Skocz do zawartości

Moje propozycje odnośnie forum


Gość Dr Caligari

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Ortografia - doskonalmy się - najczęstsze błędy

 

Hej,

Ponieważ na Forum pilnujemy ortografii, ja jestem trochę zboczuchem w tym temacie, a wytykanie sobie nawzajem  błędów ort. W czasie dyskusji uważam za niemerytoryczne, proponuję dodać temat z prostymi krotkimi postami najczęstszych błędów:

 

Znalezione Slowo z błendem - słowo poprawne, bez błędu

 

Przykladowy post:

Kłucić - kłócić

Naszym Panią -

l.mnoga.opowiadam komu? paniom,

L.poj. rozmawiam z kim? Z panią

Niemożna - nie mogę

 

 

Np w dziale:

FAQ - poradniki, pytania i odpowiedzi

 

Temat

Ortografia - doskonalmy się - napotkane błędy

 

Podkreślam TYLKO ORTOGRAFIA, BEZ PERSONALIÓW/CYTATÓW KTO NAPISAŁ.

 

I nie chodzi mi o brak polskich znaków, literówki czy interpunkcje. To juz wyłapują Modzi i dają ostrzeżenia. A jest to kurna trudne na telefonie, heh właśnie się męczę żeby to na bieżąco poprawiać :)

 

Pozdro!

 

Modzi proszę Dajcie znać czy OK to taki temat założę. Jak nie to spoko, z drugiej str. nie chcę też zaśmiecać Forum tworząc nieprzydatny temat.

Edytowane przez Imbryk
Heh, znalazłem błenda :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy była by możliwość przeszukiwania wszystkich swoich postów? Często coś tam piszę, i chcę zacytować siebie albo znaleźć kogoś kto wiem, że ze mną dyskutował a nie mogę bo mam tylko jedną stronę swoich własnych wypocin do przeglądania. Nie mówię, że przeglądanie wszystkich postów każdego byłoby słuszne ale swoich własnych - to chyba nie podpada pod szpiegostwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając o licznych typach troli natchnęło pomyślałem, że jest tu tu paru takich co to figurują jako troll a dalej piszą, albo figurują w jakimś starym acz odświeżanym wątku i w zasadzie nie wiadomo za co oni siedzą? Czy dałoby się wprowadzić odnośnik pod oczoje8ną flagą "troll!" do wątku gdzie jest wyjaśnienie moderatora za co ten delikwent dostał odznakę? To by rzuciło jakieś światło na to co ten osobnik sobą reprezentuje oraz pozwoliło czytelnikowi ocenić czy to co mówi ten gość ma bądź nie ma jakiegoś drugiego dna.

 

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Arushat napisał:

Dobrze by było, gdyby w "Najnowszych postach" po prawej była godzina napisania ostatniego posta i autor. Aktualny system, tj. autor wątku i data założenia w tej tabeli jest nieprzydatna. 

 

Jeżeli dobrze zrozumiałem, to wystarczy, że w najnowszych postach[cała aktywność/nieprzeczytana zawartość] zmienisz "widok kompaktowy" na "widok rozszerzony".

Edytowane przez Dworzanin_Herzoga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dworzanin_Herzoga napisał:

 

Jeżeli dobrze zrozumiałem, to wystarczy, że w najnowszych postach[cała aktywność/nieprzeczytana zawartość] zmienisz "widok kompaktowy" na "widok rozszerzony".

Chodziło mi o tą tabelkę na stronie głównej, pod ogłoszeniami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dla mnie te filmiki są tak obce i nie wiem o co w nich chodzi jak dla mojej babci telefon komórkowy. 

 

Babcia nie żyje od 10 lat. Nie ogarniam tej kuwety, serio. Fenomen tych filmów jest dla mnie absolutnie niezrozumiały. 

Edytowane przez tytuschrypus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marek Kotoński napisał:

Może im się podoba?

Jak najbardziej, z pewnością tak jest biorąc pod uwagę ich popularność. Wyraziłem tylko swoje zdanie, a właśnie z powodu tej popularności i mojego ich niezrozumienia naprawdę poczułem się staro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Proponuję dodać łapkę w dół.

Powód jest prosty - czasem jest chęć, potrzeba wyrażenia swojego negatywnego zdania wobec wypowiedzi i skoro są łapki w górę (i to cała masa) to dlaczego nie ma w dół? Na forach to często wskaźnik rzeczywistej aprobaty dla wypowiedzi, z która się nie zgadza publiczność.

Sam fakt, że są tylko łapki w górę przywodzi mi na myśl fb gdzie można tylko lajkować. Jak myślicie dlaczego? Bo gdyby były łapy w dół to by od razu było widać czy rzeczywiście dana wypowiedź jest taka popularna ja na to wskazują komentarze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja proponuję aby dodać ,,Dark theme" dla forum, gdyż ta biel razi w oczy w nocy.

 

Można oczywiście załatwić to wtyczką ,,Stylus" NIE UŻYWAĆ STYLISH bo to szpieg!

I dodać do naszego ulubionego forum takie oto linijki:

Cytat

.focus-wrap {
    background: #191818;
}

.focus-post-bar .cPost .ipsItemControls {
    background: #ffffff linear-gradient(to bottom, rgba(70, 70, 70, 0.94) 0%, rgba(0, 0, 0, 0.94) 100%);
    border-top: 1px solid rgba(0,0,0,0.1);
}

.ipsQuote, .ipsCode, .ipsSpoiler, .ipsStyle_spoiler {
    background: #151010;
}

Zyskamy ciemny kolor tła, paska z reakcjami i cytaty.

 

UWAGA! Jest to rozwiązanie tymczasowe! (do update silnika, czy klas).

Pozdrawiam!

Edytowane przez Zły_Człowiek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Hej tak sobie myślę, często przeglądając forum, nie zdążę czegoś przeczytać. Po jakimś czasie temat zostaje gdzieś zakopany, i ciężko odszukać.

 

Fajnie by było, jeśli przy okazji jakiejś rozbudowy, pojawiłaby się funkcja: "dodaj do ulubionych" lub "dodaj do przeczytania", wtedy łatwiej byłoby się ogarnąć.

 

Zakładki w przeglądarce, ze względu na "tajne przez poufne", niestety nie zdają egzaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.