Skocz do zawartości

Co kobiety dały światu ?


Bonzo

Rekomendowane odpowiedzi

Otóz tak.

Pewien wątek został zamkniety ale samica @Florence odgrażała się, że zrobi listę epokowych wynalazków wykonanych przez kobiety

O - tu:

 

Zatem jako ewidentny prowokator - nie robię bynajmniej z gęby cholewy i zżerająca mnie ciekawośc nakazuje mi założyć ten wątek.

Przypominam, że chodzi o epokowe, niezwykle istotne wynalazki, wykonane przez kobiety, dzięki którym cywilizacja osiagnęła taki poziom rozwoju, że kobiety mówią "bo w dzisiejszych czasach to kobiety mogą....."

 

Aby jeszcze bardziej sprecyzować rangę wynalazków - chodzi o coś typu na przykład - prąd, kolej, samochód, samolot, statek kosmiczny, radio, komputer.

Czyli coś - co WALNIE przyczyniło się do milowego kroku w postępie w rozwoju ludzkości.

 

Jak wspomniałem - pięć całkowicie babskich wynalazków epokowych wystarczy by mnie przekonać.

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę @Bonzo, to na początek :) 

 

http://codziennikfeministyczny.pl/24-wynalazki-kobiet/

Ja też nie rzucam słów na wiatr, choć ten zawsze w oczy wieje :D

A i to, że tych wynalazków jest mniej jest skutkiem a) tego o czym napisałam wcześniej czyli, że kobiety dostęp do nauki mają ode niespełna 100 lat , a b) bo częsciej poświęcają się rodzinie, a mężczyźni mogą się w pelni poświęcić karierze naukowej. Więc to chyba logiczne.

Edytowane przez dancake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam. Sam zacząłem tam pisać w tym kontekście, ale wątek został zamknięty. Także @Florence, czekamy.

 

Pomijam już fakt, iż samo to, że w zasadzie nie jesteś w stanie wypisać ich w 5 sekund, tylko zamiast tego spożytkowałaś ten czas na napisanie czegoś w stylu: "dziś już nie mam czasu" właściwie temat załatwia:) 

 

W czym był bowiem problem, by zamiast tego zdania napisać: prąd, reaktor jądrowy, komputer, samochód, smartfon itd.?

 

My, tzn. na pewno ją i @Bonzowiemy w czym:D

 

@dancakeznów Ty? Odpuść. Najbardziej epokowe zdecydowanie nosidełko i Szczotka do włosów?

Edytowane przez tytuschrypus
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, dancake napisał:

cześciej się jej używa nie reaktora jądrowego ;)

Typowa kobieca logika. Nie wiem czy wiesz do czego służą te reaktory, bo to tak jakby powiedzieć że częściej się z nich korzysta niż z kopalni. To gdzie są crocsy wśród epokowych wynalazków? Też się ich często używa. Ale przecież aż tak głupia żeby tego nie rozumieć nie jesteś. Za to właśnie sama sobie takimi pseudo nielogicznymi argumentami odpowiadasz, dlaczego nie ma potrzeby dyskutować z kobietami. Nie mówisz nic rzeczowego i wartościowego. Jak większość kobiet:) 

 

EDIT: widzisz? Właśnie w taki sposób kobiety konstruują argumenty. Ja piszę, CO wynaleźli mężczyźni, Ty argumentujesz: "a jesteś w stanie napisać KTO"? Kobieca logika i sposób dyskusji. Dlatego fajnie, że od tego ścieku logicznego wolna jest duża część forum. 

 

Część z niej już jacyś wredni mizoginistyczni mężczyźni sprostowali w komentarzach. Między innymi Panią, która nie wynalazła komputera bynajmniej. Podoba mi się też Pani, która wyszła za bogatego nazistę i to ja skłoniło do wynalazczości:D

 

Odpuść oznacza kolejne zakładanie multikont, bo to żałosne. Choć trochę zabawne:D Nie czekają tam na Ciebie jacyś klienci? Kłaniam! Tyle ode mnie. 

Edytowane przez tytuschrypus
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że cała ta dyskusja sprowadzi się do tego:

https://www.youtube.com/watch?v=lwleaxA0ps0

 

Apropos szacunku: na szacunek należy sobie zasłużyć i go zdobyć, a jak już się to zrobi, to trzeba to utrzymać, bo jak wszystko jest w życiu zmienne. Ja kobiety szanuję, dokladnie tak samo jak one szanują mnie:P

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy poszukać w internecie. Sam wpadłem na ten pomysł aby wpisać w google zadane tutaj pytanie. Wyświetliło mi kilka stron min. 24 wynalazki wynalezione przez kobiety. Przeglądam, patrzę, jest tego sporo nawet piec gazowy, myślę: niemożliwe. Szukam i czytam o tym piecu, okazuje się, że piec gazowy wynalazł facet i to kilkadziesiąt lat przed tym co napisano w przywołanym artykule.

 

Kobieta wymyśliła system ogrzewania oparty na piecu gazowym wynalezionym przez faceta Jamesa Sharpa. Na stronie napisano, że piec gazowy wynalazła kobieta. Więc jeśli wszystkie informacje o wynalazkach kobiet są tak rzetelne, to ja dziękuję.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moze warto sie wybrac do jakiejs biblioteki i poszukac w encyklopediach ...

 

Jak kogos tak strasznie meczy to pytanie o wynalazki kobiet, niech zada sobie trud i poszuka w wiarygodnych zrodlach. Pozniej moze sie z nami tutaj podzielic tym co udalo mu sie znalezc.

Edytowane przez Unhomme
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Unhomme napisał:

No to moze warto sie wybrac do jakiejs biblioteki i poszukac w encyklopediach

Właśnie o to chodzi kolego.

 

Żeby dowiedzieć się co wynalazła kobieta trzeba udać się do biblioteki i szukać w encyklopediach.

 

Nie trzeba podejmować aż takiego wysiłku żeby dowiedzieć się kto wynalazł dajmy na to żarówkę - wystarczy sięgnąć do własnej pamięci.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo - chodzi o epokowe wynalazki a nie o szczotkę do włosów, suszarkę czy biustonosz. Acha, może jeszcze ciasteczka z czekoladą. Autorka "artykułu" która konfekcjonowała te 24 wynalazki powinna solidnie pierdolnąć się w łeb zamiast takie gówna na siłę wciskać, bo tylko kompromituje i siebie i "wynalazczynie". 

 

Secundo - odwoływanie się, jak tu trollica próbowała, do roli społecznej, poświęcenia rodzinie i odcięciem od edukacji jest absurdem w świetle twardych faktów. Np. takich, że oczywistością na przełomie XIX i XX w. była nauka kobiet muzykalności i gry na instrumentach. I co? Nie powstała żadna opera, żaden koncert fortepianowy skomponowany przez kobiety. 

 

Tertio - role ewolucyjne kobiet i mężczyzn są jednako chujowe. Jedynie kobietom trudniej się z nich wyzwolić. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Unhomme No właśnie, a czy Ty poszedłeś do biblioteki albo poszukałeś w encyklopediach? Przecież tego jest sporo no nie?;)

 

Ja sobie zadałem trud wynalezienia w internetach listy laureatów Nagrody Nobla:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_laureatów_Nagrody_Nobla

 

W skrócie: 

1. Fizyka: Maria Skłodowska Curie 1903

2. Chemia: Maria Skłodowska Curie 1911, Irena Juliot Curie 1935, Dorothy Hodgkin 1964

3. Medycyna: Barbara McClintock 1983, Rita Levi-Montalcini 1986, Christiane Nüsslein-Volhard 1995, Tu Youyou 2015

4. Ekonomia: Elinor Ostrom 2009

 

Jeśli kogoś pominąłem, przepraszam najmocniej. 

 

Literatury i pokojowej nie liczyłem, bo to nie wynalazki czy badania. Sami widzicie, niezbyt dużo tego.

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradoksalnie i lekko offtop ale nie sposób nie wspomnieć,  że np wybitnie uzdolniony i wpływowy naukowiec średniowiecza i parafrazując  wartościujące określenie   "człowiek renesansu" -człowiek średniowiecza, była kobietą https://pl.wikipedia.org/wiki/Hildegarda_z_Bingen#Kompozytorka,_badaczka_natury_i_uzdrowicielka. Kobiety miały w średniowieczu całkiem wysoki status społeczny, później się to nieco spierdoliło.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym z najważniejszych, wręcz epokowych kobiecych odkryć jest instytucja białego rycerza. Odkrycie to ma bardzo poważne skutki społeczne, które możemy obecnie zaobserwować w tzw. "rozwiniętych cywilizacjach zachodnich". Najlepsze przykłady przychodzące mi do głowy to kraje takie jak Szwecja, Kanada czy Niemcy. ;)

  • Like 2
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat poboczny wątku, który został zamknięty ale warte obejrzenia. Zwłaszcza, że mamy tam same silne kobiety, które prześcigają się w deklaracjach zaradności i...  ;)

Polecam poszukać pozostałych filmów na YT

Edytowane przez azagoth
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Cytrynka napisał:

 

@Krugerrand Lista jest dłuższa, zwłaszcza w zakresie biologi i genetyki, napiszę póżniej :)

 

O proszę, następna obiecuję wypisanie tych wynalazków, ale później, nie teraz! Czemu? Nie wiadomo, ale na wykłócanie ma czas.

I tak oto jedna co obiecywała wypisanie zapewne jeszcze śpi, druga wpada, obiecuje wypisanie, ale później, i tak przy okazji powstaje gównoburza w temacie, a na sam koniec moderator @Rnext zamknie temat bo tego gówna już nie będzie można czytać.

Konkretów, wynalazków brak, pyskówki kłótnie proszę bardzo.

Jak to z kobietami

SCHEMAT

 

Edytowane przez IgorWilk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a wy dalej z ex-prostytutką w nowym wcieleniu dyskutujecie? :) Przecież jej nie przekonacie. To bzdury są, połowa z podlinkowanej listy to bzdury, a druga połowa jest albo przekłamana (co słusznie wskazał brat @Gr4nt oraz brat @Rnext

 

A najważniejsze, co napisałem w pierwszym poście w tym temacie - trzeba szukać, sprawdzać i tak dalej. To są twarde fakty. O, tutaj:

Godzinę temu, Krugerrand napisał:

W skrócie: 

1. Fizyka: Maria Skłodowska Curie 1903

2. Chemia: Maria Skłodowska Curie 1911, Irena Juliot Curie 1935, Dorothy Hodgkin 1964

3. Medycyna: Barbara McClintock 1983, Rita Levi-Montalcini 1986, Christiane Nüsslein-Volhard 1995, Tu Youyou 2015

4. Ekonomia: Elinor Ostrom 2009

Jasne, można opowiadać że to przez ucisk kobiet, że one nie mogły i tak dalej - chociaż jak przyjrzeć się powyższej liście, to połowa tych nagród jest z okresu, gdy były jeszcze kraje gdzie kobiety nie miały nawet praw wyborczych, co pokazuje, że to nijak jest zależność. Z czasów zupełnie współczesnych, gdzie nikt nie powie, że kobiety nie mają możliwości rozwoju - 2 nagrody. Na ile? Nie wiem, ale zakładam, że wiele:) 

 

Jest to zatem oczywista oczywistość, ale teraz już nie ma chyba na co tego zwalić, bo w tym męskim, szowinistycznym i wymagającym ciągłej feministycznej walki świecie stworzono kobietom warunki cieplarniane do rozwoju, badań naukowych i tak dalej. I co? Ano nic. 

 

17 minut temu, Cytrynka napisał:

óż, natura nie była zbyt sprawiedliwa jednym dająć przyjemność drugim ból i poświęcenie okraszone bardzo silnym instynktem,

Skisłem. Słyszałem (od feministki, dodam), że dla kobiety seks to też przyjemność - tak przynajmniej uzasadniała swoje dawanie na prawo i lewo. A tu nagle się okazuje, że ból i cierpienie:D  To ile jest tego bólu, cierpienia i poświęcenia? Tak w przeliczeniu. Bo potem wychowuje się zwykle wspólnie. Jeśli nie - to powstają takie potworki, jak @Cytrynka właśnie. Albo białorycerze, ale to inna sprawa. 

 

Godzinę temu, Cytrynka napisał:

Ale jest tych kobiet mniej w nauce, w szachach, w biznesie, ale nie wynika to z mniejszej inteigencji czy możliwości, ale z 2 powodów o których mówiłam wcześniej.

Powody w dzisiejszych czasach są oczywiste - znakomitej większości Pań się po prostu nie chce, bo jak się stworzy cieplarniane warunki, to się degeneruje - jest to rzecz udowodniona naukowo, widoczna na przestrzeni dziejów i to na przykładzie dzisiejszych kobiet widać doskonale. Nikt nie wmówi mi, że 9 miesięcy ciąży a potem (wspólne z mężczyzną przecież) wychowanie dziecka powoduje tę wielką różnicę widoczną gołym okiem na całym świecie. Większość Pań z tego korzysta. Leni się i nic nie osiąga, bo może. I dlatego jak w innym wątku pisał brat @Bonzo - same długo by nie przetrwały. 

 

Zwracam też uprzejmą uwagę, że nasza urocza feministko-prostytutka sama w typowo kobiecy sposób poprowadziła dyskusję i jednocześnie udowadnia nam, że kobiety mnóstwo wynalazły, co nie przeszkadza jej zajadle i nielogicznie argumentować, dlaczego jednak tyle nie wynajdują i w biznesie ich nie ma i tak dalej :D 

 

@IgorWilk w sedno. Jak w życiu. Polecam zignorować tę Panią, za to w temacie i tak podyskutować - może jakiś nie do końca świadomy nowy użytkownik sobie to przyswoi. 

 

Dodam jeszcze, że mnie śmieszy ta propaganda. Właśnie przez coś takiego wielu porządnych facetów jest potem w czarnej dupie i nagle nie wie, co się dzieje. Ze mną tak było. Wstyd przyznać, ale dałem się omamić trochę tej propagandzie równości - i życie szybko mnie sprowadziło na ziemię. A przecież wokół, wszędzie, w rzeczywistości która nas otacza są dowody na to, że jest tak jak tu piszemy. Wystarczy tylko chcieć je zobaczyć, a nie dawać się programować serialami, filmami i innymi mediami, gdzie pełno jest kobiet - wynalazczyń, bizneswoman i "niezależnych", silnych kobiet. 

Edytowane przez tytuschrypus
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dancake napisał:

tego o czym napisałam wcześniej czyli, że kobiety dostęp do nauki mają ode niespełna 100 lat , a b) bo częsciej poświęcają się rodzinie, a mężczyźni mogą się w pelni poświęcić karierze naukowej.

Akurat równo od 100 lat macie również prawa wyborcze i jakos prężnie z tego korzystacie - dlaczego tak samo nie korzystacie z nauki? :P 

I nie mów proszę o poświęceniu rodzinie bo na pęczki rośnie kobiet dla których liczy się albo tylko kariera, albo tylko bolec. To kobiety odchodza o wiele, wiele czesciej z malzenstw nie zwazajac na dzieci, które potem musza patrzec na wyrachowane mamuśki.

 

2 godziny temu, dancake napisał:

Więc to chyba logiczne.

Logiczne... powiedziała tłuczac kocopoły :D 

 

@Cytrynka Akurat spodziewałem się właśnie tekstu typu "jesteśmy bite, zdradzane i nie kochane" - tak więc, dyskusję kończe na tym etapie. Moje uszanowanie.

Edytowane przez xawery982
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rnext zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.