Skocz do zawartości

Samiecweb.pl - testujcie i niech wasze serca nie odczują litości ani miłosierdzia.


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Bracia, oto nadeszła TA chwila, kiedy Pan od strony samiecweb wstępnie zrobił swoją robotę, a teraz tę pracę trzeba sprawdzić w ogniu waszych testerskich prób.

 

Bądźcie bezlitośni dla mnie, portalu i Żanetki. Bądźcie niebezpieczni. Kąsajcie, gryźcie, szarpcie, defekujcie, demistyfikujcie, dekapitujcie, ejakulujcie. Bądźcie jak Tommy Lee Jones w ściganym czy jakoś tak.

 

Zapraszam także moich szanownych krytyków i wrogów, by testowali zabezpieczenia strony - dziękuję serdecznie za wasz czas i energię, oddaną dla naszej sprawy.

 

Zgłaszajcie wszystkie niezgodności, błędy - i wszystko co chcecie zmienić żebyśmy mieli fajne i miłe miejsce.

 

Zero miłych słówek i bą tą, to musi być żelazna prawda.

 

Testujcie proszę - http://samiecweb.pl/

 

 

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak się ustawi czarne tło, to wyskakujące okienko, gdy się chce wejść na swój profil, albo wysunąć zakładkę "Kategorie" jest ledwo widoczne. Tak samo w edycji profilu, czarne napisy na czarnym tle ledwo widoczne, a opcja zmiany koloru tekstu nie działa na to, tylko na artykuły.

 

2. Quick links na dole strony nie działają, tak samo jak odnośniki na portale typu facebook, przynajmniej mi.

 

3. Te minki, którymi głosuje się, czy dany artykuł jest spoko, czy nie, powinny być oddzielone od punktów, a teraz ocena łączy się z tą "złą", co na przykład mnie wprowadziło w błąd. Widzę, że artykuł ma 2 głosy, te głosy są połączone ze złą minką i myślałem, że dwie osoby zagłosowały na "nie".

 

4. Nie można wysyłać pw z własnego profilu, trzeba wejść na czyiś profil, by pojawiła się opcja wysłania wiadomości, ale może taki był zamysł.

 

5. Wyszukiwarka nie działa, wyskakuje error i napis "Whoops, looks like something went wrong."

 

Tyle udało mi się znaleźć na szybko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 1 rzut oka:

1. Brak regulaminu.

2. Po wpisaniu "nieprawidłowych" danych do zalogowania za mało konkretna informacja o tym co jest nieprawidłowe. Nieograniczona ilość znaków w polach (prawdopodobnie przy wklejeniu dużego tekstu zawiesi się przeglądarka/strona).

3. Przy niezalogowanym użytkowniku po kliknięciu "łapki" w górę, bądź w dół, nic się nie dzieje - żadnej informacji, tak jakbyśmy kliknęli w puste pole.

Jak znajdę trochę czasu to przysiądę i podam więcej info.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Barhar napisał:

3. Przy niezalogowanym użytkowniku po kliknięciu "łapki" w górę, bądź w dół, nic się nie dzieje - żadnej informacji, tak jakbyśmy kliknęli w puste pole.

Jak znajdę trochę czasu to przysiądę i podam więcej info.

Tak powinien być komunikat: "Aby oddać głos musisz być zalogowany" lub coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jestem osobą odpowiedzialną za napisanie  wersji samiecweb, którą własnie testujecie.

Na bieżąco łatam wychwycone przez Was błędy.

W przypadku jak znajdziecie coś co wyrzuci error, prośba o przesłanie na maila [email protected]

 

 

18 minut temu, blck.shp napisał:

1. Jak się ustawi czarne tło, to wyskakujące okienko, gdy się chce wejść na swój profil, albo wysunąć zakładkę "Kategorie" jest ledwo widoczne. Tak samo w edycji profilu, czarne napisy na czarnym tle ledwo widoczne, a opcja zmiany koloru tekstu nie działa na to, tylko na artykuły.

 

2. Quick links na dole strony nie działają, tak samo jak odnośniki na portale typu facebook, przynajmniej mi.

 

3. Te minki, którymi głosuje się, czy dany artykuł jest spoko, czy nie, powinny być oddzielone od punktów, a teraz ocena łączy się z tą "złą", co na przykład mnie wprowadziło w błąd. Widzę, że artykuł ma 2 głosy, te głosy są połączone ze złą minką i myślałem, że dwie osoby zagłosowały na "nie".

  

4. Nie można wysyłać pw z własnego profilu, trzeba wejść na czyiś profil, by pojawiła się opcja wysłania wiadomości, ale może taki był zamysł.

  

5. Wyszukiwarka nie działa, wyskakuje error i napis "Whoops, looks like something went wrong."

1. sprawdzę

2. To czeka na dodanie - nie dostałem wytycznych

3. taki był zamysł

4. taki był zamysł, można dorobić 'nowa wiadomość', ale to do potwierdzenia z szefem :)

5. naprawione

 

 

14 minut temu, Barhar napisał:

Na 1 rzut oka:

1. Brak regulaminu.

 2. Po wpisaniu "nieprawidłowych" danych do zalogowania za mało konkretna informacja o tym co jest nieprawidłowe. Nieograniczona ilość znaków w polach (prawdopodobnie przy wklejeniu dużego tekstu zawiesi się przeglądarka/strona).

3. Przy niezalogowanym użytkowniku po kliknięciu "łapki" w górę, bądź w dół, nic się nie dzieje - żadnej informacji, tak jakbyśmy kliknęli w puste pole.

Jak znajdę trochę czasu to przysiądę i podam więcej info.

1. jest https://samiecweb.pl/regulamin

2. rzeczywiście input nie ma max, dopiero przy validacji sprawdza

3. będzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@currant dobrze gdyby Ci się udało tutaj przeglądać, wówczas dzięki temu co ktoś już wcześniej wychwycił, ktoś inny nie będzie tego raportował ponownie i nie będziecie mieli zawalonej skrzynki setką haseł typu "nie mogę się zalogować".

Chyba że odpalimy tam jakiegoś bugtrackera (Mantis?) z dostępem publicznym dla "reporter'ów" z kategoryzacją bugów?

 

Poza tym tam łatwo odhaczać co jest rozwiązane i na jakim jest etapie, nie musiałbyś pisać elaboratów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marek Kotoński zmienił(a) tytuł na Samiecweb.pl - testujcie i niech wasze serca nie odczują litości ani miłosierdzia.

@Rnext zaproszenie: https://trello.com/invite/b/g6rEGjko/b5995bf5387f80f07b7b89a6fa901827/samiecweb-bugtrack

 

Board: https://trello.com/b/g6rEGjko

W zakładce Task kliknij na Add a card

w polu wpisz zwięzły temat i kliknij Add

Kliknij w dodany task i w polu Description wprowadź dodatkowe informacje (link, screenshot itp)

 

Można dodać label z BUG, FEATURE lub SUGGESTION, ale to mogę robić osobiście.

 

W polu Comments można zamieszczać komentarze i ew. wyjaśnienia, pytania z mojej strony.

Polecam używać

@currant 

to dostanę od razu powiadomienie, że coś jest do mnie przypisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Towarzysz_Winnicki napisał:

U mnie nie działa ?

 

1 minutę temu, wojkr napisał:

Wykrzaczylo się .... leży i kwiczy.

fixed.

 

30 minut temu, Rnext napisał:

@currant i to jest super.

Jeszcze tak myślę, czy nie zrobić jednego konta do logowania dla uproszczenia, żeby ułatwić życie testerom. Ale to już jak uznasz.

Dla mnie wszystko jedno 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testerska braci, reasumując - dla ujednolicenia raportowania bugów wystarczy się zalogować na:

 

https://trello.com/b/g6rEGjko

 

login i hasło są wspólne dla testerów i hejterów:

login: braciasamcy

pass: samiecwebTest

 

Skrócona instrukcja:

W zakładce Task kliknij na Add a card

w polu wpisz zwięzły temat i kliknij Add

Kliknij w dodany task i w polu Description wprowadź dodatkowe informacje (link, screenshot itp)

 

Można dodać label z BUG, FEATURE lub SUGGESTION, ale to mogę robić osobiście.

 

W polu Comments można zamieszczać komentarze i ew. wyjaśnienia, pytania z mojej strony.

Polecam używać

@currant 

to dostanę od razu powiadomienie, że coś jest do mnie (czyli do autora serwisu) przypisane

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mnie nie chce zalogować na trello.com. Opiszę tutaj:

 

1. Zarejestrowałem swoje konto (nazwa taka jak na forum: SzejkNaftowy). Kliknąłem na stronie głównej "Zaloguj się" -> "Zarejestruj się" -> wypełnianie danych: nick, e-mail, hasełko. Po kliknięciu przycisku na dole okienka "ZAREJESTRUJ SIĘ" wyskoczyło ostrzeżenie - coś w stylu "błąd... (nie pamiętam co było dalej)". Myślałem, że nie zarejestrował, nie podjął żadnej akcji ale teraz jak wszedłem na e-mail, widzę link aktywacyjny. Działa.

2. Po kliknięciu w nowo stworzony tag pokazuje mi jakąś stronę z kodami PHP. Chyba informacja o błędzie (Whoops! There was an error).

ErrorException (E_ERROR)
Undefined variable: custom_links (View: /home/...

3. Mogę sam siebie obserwować gdy wejdę na własny profil i wcisnę "Obserwuj" (do tego liczba obserwujących rośnie i wyświetla mnie w moim profilu jako obserwatora). Do tego mam powiadomienia o akcjach podjętych wobec samego siebie (komentowanie, odpowiadanie, obserwowanie).

4. W tagach można używać znaków diakrytycznych. Nie wiem czy to dobrze. Tagi powinny być obojętne na wielkość litery (z dużej lub małej) - tymczasem tutaj np. tag "TaG1" to nie to samo co "tag1".

5. Głosowanie na głównej - nie można cofnąć głosu ani zmienić na inny. Można głosować na samego siebie.

6. Dobrze by było gdyby strona "wracała" do komentarza gdy takowy się umieści na stronie lub nic się nie zmieniało. Coś w sensie: "napisałeś - to masz, o tutaj jest". Myślę, że ludzie to chyba lubią.

7. Czasem przed pierwszym tagiem w znaleziskach jest zdublowany znak "#".

8. Czasami działa wyszukiwanie po słowach kluczowych, czasem nie - nie zauważyłem reguły która by tym rządziła. Od czasu do czasu wywala informację o błędzie jak wyżej.

9. W oczy razi trochę przestarzały styl graficzny, trochę podobnie jak na forum - mam na myśli zbyt duże kontrasty, obecnie się od tego odchodzi ponieważ to męczy wzrok. Np. ciemne tło a na tym jasne pole tekstowe z czarną czcionką - myślę, że wielu nowych użytkowników nie byłoby do tego przyzwyczajonych. Obecnie stosuje się np. ciemne tło (nie czarne), przyciski, pola tekstowe i inne kontrolki mogą być troszeczkę jaśniejsze lub trochę ciemniejsze i na to jasna czcionka (nie biała) - lub odwrotnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, SzejkNaftowy napisał:

Coś mnie nie chce zalogować na trello.com. Opiszę tutaj:

 

1. Zarejestrowałem swoje konto (nazwa taka jak na forum: SzejkNaftowy). Kliknąłem na stronie głównej "Zaloguj się" -> "Zarejestruj się" -> wypełnianie danych: nick, e-mail, hasełko. Po kliknięciu przycisku na dole okienka "ZAREJESTRUJ SIĘ" wyskoczyło ostrzeżenie - coś w stylu "błąd... (nie pamiętam co było dalej)". Myślałem, że nie zarejestrował, nie podjął żadnej akcji ale teraz jak wszedłem na e-mail, widzę link aktywacyjny. Działa.

2. Po kliknięciu w nowo stworzony tag pokazuje mi jakąś stronę z kodami PHP. Chyba informacja o błędzie (Whoops! There was an error).


ErrorException (E_ERROR)
Undefined variable: custom_links (View: /home/...

3. Mogę sam siebie obserwować gdy wejdę na własny profil i wcisnę "Obserwuj" (do tego liczba obserwujących rośnie i wyświetla mnie w moim profilu jako obserwatora). Do tego mam powiadomienia o akcjach podjętych wobec samego siebie (komentowanie, odpowiadanie, obserwowanie).

4. W tagach można używać znaków diakrytycznych. Nie wiem czy to dobrze. Tagi powinny być obojętne na wielkość litery (z dużej lub małej) - tymczasem tutaj np. tag "TaG1" to nie to samo co "tag1".

5. Głosowanie na głównej - nie można cofnąć głosu ani zmienić na inny. Można głosować na samego siebie.

6. Dobrze by było gdyby strona "wracała" do komentarza gdy takowy się umieści na stronie lub nic się nie zmieniało. Coś w sensie: "napisałeś - to masz, o tutaj jest". Myślę, że ludzie to chyba lubią.

7. Czasem przed pierwszym tagiem w znaleziskach jest zdublowany znak "#".

8. Czasami działa wyszukiwanie po słowach kluczowych, czasem nie - nie zauważyłem reguły która by tym rządziła. Od czasu do czasu wywala informację o błędzie jak wyżej.

9. W oczy razi trochę przestarzały styl graficzny, trochę podobnie jak na forum - mam na myśli zbyt duże kontrasty, obecnie się od tego odchodzi ponieważ to męczy wzrok. Np. ciemne tło a na tym jasne pole tekstowe z czarną czcionką - myślę, że wielu nowych użytkowników nie byłoby do tego przyzwyczajonych. Obecnie stosuje się np. ciemne tło (nie czarne), przyciski, pola tekstowe i inne kontrolki mogą być troszeczkę jaśniejsze lub trochę ciemniejsze i na to jasna czcionka (nie biała) - lub odwrotnie.

1. może kliknąłeś podwójnie 'zarejestruj sie'? 

2. fixed

3. fixed

4. do ustalenia pewnie

5. zmianę głosów zrobię, ale czy mozna głosowac na siebie to do ustalenia

6. do zrobienia

7. sprawdzę

8. wyrzukiwarkę jeszcze muszę poprawić bo na ten moment sprawdza słowo w słowo

9. wczesniej nie było przeciwskazań. to było akceptowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dolny pasek i info odnośnie używanej pamięci, wersji php etc. to ma tak być, widoczne dla wszystkich?

 

2. Sekcja info, tekst powinien zatrzymywać się po najechaniu kursorem.

 

3. Warto uporządkować marginesy/dopełnienia. Teraz z każdej strony jest inaczej, fatalnie to wygląda (np. sekcja artykułu i top/bottom i left/right, margines pomiędzy zdjęciem a tekstem).

 

4. Kciuki (kolory)y, może lepiej spróbować matowej/szarej kolorystyki. Obecnie straszna pstrokacizna.

 

5. Tytuł artykułu powinien być większy.

 

5. Można lepiej zagospodarować sekcję artykułu. Może przenieść kciuki w pozycji horyzontalnej pod zdjęcie. Z automatyczną zajawką (długość tekstu) będzie się lepiej komponować, teraz jest pusto pod zdjęciem.

 

CSS to jeszcze jest do zrobienia, nawet nie ma co wymieniać. :)

 

Edytowane przez loh-pan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.