Skocz do zawartości

Książe Harry i spojrzenie z innej strony


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.05.2018 o 19:21, Stary_Niedzwiedz napisał:

DODATKOWO - NIE podpisał z nią umowy przedmałżeńskiej (!). Będącej standardem w rodzinie królewskiej!

http://www.businessinsider.com/prince-harry-meghan-markle-prenup-2018-3?IR=T

 

No właśnie jest dokładnie odwrotnie niż piszesz - więc może poczytaj ten artykuł doi końca. To właśnie NIE podpisanie umowy jest standardem :)
Jego brat też nie podpisał żeniąc się w 2011 z Kate. A to dlatego, że oni jako tacy nie mają osobistego majątku, który podlega podziałowi przy rozwodzie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, GurneyHalleck napisał:

To właśnie NIE podpisanie umowy jest standardem

 

Zgadza się, nie doczytałem.

 

4 godziny temu, GurneyHalleck napisał:

A to dlatego, że oni jako tacy nie mają osobistego majątku, który podlega podziałowi przy rozwodzie

 

Nope.

"nie mają DUŻEGO majątku własnego".

Nie mają go dziś.

Co nie znaczy, że mieć go nie mogą w przyszłości ?

I dlatego uważam, że POWINNI spisać umowę.

 

Przy okazji należy zauważyć, że w USA (i kulturze anglosaskiej) funkcjonuje to trochę inaczej niż w PL

 

GENERALNIE - w PL nie ma czegoś na wzór "prenuptual agreement" w rozumieniu takim, w jakim ma to miejsce w USA.

U nas funkcjonuje jedynie tzw "małżeńska umowa majątkowa", która ustala ustrój (współ)własności małżeńskiej, o ile ma być on inny, niż ustawowy.

Polskie umowy majątkowe mogą ten zakres rozszerzyć/znieść, natomiast instytucja umowy MAŁŻEŃSKIEJ (bez przymiotnika "majątkowej") z USA definiuje dużo więcej kwestii, niż tylko "przynależność" zarobionych w trakcie małżeństwa pieniędzy, ale też np kwestie alimentacji eksmałżonka po ustaniu małżeństwa, kwestię działu majątku dorobkowego, kwestie odszkodowawcze na wypadek zakończenia małżeństwa "z winy" drugiej strony itd.

 

NIE może obejmować kwestii podziału opieki nad potomstwem/jego finansowania etc - tu jest jak w PL: nie są to przychody (eks)małżonka, tylko dziecka, a w kwestii opieki nad dzieckiem należy uwzględnić "dobro dziecka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podobał ten amerykański pastor na ślubie. Drętwi angole nie są przyzwyczajeni do takich ekspresyjnych kazań. Przecierali oczy ze zdumienia. O co kaman? Pastor dał niezły popis. Naprawdę mi się podobał. To ukłon Harrego względem Meghan. I ten utwór 'Stand by me', też na to pozwolił. On musi bardzo kochać tę Meghan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger Te małżeństwo to poważna sprawa, dlatego w przypadku jakiś ekscesów Pana Młodego lub Pani Młodej szybko ustawią do pionu ich stosowne służby.

 

Takie akcje jak opisałeś dotyczą tylko zwykłych obywateli, a nie tak ważnych osobistości.

W dniu 22.05.2018 o 22:09, Pozytywny napisał:

Ja dalej nie wierzę, że mogąc mieć praktycznie każdą kobietę na tej planecie, wybiera sobie na żonę starszą od siebie rozwódkę.

Takie kobiety stają na głowie żeby omotać faceta. Widocznie samotne kobiety bez dzieci nie miały tyle motywacji co rozwódka i do tego starsza.

Są zaprawione w manipulacji i znają przeróżne sztuczki jak zwabić faceta w pułapkę.

Poza tym kobiety z rodzin arystokratycznych mają wysokie mniemanie o Sobie i pewnie książę to dla nich pikuś, już pomijając o częstych fochach, obstawiam to za główny powód dlaczego wybrał starszą Panę , rozwódkę . Do tego on się już naruchał tyle, że głowa boli.

 

 

Inny przykład to Artur Boruc, który wybrał Pannę z dzieckiem.

z16169001Q,Artur-Boruc--Sara-Mannei.jpg

Edytowane przez PewnySiebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur Boruwar wziął se kobietę z dzieciokiem ? Kurła nie wiedziołem !

 

Zazdroszczę Panią tych magicznych umiejętności, ciekawe czy by mnie wzięła kobieta z kredytem, dzieciakiem, i bez szczególnego statusu ?

Albo co lepsze czy by mnie chapneła jakaś celebrytka dajmy na to nie wiem... prezenterka pogody...ta jak jej tam... Omena Manstach albo dajmy na to jakaś inny kobita z szołbiznesu albo co lepiej ! Zagraniczna może Emma Watson ? Ta co grała Hermione w "Charrym Poteże "

Sądzę, że moje szanse na taki związek wychodzą około 50% na tak i 50% na nie :D 

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger To co opisujesz to historie z harlekinów , które uwielbiają czytać kobiety. Tylko że w drugą stronę to nie działa - sorki.

 

Bogaty i przystojny milioner poznaje biedną, bez wykształcenia i przeciętną kobietę - dobrze.

 

W drugą stronę to nie działa:

 

Biedny i przeciętny mężczyzna poznaje biedną i bez wykształcenia kobietę - źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SzatanKrieger napisał:

Zazdroszczę Panią tych magicznych umiejętności

Oj, nie wiesz co potrafi kobieta, która chce samca złowić. Nie będę się rozpisywał, ale potrafi wszystko, a bardzo porządny lodzik to jest tylko nieśmiałe dzień dobry. Shall I go on?

 

2 godziny temu, SzatanKrieger napisał:

ciekawe czy by mnie wzięła kobieta z kredytem, dzieciakiem, i bez szczególnego statusu ? 

Nie.

 

2 godziny temu, SzatanKrieger napisał:

Omena

Bezbożniku, za murzynki z TVN się chcesz brać? Jak sam w nicku się przyznał, to szatan.

 

1 godzinę temu, PewnySiebie napisał:

Bogaty i przystojny milioner poznaje biedną, bez wykształcenia i przeciętną kobietę - dobrze.

 

W drugą stronę to nie działa

W drugą stronę to absolutnie nie działa. Ta planeta nie zna przypadku gdy milionerka poznaje biednego, przeciętnego i bez wykształcenia mężczyznę i they lived happily ever after. Dziwne, co nie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.