Skocz do zawartości

Moje propozycje odnośnie forum


Gość Dr Caligari

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Techniczna uwaga i prośba.

 

Może wpierw prośba do forumowiczów. Nie umieszczajcie masakrycznych animowanych gifów w swoich sygnaturkach. Niektóre mają więcej niż 1-2 MiB. Ja i zapewne nie tylko ja używam forum przez telefon albo ciągnę internet z telefonu na komputer. Każdy internet w telefonie jest ograniczony i te masakryczne obrazki pożerają nieprawdopodobne ilości danych.

 

Uwaga jest również związana z danymi. Czy można uruchomić kompresję gzip stron generowanych przez forum? Wiele stron tego używa a przeglądarki od 10 lat sobie z tym radzą bez żadnych problemów. To by ograniczyło transfery samego html-a znacząco. Mój eksperyment na szybko ze strony 300kiB spakował ją to 50kiB (przy najniższym stopniu kompresji (-1), który jest jednocześnie najszybszy i najmniej obciąża serwer). To by dodatkowo zmniejszyło transfery z serwera. Nie wiem czy masz ograniczenia na transfer wyjściowy z serwera, jeśli tak to by to również pomogło.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moja propozycja:

Ostrzeżenia mogłby znikać po jakimś czasie . Mam 4 ostrzeżenia jeszcze za czasów jak miałem tylko telefon i nie przykładałem tam uwagi do pisania znaków interpunkcyjnych itp. No i po kilki miesiącach nadal je mam choć już sporo poprawiłem w tej kwestii. Dlaczegoby nie dodać np. cofania jednego ostrzeżenia co x miesięcy lub np. po osiągnięciu określonej ilości pkt. reputacji (dobry content)?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, że do tej pory nie wiem na jakiej zasadzie działają te ostrzeżenia, tzn. mam 3 i od ostatniego już sporo czasu minęło i następnego nie wyłapałem (póki co) i tak się zastanawiam, czy one po przekroczeniu jakiejś liczby, dajmy na to 10 - blokują np konto na jakiś czas? A wracając do pomysłu @Insightful to mogłoby się ostrzeżenie kasować po np: miesiącu. Taki całkiem spory okres czasu a jednocześnie nie za długi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć ✋ Czy jest możliwość w dziale wszystko co jeździ pływa i lata dodać temat pt.  Łodzie,  jachty,  przygody na wodzie??? Ja akurat działam w tym temacie i pewnie wiele osób się tym interesuje a głupio wklejać takie tematy w autach itd.  Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć wszystkim

Nie wiem czy nie było już takiego pomysłu ale co myślicie o wprowadzeniu opcji tzw filtracji /szukaj i przeszukiwania całego forum/ tematów po tzw "tagach" Forum się trochę rozrosło i np chciałby poczytać powiedzmy tylko o "samochodach marki Mazda" a nie chciałbym się przekopywać przez wiele wątków żeby znaleźć to co mnie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.