Skocz do zawartości

Basti - "Europa Umiera"


Rekomendowane odpowiedzi

Zdumiewające, że ta cała narracja "Europa umiera" stała się popularna od 2015 roku, gdy nasiliła się fala "uchodźców". To, że "Europa umiera" było wiadome już pod koniec XX wieku. Zresztą jeszcze dawniej byli mędrcy, którzy pisali o końcu cywilizacji zachodniej (Spengler, Nietzsche). Śmierć jest demograficzna i kulturowa. Zachodnia Europa zatraciła misję dziejową - tak jak ZSRR miał misję szerzenie komunizmu, USA szerzenie demokracji. Dawniej, w XIX wieku, była misja dziejowa, aby rozsiewać cywilizację po całym świecie, bo "nasza" była najwyższa. Toteż i tutaj trudno zdefiniować co oznacza "Europa". Cywilizacja zachodnia całkowicie różni się od orientu. Kraje katolickie różnią się od protestanckich, a nawet kraje protestanckie walczyły zacięcie między sobą - np. Wielka Brytania i Niemcy. 

 

Cała narracja - wojna z islamem jest walką skazaną na porażkę. Europejczycy nie mają wartości, nie czują się braćmi dla siebie, nie identyfikują się. Nie można mówić o wojnie, gdy nie ma jednej określonej strony. Europa to w ogromnej części demoralizacja - puszczające się kobiety, zniewieścieli chłopcy, starzejące się społeczeństwo, duży wskaźnik rozwodów, niski współczynnik dzietności itd...

 

Pioseneczka fajna, ale dla osiedlowych Sebixów, którzy islam znają tylko z internetu. 

Taki urywek "Nie dla ludzi, którzy chcą zabijać w imię Boga".. No halo... A w imię jakiej wartości Europejczycy zabijaliby Muzułmanów? 

Breivik mądrze to ujął, że jest ateistą, ale religia chrześcijańska jest bardzo potrzebna dla ludzi. W ogóle bardzo wiele ciekawych faktów opisał w swoim manifeście.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strusprawa1

 

A to widzisz nie czytałem manifestu Brevika natomiast to, że umiera to faktycznie też wiedziałem już wcześniej ale już od 2 lat około doszło do mnie na jaką to jest skale, bo mieszkałem wtenczas w Niemczech bo gdy na 10 pracowników nikogo nie ma z danego kraju tylko kierownik, plus ty jesteś jednym białym się zaczynasz zastanawiać nad tym wszystkim poważnie.

Wiesz, ja się zastanawiam co z tym fantem zrobić, bo teraz jeszcze jest ok ale co będzie za 5 lat tutaj czy na zachodzie ? Przecież to się dobrze nie może skończyć...

Lecz dziękuje za ciekawy komentarz i pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię takiej muzyki ale powiem, że całkiem fajny kawałek (muzycznie też).

 

Ja pamiętam, że jeszcze PRZED tą falą masowej emigracji, która trwa już jakiś czas czytałem artykuły z wypowiedziami demografów odnośnie sytuacji w Europie. I zaznaczali, że mniejszości (np. Azjaci, murzyni) na zachodzie za kilkadziesiąt lat mają szansę wyprzedzić liczebność białych. PRZED falą. Teraz już pewnie osiwieli...

34 minuty temu, Strusprawa1 napisał:

Breivik mądrze to ujął, że jest ateistą, ale religia chrześcijańska jest bardzo potrzebna dla ludzi. W ogóle bardzo wiele ciekawych faktów opisał w swoim manifeście. 

Racja. Nie ma czegoś takiego jak próżnia w żadnej dziedzinie. Jeśli zakażemy np. piłki nożnej to za jakiś czas popularna stanie się koszykówka. Gdy zakażemy alkoholu to ludzie np. zaczną palić. I tak samo z katolicyzmem - jest od dawna wyśmiewany i poniżany, ludzie od niego odchodzą bo się wstydzą albo im się nie chce kultywować "przypałowej" tradycji. No spoko tylko, że na to miejsce już wchodzi islam i już od jakiegoś czasu jest wręcz promowany przez lewactwo. Islam czyli m.in.: aranżowane małżeństwa, śmierć za apostazje, seks z dziećmi i krewnymi, obrzezanie u kobiet, gwałty, tortury, święta wojna, religia ponad państwo... rozumiem, że ci durni, postępowi ateiści z lewicy tylko czekają na ten multi-kulturalny raj.

 

Ja myślę, że za kilkadziesiąt lat o Breiviku będzie się wspominać w formie gorzkiej ale zabawnej anegdoty: "był taki jeden co z karabinem wyskoczył na to całe lewactwo. Ale wtedy nie zrozumieliśmy jego przekazu..." :D. Pół żartem jakby co. Ale faktycznie gość niejako "trolluje" ten cały zachodni "postęp":

https://www.tvp.info/24974655/narzekal-na-zimna-kawe-i-stara-konsole-breivik-wygral-proces

http://wyborcza.pl/1,76842,15462878,Breivik_grozi_glodowka__bo_ma_za_stara_konsole_do.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.