Skocz do zawartości

Przemoc stosowana przez kobiety - Marian Cabalski


Rekomendowane odpowiedzi

Wpadła mi ostatnio w ręce genialna książka. Monografia socjologiczno kryminologiczna pt. "Przemoc stosowana przez kobiety".

 

PRZEMOC-_plebiscyt(1).png

 

W sieci dostępnych jest wiele jej fragmentów np. tu na stronie wydawnictwa:

 

http://www.impulsoficyna.com.pl/aktualnosci/jak-zony-maltretuja-mezow,831.html

 

Mnóstwo odnośników do badań naukowych, zebrany i opracowany materiał naukowy z całego świata. Czarno na białym. Ale co ważnego : dzięki przypisom, poznałem cały ukryty dotąd przede mną wymiar piśmiennictwa naukowego (także polskiego) dotykającego tematów "okołoredpillowych". Wymienię kilka , po resztę odsyłam do książki, która zresztą znika z półek błyskawicznie:

 

Stosunki interpersonalne w małżeństwie u osób cierpiących na chorobę wrzodową układu pokarmowego, 1963, Hołyst

Woman's inhumanity to woman, Plume, 2003

Walka kocic. Kobieca agresja nie wprost w wolnorynkowych korporacjach, Stadnik, Wójtewicz, 2009

 

Jako epilog : dziś trafiłem na nieznaną mi animację. Odpalam pierwszy odcinek… No, proszę zobaczyć. Od 2:10 jakby co. Przecież to jakiś absurd. Nie umiem sobie wyobrazić bajki w której bohater męski waliłby bohaterkę żeńską pięścią w twarz za to, że ta wylała przypadkiem na niego np kawę a po chwili było już wszystko "OK" i nie ma tematu. 

 

 

 

 

Edytowane przez KurtStudent
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, Martin Tajemniczy, moje dzieciństwo...Teraz już wiem, skąd u mnie nie podświadome białorycerskie odczucia. 

 

" Seksuolog podaje, że jego rozmówczynie cechowały się na ogół niskim poziomem libido, niedojrzałą osobowością i nieudanymi relacjami osobowymi w rodzinie pochodzenia." Warto zapamiętać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.