Skocz do zawartości

Czy warto robić certyfikat z języka angielskiego?


deleteduser99

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Bracia.

 

Otóż mam taką sprawę. Mam możliwość zrobienia certyfikatu w szkole językowej, na poziomie B2 z angielskiego. W mojej grupie słyszałem jednak opinie, że "to możesz sobie powiesić nad łóżkiem", "to nic nie daje", " w pracy i tak Ci zrobią testy na język", nawet nauczycielka zgodziła się z tymi stwierdzeniami. Teraz nie wiem, czy gadali tak specjalnie żeby zdemotywować, czy to faktycznie jest prawda. 

Więc jak to jest z tymi certyfikatami wg. Was? Przydają się do czegoś? 

 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co słuchasz jakichś przegrywów z nauczycielką włącznie? Powinna zostać wyjebana z roboty za takie demotywowanie swoich uczniów. Rób - przyda się, nie przyda się - wyjebane, bo i tak będziesz o krok przez osobami z Twojej grupy. Jak myślisz, kogo wybierze rekruter, który dostanie Twoje CV z certyfikatem oraz identyczne CV kogoś z Twojej grupy bez tego certyfikatu? Lepiej mieć, niż nie mieć, a domyślam się, że kokosów nie kosztuje. 

 

Osobiście polecam certyfikat IELTS, który jest honorowany w Europie, Australii i Stanach. Kosztuje około tysiaka, a jego zdanie to bułka z masłem. W sumie nie da się go nie zdać, bo dostajesz certyfikat z wyszczególnionymi procentami, jakie Ci się udało uzyskać z poszczególnych kategorii.

 

Z wyrazami szacunku,

Ważniak

Edytowane przez Ważniak
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papierów nigdy za dużo. Pytanie czy musisz na to wyłożyć kasę dodatkową i jak tak to ile.

Jakie masz plany na przyszłość?

 

Za granicą i tak sprawdzać będą znajomość języka podczas rozmowy, bardziej będą patrzyć na inne kwalifikacje.

W kraju podejrzewam może to się przydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezwzględnie robić! Co prawda, najlepszy byłby C2, ale na początek B2 to też nieźle. Papier Ci się zawsze przyda w CV, a znajomość języka mniej/bardziej dobra przyda się w życiu codziennym. Zawsze coś na takim kursie liźniesz i się podszkolisz, bo zakładam, że masz zamiar chodzić na zajęcia jeśli się podejmiesz wyrobić papier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że warto robić ! 

 

Certyfikat to formalna ocena stanu znajomości języka. Jest wiele miejsc gdzie pada pytanie o poziom znajomości języka więc warto mieć na papierze potwierdzony level.

 

Jeżeli w szkolę macie możliwość wykonania to jak najbardziej robić i nie słuchać tych "koleszków"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 26.05.2018 o 17:26, Nonconformist napisał:

Więc jak to jest z tymi certyfikatami wg. Was? Przydają się do czegoś? 

Wg mnie tak, certyfikaty językowe - szczególnie B2 i wyżej - w pierwszych latach kariery przydają się jako bilet wstępu do różnych prac, zagranicznych uczelni, wyjazdów. Nawet jak musisz wydać na to parę stów.

Np. żeby wyjechać na Orgasmusa (kiedyś tak było) to trzeba zdać egzamin albo pokazać certyfikat. Pokazywałem certyfikat i jedna formalność z głowy.

 

W dniu 26.05.2018 o 17:26, Nonconformist napisał:

" w pracy i tak Ci zrobią testy na język"

No właśnie jak pokażesz certyfikat, to nie będą musieli Ci robić testów. Oszczędzą czas swój i Twój i przyspieszą Twoją rekrutację.

 

W dniu 26.05.2018 o 17:26, Nonconformist napisał:

czy gadali tak specjalnie żeby zdemotywować

Gadali ot co im ślina na język przyniosła, tak ot bo im się nie chce ruszyć dupy, więc lepiej to zracjonalizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy gdzie.

 

Im jesteś młodszy tym bardziej się może przydać. Czasem jest tak, że trzeba przedstawić certyfikat albo zdawać egzamin i wtedy jeden stres masz z głowy (i czas zaoszczędzony!).

 

Ja co jakiś czas spotykałem to w ogłoszeniach jeszcze kilka lat temu (wtedy intensywnie szukałem pracy). Szczególnie jeśli chodzi o wyjazdy za granicę (stypendia, staże ale i praca). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.