Skocz do zawartości

Latarka czołowa


Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Amnesia Haze napisał:

Siemanko. W związku z tym, że wybieram się niedługo z paczką znajomych na urbex to chciałbym się wyposażyć w jakąś niedrogą latarkę czołową. Znacie coś godnego polecenia? 

Wiele lat temu powiedziałem na warsztacie takie słowa - Nobla dostanie ten, kto wymysli taką lampkę warsztatową, ktora swieciła będzie tam gdzie trzeba.

Czołówka spełnia to zadanie.

 

Moge polecic ten model:

http://allegro.pl/mactronic-lampa-czolowa-2w-led-hl-922-i7102158173.html#thumb/3

 

Posiadam u siebie na warsztacie dokładnie wyżej wymienioną (obok kilku innych) co najmniej od 5 lat.

Żadna lepiej nie świeci.

Jedyna drobna wada wyszła zaraz po zakupie - pasek przechodzi przez obudowę poprzez takie plastikowe mocowanka, ktore się ułamały. Przewierciłem wiec cienkim wiertełkiem nowe dziurki, dałem drut od migomatu 0.8 mm, zagiąłem obustronnie i trzyma już piąty rok.

Dostała w dupę niemiłosiernie. Olejem silnikowym, ATF'em, płynem chłodniczym i nawet LHM'em z jakiegoś citroena.

Mało tego - tysiące razy przydzwoniłem w podwozie, zawieszenie i działa.

Raz mi nawet czoło uchroniła od powstania na nim płaskorzeźby flanszy wału napędowego od skrzyni rozdzielczej Jeepa Grand Cherokee  -bo gdyby nie lampka to przy wyciąganiu reduktora dostałbym bezpośrednio w czaszkę :) :) 

 

Wadę ma jedną  - żre baterie (3 x AAA te małe paluszki) dośc szybko. Ale kupuję po 12 szt w Kauflandzie, takie opakowanie za jakies 11 złotych - i nie ma krzywdy.

 

Przy mojej eksploatacji warsztatowej - wskazana lampka powinna się rozlecieć - jak to się mówi w Czelabińsku - "w driebiezgi" już dawno temu. A tu nic. Działa i świeci jak nowa mimo, że zewnętrznie jest poobijana, wybrudzona i podziargana.

 

I co ważne - jest mała i lekka. Więc łba nie obciąża i nie przeszkadza kiedy trzeba łeb wsadzić w jakieś kuse miejsce.

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Petzla, co by nie gadać to sprawdzona w ciężkich bojach firma, więc opcja że będziesz niezadowolony jest mało prawdopodobna.Co do modelu to jest sporo do wyboru - tak cenowo jak i w nagromadzeniu bajerów.

Sam używam i ni cholery nie mogę znaleźć w niej czegoś chujowego, nawet baterie jakoś nie chcą się wyczerpywać.I nie patrz na ilość lumenów, bo w czołówce nawet nie powinno być ich zbyt dużo co w oczywisty sposób dryluje niemiłosiernie baterie.

http://8a.pl/camping/czolowki-i-latarki.html?query=&s[61][]=152&s[62][from]=&s[62][to]=&order=current_minimal_gross_sell_price&direction=asc

Edytowane przez Jebak Leśny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam i polecam SKILHUNT H03 NEUTRAL WHITE z opcją na łeb albo do kieszeni (klips). Kompaktowa, podświetlany włącznik elektroniczny, magnes, kilka trybów, sygnalizacja wyczerpania, pamięć, blokada 84

 

Teraz promocja 118 zł z magazynu w PL

https://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_391921.html?wid=91

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Aktualizując temat, kupiłem i używałem przez jakiś czas dwie latarki:

 

- Energizera Vision HD 200lm w cenie około 40 zl ( kupiłem za 35zł w Carrefour - ale na necie widziałem ją w takim przedziale cenowym)

 

- Trek Onnight 100 - 80lm około 30 zł. (29.99 w Decathlon...jednak swoją kupiłem za 19.90 - końcówka serii - ostatnie sztuki w kolorze turkusowym ...widocznie źle się sprzedawały w tym kolorze)

Obie na 3xAAA, na wygodnej gumie, obie mają czerwone diody.

Z tych dwóch lepsza, wygodniejsza i mocniejsza jest latarka Energizera, daje możliwość regulacji konta święcenia. Latarka z Decathlonu dłużej święci.

Energizera wylądował w moim plecaku, Trek w aucie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Nie chce zakładać specjalnie tego samego tematu, a mam na oku 2 modele.

Skilhunt H03 RC i MacTronic Vizo RC

Która z nich będzie świeciła jak najdłużej, myślę że światło poniżej 400 lm nie chce.

latarka potrzebna do wieczornych zejść z małych górek czy chodząc po lesie.

Czasem używam też gdy wracam w nocy do domu gdyż u mnie w nocy latarnie nie świecą i ciemno jak w dupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pillsxp napisał:

Nie chce zakładać specjalnie tego samego tematu, a mam na oku 2 modele.

Skilhunt H03 RC i MacTronic Vizo RC

Która z nich będzie świeciła jak najdłużej, myślę że światło poniżej 400 lm nie chce.

latarka potrzebna do wieczornych zejść z małych górek czy chodząc po lesie.

Czasem używam też gdy wracam w nocy do domu gdyż u mnie w nocy latarnie nie świecą i ciemno jak w dupie.

Mam MacTrobinica Vizo na baterie zew., używam podczas zawodów i jestem zadowolony. Duży zasięg, możliwość włączenia na kilkadziesiąt sekund maksymalnego strumienia, co czasem dupę ratuje na zbiegach. Cena do jakości super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.