kwestie techniczne dla stałych forumowiczów, nie powinny zajmować cennego miejsca na samej górze. Ja bym wywalił na sam dół.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Dr Caligari

Marku, liczba zarejestrowanych użytkowników przekroczyła 100! Następny przystanek to okrągły tauzen :) Prosimy o kilka słów podsumowania od Ojca Prowadzącego!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dr Caligari

Po ostatnich wydarzeniach z kolegą, który występował na forum niczym Bój W Trójcy Świętej Jedyny w 3 osobach - Akwarystyka Tradycyjna, gość i podobno Wrath Of Satan, proponuję, aby na forum mogły pisać wyłącznie osoby, które mają zarejestrowane konto. Ludzie z internetów mogą sobie poczytać nasze zajebiste posty i się pobrandzlować, jacy jesteśmy zajebiści, ale moim zdaniem należy wyeliminować możliwość pisania jako niezarejestrowany "gość". Według mnie to jest nieuniknione, ponieważ w miarę wzrostu popularności forum, będzie ono przyciągało wszelkiej maści trolle, zjebów, desperatów popaprańców itd. Dlatego należy zrobić to teraz, póki jeszcze nie narobili burdelu.

 

Kolega Black namierzył już kolejnego "kwiatka":

http://braciasamcy.pl/index.php/topic/268-przyszlosc/#entry3506

 

Jak ktoś będzie się chciał udzielać na forum, to dokona minimalnego wysiłku i założy konto.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku tylko zanim zaczniesz wskazywać boskim palcem, rozbuduj regulamin bo modom narzędzi braknie. Mogę podesłać wersję do "dostosowania" podaj mi tylko adres email na jaki ma dolecieć.

Poproszę tutaj: [email protected]    dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za regulamin, właśnie wkleiłem. Artur zmienił forum tak, że niezarejestrowani nie mogą pisać - ale i nie mogą obejrzeć jak wygląda forum, to chyba jednak źle wpłynie na poborowych. Musi być stały dopływ kotów, bo sama kadra oficerska się ostanie tylko, komu wydawać rozkazy? :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Brzytwa odpiął/ęła ten temat
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.