Skocz do zawartości

Zmarszczki na czole, czyli zatwardzenie u panny


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś czytałem u Tombaka, że zmarszczki na czole oznaczają u człowieka kłopoty z wypróżnianiem. Od tej pory zawsze patrzę lasce na czoło - i jeśli ma pomarszczone, wyobrażam sobie że jest pełna gówna. Działa lepiej niż szklanka wody, i nie ma znaczenia jak fajne ma ciało i twarz :) Ale coś w tym jest, takie specyficzne zmarszczki nad nosem, jednocześnie powolność reakcji - zatrucie gównem jak nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziome zmarszczki są efektem ponoszenia łuków brwiowych. A to odpowiada przede wszystkim otwieraniu szeroko oczu i grymasowi zdziwienia. Jeżeli jakieś zmarszczki na czole można by przypisać defekacji, to chyba najszybciej te, które towarzyszą zaciskaniu oczu, czyli na przykład, te dookoła oczu, lub pionowe w miejscu połączenia łuków brwiowych i nosa. Zmarszczki dokoła oczu mogą być jednak mylące, bo często mają je osoby, które często się śmieją.

 

Czyli teoria mocno naciągana, chyba, że mówimy o pannie, co podnosi brwi za każdym razem jak pociśnie kreta, lub się złamie na ołtarzu wielkiej muszli.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://zdrowiewnaturze.wordpress.com/2012/02/04/diagnozowanie-ze-zmarszczek/

 

 

 

• Poziome zmarszczki na czole są wynikiem zmian degeneracyjnych w jelitach (jelicie grubym-okrężnicy) i systemie trawiennym, sugerujące upośledzone trawienie i przyswajanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Organizm nie posiada ściśle wydzielonych stref, ale wszystko tam się łączy ze wszystkim. Oczywiście wiadomo, że samopoczucie + dieta (czyli to co trafi do jelit) w bardzo dużym stopniu kształtuje ciało. Ale całkowite pomijanie czynnika fizycznego w powstawaniu zmarszczek zakrawa mi na ograniczanie sobie pola manewru. Ciało jako obiekt fizyczny podlega destrukcji na skutek działania mechanicznego. Jak zegniesz kartkę kilka razy wzdłuż tej samej linii to też powstanie zmarszczka. Z ludzka skórą jest podobnie. IMO podane przez Ciebie informacje uważam za ciekawe i warte wzięcia pod rozwagę. 

Nie chcę z góry przestawiać swojego postrzegania, bo ktoś nabazgrał mi jakieś piksele na ekranie. Dlatego mogę brzmieć sceptycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Organizm nie posiada ściśle wydzielonych stref, ale wszystko tam się łączy ze wszystkim. Oczywiście wiadomo, że samopoczucie + dieta (czyli to co trafi do jelit) w bardzo dużym stopniu kształtuje ciało. Ale całkowite pomijanie czynnika fizycznego w powstawaniu zmarszczek zakrawa mi na ograniczanie sobie pola manewru. Ciało jako obiekt fizyczny podlega destrukcji na skutek działania mechanicznego. Jak zegniesz kartkę kilka razy wzdłuż tej samej linii to też powstanie zmarszczka. Z ludzka skórą jest podobnie. IMO podane przez Ciebie informacje uważam za ciekawe i warte wzięcia pod rozwagę. 

Nie chcę z góry przestawiać swojego postrzegania, bo ktoś nabazgrał mi jakieś piksele na ekranie. Dlatego mogę brzmieć sceptycznie.

 

Nie chce mi sie nawet czytac tych bzdur z linka zarzuconego przez Marka... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja uważam że Tombak ma rację. Ale wg mnie podejście co do takich informacji nie może być na zasadzie (jak powyżej) że jest to bzdura ponieważ nie wpisuje się to w moje wyobrażenia. Ja z dwojga złego wolę przyjąć jakąś informację za prawdę, później ją przetrawić (czyli dać sobie czas na przemyślenie + intuicję + zasięgnięcie innych informacji) i wtedy mam jakiś pogląd na dany temat. W tym przypadku wolę wierzyć Tombakowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.