Skocz do zawartości

Literatura IT - lepiej ebook czy papierowa?


Strusprawa1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. To, że ksiązki z działu około-informatycznych są drogie, to już wiadomo nie od dziś. Mam już na laptopie ebook'i wielu książek (problemem nie jest znalezienie). Zastanawiam się czy istnieje w takiej sytuacji zakup książki "Python Wprowadzenie" (akurat ten język już trochę znam z zajęć na studiach), która to ma prawie 1200 stron i raczej ciężko byłoby to przeczytać jako ebook - bardziej urywkowo. Kosztuje 100 zł z rabatem - w księgarniach dużo drożej. Także zastanawiałem się nad "Java Wprowadzenie" oraz "Budowa robotów dla początkujących". Waham się już trochę. Z jednej strony wiedza ogólnie dostępna, a daleko mi do rozrzutności na coś, na co nie muszę wydawać. 

Jakie są opinie co do tego? Jak się uczyliście? Jakie macie ulubione książki wokół tej tematyki? Marzę także, aby nauczyć się konstruować roboty i programować w machine learning. Brat mi opowiadał, że to będzie coraz bardziej popularne.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście preferuję książki, jednak e-book też nie jest zły, co kto woli. Nie rozumiem, dlaczego byłoby go trudniej przeczytać niż książkę, raczej jest w drugą stronę - to książkę o tej grubości trudniej się czyta, w przypadku e-booka nie robi to żadnej różnicy. Sprawdziłem w internecie - książka kosztuje 90-100 zł, na stronie wydawnictwa Helion zazwyczaj jest najdrożej ;)

 

Moją ulubioną książką jest "Mistrz czystego kodu", pewnie dlatego, że kodu tam nie uświadczysz ^^ Musiałbyś podać konkretny język, żeby się do tego precyzyjnie odnieść.

Jaki kierunek studiów? Robotyka w Polsce wciąż jest niszowa i studenci tego typu kierunków zazwyczaj kończą w sektorze tworzenia "zwyczajnego" oprogramowania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EBOOK - Jak książka jest praktyczna, zawiera kod i potrzebna jest praca z kodem to i tak trzeba siedzieć przy kompie i klepać, aby poczuć jak to działa, eksperymentować.

PAPIER - jak chodzi o teorię, bardziej horyzontalne i fundamentalne i uniwersalne kwestie - jak np. książki Roberta C. Martina :)  Siadam w przyjemnym miejscu, w naturalnej scenerii, słońce, ptaszki śpiewają i akapit za akapitem wchłaniam. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ancalagon Geoinformatyka UMCS. :)

Ogólnie to myślę poważnie nad studiami zaocznymi na Politechnice Lubelskiej na jakimś kierunku mechanicznym, ale nie wiem czy wyrobiłbym wszystko i miał czas na inne rzeczy. 

Ogólnie marzy mi się i do tego dążę, aby połączyć geoinformatykę z automatyzacją - to miałoby naprawdę wiele zastosowań w życiu praktycznym. 

Drogo jest. Jeśli to nie jest konieczne, to nie kupię. 

Tą, o której mówisz widziałem już. Wydaje się być interesująca. 

Polska ogólnie jest mało zautomatyzowana i jeśli w ogóle Polakom marzy się dojść do poziomu Niemiec, to w polskich fabrykach, zakładach przemysłowych i w wielu innych miejscach pracę muszą zastąpić roboty. Widziałeś fabrykę volkswagena, audi albo Mercedesa? Tam lwią część produkcji wykonują roboty. Zazwyczaj Ci, którzy wyuczą się fachu w Polsce, wyjeżdżają na zachód, bo tam jest cała produkcja. 

Miałem także pomysły, aby stworzyć firmy produkujące/obsługujące roboty z wykorzystaniem GIS (system informacji geograficznej), ale to na razie domysły. Trzeba się douczyć.

 

@Szkaradny Masz rację. ;)  

Tak też jednak na razie zrezygnuję.

 

Dzięki za opinie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.