Skocz do zawartości

Wspieranie polskiej gospodarki za pomocą własnych zasobów


Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Maszracius_Iustus napisał:

Do książek i pilnej nauki szanowny kolego:

-co innego to kraj, co innego państwo,

-kraj- to jak sama nazwa wskazuje= kraina, nie może przestać istnieć,

-państwo- to aparat ucisku, który w danym momencie okupuje dane terytorium,

-zabory to była- jedna z najlepszych ekonomicznie spraw jaka mogła się przydarzyć ekonomicznie, szlachta myślała że ich przywileje zostaną utrzymane a tu taki chuj monarchowie ich szybciutko za mordy pochwytali, największe bogactwo Polski przypada na lata 

Też mógłbyś zgłębić wiedzę :)

Kraj oczywiście może przestać istnieć i wiele razy w historii to się stało - z róznymi krajami.

Państwo to nie apart ucisku a przynajmniej z założenia ma tym nie być, ma normować różne sprawy na podstawieróznych umów etc., jeśli jest aparatem ucisku, to coś nie gra i dobrze jak ludzie coś z tym robią.

Zabory to najlepsza ekonomicznie sytuacja :)) -- no proszę Cię - chyba dla zaborców  - poczytaj co się działo w zaborze np. ruskim - bo ja pomino, że uważasz, że powinienem więcej czytać to coś tam czytam od czasu do czasu.

Duża część historii Polski, o której dużo czytasz ( więcej niż ja ) to historia napisana właśnie w czasie zaborów - np. ta o szlachcie polskiej mająca tą warstwe dyskredytować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Headliner napisał:

Kraj oczywiście może przestać istnieć i wiele razy w historii to się stało - z róznymi krajami.

Państwo to nie apart ucisku a przynajmniej z założenia ma tym nie być, ma normować różne sprawy na podstawieróznych umów etc., jeśli jest aparatem ucisku, to coś nie gra i dobrze jak ludzie coś z tym robią.

Zabory to najlepsza ekonomicznie sytuacja :)) -- no proszę Cię - chyba dla zaborców  - poczytaj co się działo w zaborze np. ruskim - bo ja pomino, że uważasz, że powinienem więcej czytać to coś tam czytam od czasu do czasu.

Duża część historii Polski, o której dużo czytasz ( więcej niż ja ) to historia napisana właśnie w czasie zaborów - np. ta o szlachcie polskiej mająca tą warstwe dyskredytować.

Szkoda strzępić ryja, jak to mawia mój kolega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2018 o 09:53, Headliner napisał:

Też mógłbyś zgłębić wiedzę :)

Kraj oczywiście może przestać istnieć i wiele razy w historii to się stało - z róznymi krajami.

Państwo to nie apart ucisku a przynajmniej z założenia ma tym nie być, ma normować różne sprawy na podstawieróznych umów etc., jeśli jest aparatem ucisku, to coś nie gra i dobrze jak ludzie coś z tym robią.

Zabory to najlepsza ekonomicznie sytuacja :)) -- no proszę Cię - chyba dla zaborców  - poczytaj co się działo w zaborze np. ruskim - bo ja pomino, że uważasz, że powinienem więcej czytać to coś tam czytam od czasu do czasu.

Duża część historii Polski, o której dużo czytasz ( więcej niż ja ) to historia napisana właśnie w czasie zaborów - np. ta o szlachcie polskiej mająca tą warstwe dyskredytować.

Bzdura. Państwo z założenia ma być aparatem ucisku, ma uciskać złych i pozwolić żyć dobrym. Państwo ma MONOPOL NA PRZEMOC. Niestety najczęściej zaczyna go używać przeciwko obywatelom. Tak się dzieje np. teraz. Postępowania rządu skutecznie zniechęcają do wspierania PAŃSTWA, kraj Polskę kocham, państwem szczerze gardzę.

 

Co do zaborów to zależy jak trafisz.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2018 o 12:18, Gandziarz napisał:

Bzdura. Państwo z założenia ma być aparatem ucisku, ma uciskać złych i pozwolić żyć dobrym. Państwo ma MONOPOL NA PRZEMOC. Niestety najczęściej zaczyna go używać przeciwko obywatelom. Tak się dzieje np. teraz. Postępowania rządu skutecznie zniechęcają do wspierania PAŃSTWA, kraj Polskę kocham, państwem szczerze gardzę.

 

Co do zaborów to zależy jak trafisz.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Państwo_(dialog)

Z założenia nie. To, że aparat państwowy jest wykorzystywany do ucisku i kontroli dla zysków rządzacych i ich " przydupasów", z tym się w 100 % zgodzę, bo tak jest, co widać na przykladzie Polski.

To tak jak z komunizmem, czy religią chrześcijańską np.

Co do zaborów to zawsze są złe. Jeśli trafiłeś a raczej wybrałeś " dobrze " to znaczy, że byłeś zdrajcą i współpracowałeś z zaborcą lub godziłeś się i popierałeś jego politykę.

Edytowane przez Headliner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.