Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyślałam w nawiązaniu do jakie macie zaplecze duchowe , ja ostatnio odkrywam różne na youtubie i gdy sluchałam wskoczył mi taki człowiek , ksiądz który prowadzi takie internetowe filmiki. Krótkie i ciekawe o samorozwoju .Langusta na palmiei szusta rano. Sama od tematów kościelnych jestem daleka ale spodobały mi sie jego audycje  postów . Nie chcę mi się wkleić filmik                           min. @deomi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczyłam Ciebie ponieważ chciałam napisać ładnie - że w nawiązaniu do duchowego rozwoju- w temacie ostatnim jaki założyłaś o alkoholizmie , chciałam nawiązać co nas podnosi na duchu  i jakich mamy mentorów, przewodników po życiu.
Ja jako osoba poszukująca jakiejś dobrej mądrej ścieżki natrafiłam niedawno na te filmiki i chciałam je tu pokazać . Posypał mi się temat i przepraszam że wyszło niezgrabnie wobec Ciebie, mój pierwszy wątek i nie starczyło mi czasu na dobrą edytę. - przepraszam @deomi
Ale może też być z dedykacją dla Ciebie serdeczną. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz przepraszać, przeca nic się nie stało :P 

Szostak jest bardzo dobrym mówcą, bardzo dużo osób go lubi. Słucham go czaaasami.

Jednak nie mam swojego mentora, sama dla siebie jestem mentorem który wyłupuje z różnych teori oraz własnych obserwacji to co wydaje mi się logiczne i najbardziej prawdopodobne.

Moim przewodnikiem (po części) był mój facet ale chj wszystko strzelił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eckharta Tolle sobie szybko poszukałam, dalej też będę jego słuchać miedzydyscyplinarny, nie wiąże nauki z żadną konkretną religią, nawiązuje do różnych.


i ciekawie np. o cierpieniu opowiada sobie więcej poszukam. Dziękuję za inspirację @Berkanan A tu poniżej wkleję jak mi się uda ?

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłam, że aby przejść transformację (:lol:), muszę poznać swój kobiecy pierwiastek, zrozumieć, a dopiero później się rozwijać. Nie powinnam przyjmować innej nauki o duchowości jeśli nie uczynię powyższego. Bo cóż mi po innych naukach jeżeli korzeń we mnie wciąż ten sam, nie poznany i nie zrozumiany. 

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Berkanan No tak, ale kiedyś przyjmowałam czyjąś wiedzę i doświadczenie za "swoje", a nie wszystko odnosi się do mnie dlatego zaczęłam zagłębiać się w sobie. Pytanie @Ella F. przyjęłam do siebie, nie do ogólnie ułożonej definicji, po eliminacji błędów w sobie znalazłam taki wniosek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Pan Edgar ma wiele racji, czuć od niego spokój. Ja osobiście polecam nauki Mistrza "Saint Germain" Nauka o alchemii i zmianie siebie, oraz 3 księgi również z jego udziałem pod tytułem " Wyjawione tajemnice, Jam jest, magiczna obecność" lub Rozmowy z bogiem I,II,III .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem mam w sobie taką dwoistość słuchać Ks. Szostaka po cichu żeby nikt w domu nie wiedział bo jest wspolczesny  i przystojny ? czy czytac księgi ojców kościoła. @Ixdead Na teraz szukam czegoś prostszego bo do kościoła jakoś mi nie po drodze... Tak bezpośrednio... Może to wymaga czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hoho, nie wiedziałem, że w rezerwacie podejmuje się takie interesujące tematy. Brawo rezerwat! Będę zaglądał częściej.

 

Eckhart Tolle.

Alan Watts.

Mooji.

Adyashanti.

Rupert Spira.

Dimitri Wereszczagin.

Sun Tzu.

Swami Rama.

Lee Carroll.

 

Tolle to numer jeden. Inni są też wielcy ale zawsze na drugim miejscu, równorzędni.

 

Edytowane przez Magician
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu dużo oglądałem filmików Abrahama i Bashara, ale to już nieco bardziej "odjechani" nauczyciele. Eckharta też, choć jego głos potrafi nieźle uśpić ;)

 

@Ella F.

Widzę, że wklejanie filmów z YouTube idzie Ci coraz lepiej :)

Co do jego treści, już go kiedyś widziałem. Nie da się ukryć, że cierpimy głównie z powodu ego, bo to ono posiada poczucie braku. Dusza nie potrzebuje, dusza odczuwa, bynajmniej nie są to emocje jakie przeżywa ego.

 

@Lalka

Idziesz w oświecenie, czy też transformujesz się w jaszczurkę? :P Jeśli chcemy się rozwijać, powinniśmy iść własną ścieżką, nikt inny tego za nas nie zrobi. Można oczywiście pójść w stronę religii z gotowymi odpowiedziami, ale co to ma wspólnego z poszukiwaniem prawdy? Można posłuchać jednego czy drugiego nauczyciela, ale i tak wszystko musimy przetworzyć sami, a wnioski wyciągnąć we własnym zakresie.

 

@Bruxa

Dla mnie to próba odpowiedzi na pytanie: "Kim jestem?"

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bruxa napisał:

Przepraszam, ale jak najkrócej definiujecie duchowość?

Jedna ze sfer konstytuujących człowieka, pierwotna przed pozostałymi, pozwalająca mu na przekroczenie sfery materialnej. Niezbędny element by rozumieć bardziej siebie i drugiego. Jej rozwój umożliwia bycie bardziej wolnym, przemyślanym czy odpowiedzialnym.

 

Mnie przekonują nauki Jezusa, tam nie ma błędu choć obrana droga paradoksalna.

13 godzin temu, lxdead napisał:

"O naśladowaniu Jezusa Chrystusa" Tomasza Kempisa.

Ulubione dzieło Pileckiego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za inspiracje! Ja do powyższych dodałabym mojego ukochanego Anthony'ego de Mello (chyba nikt nie wymienił jeszcze). „Przebudzenie" to dla mnie absolutny must read. I do tej lektury trzeba wracać nieustannie...

 

Z polskich na uwagę zasługuje też według mnie Nelly Radwanowska, no i oczywiście Peps Osho :D.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Lalka napisał:

Bo cóż mi po innych naukach jeżeli korzeń we mnie wciąż ten sam, nie poznany i nie zrozumiany.

Otwórz się a korzeń cię znajdzie ;) 

https://www.youtube.com/watch?v=MrC-oahxR78

 

Żarty żartami, ale chyba już jesteś gotowa. Często zabieramy się za gromadzenie wiedzy, wykładów co daje nam wrażenie, poczucie rozwoju. Zaniedbujemy działanie bo działanie, zmiana boli. Byle jakie życie, porażka także. Więc jaki zostaje nam wybór? Owszem można się zachlać,zaćpać, zakochać, zaruchać by choć przez chwilę nie było nic. Ale co potem?

https://www.youtube.com/watch?v=n6sTlukHLiA

 

Trochę innymi słowami było niedawno w audycji:

https://www.youtube.com/watch?v=9ztbv3OAE_E

 

A Pana Szustaka przestałbym słuchać ze względu na obniżanie poczucia własnej wartości, które wtłacza do głowy. 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ancalagon Drobne sprostowanie; Bashar nie jest nauczycielem duchowym. To jest jeden z najbardziej znanych channelerów w USA. Też go kiedyś lubiłem słuchać. Dużo ciekawych rzeczy mówi. Z zawodu Darryl Anka jest specem od efektów specjalnych, w Startreku się udzielał na przykład.

 

@Amanda Nelly Radwanowska to jest hardkor. Mało kto ją potrafi zrozumieć. Ale co się dziwić? Kto "normalny" zrozumie non-dualistę? A ten nurt myślenia nie jest popularny w tym kraju. I lepiej się nie obnoś z tym, że takie tematy Cię interesują, bo wikary z miejscowej parafii zakradnie się nocą do Ciebie i zacznie odprawiać egzorcyzmy nad Twoim nawróceniem.?

Edytowane przez Magician
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ramzes Nie wiem czy chce, ale nie wiem być może z braku znajomości. Nie chcę by słuchając kogoś powstała we mnie inna idea, która nie jest pochodną ode mnie. Raczej wolę swoje rozważania, jak mam kumulację i natłok rozważań wówczas sięgam po coś z zewnątrz bo wiem, że ktoś już ma odpowiedź. Nie chcę gotowej odpowiedzi przed postwaniem pytania jak i odpowiedzi na pytania, których nigdy bym nie zadała. 

@Ancalagon Zgadzam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Lalka napisał:

Nie chcę by słuchając kogoś powstała we mnie inna idea, która nie jest pochodną ode mnie.

Dostajesz pomysł ale by ta idea się w tobie zakorzeniła musisz ją podlewać poprzez powtarzanie itp. Większość idei które ostatecznie są użyteczne dla użytkownika mają wspólny trzon. Bo podobne działania dadzą podobne skutki. 

Nie mówię o bezkrytycznym braniu do siebie ale w ten sposób pozyskujesz materiał do rozważań obserwacji/badań.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.