Skocz do zawartości

Samiecweb.pl - testujcie i niech wasze serca nie odczują litości ani miłosierdzia.


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

@currant

1. Na 90% tak zrobiłem.

9. To tylko moja opinia. Sam miałem przejściowe problemy z przyzwyczajeniem się do forum. No i z doświadczenia wiem, że im bardziej wykontrastowane są treści a nie interfejs tym wzrok się mniej męczy, umysł bardziej się skupia, odpręża. Mam na myśli coś takiego. Przydałby się tryb dzienny (czarne na białym) i nocny (białe na czarnym) - wielu internautów ceni sobie takie rozwiązania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, SzejkNaftowy napisał:

@currant

1. Na 90% tak zrobiłem.

9. To tylko moja opinia. Sam miałem przejściowe problemy z przyzwyczajeniem się do forum. No i z doświadczenia wiem, że im bardziej wykontrastowane są treści a nie interfejs tym wzrok się mniej męczy, umysł bardziej się skupia, odpręża. Mam na myśli coś takiego. Przydałby się tryb dzienny (czarne na białym) i nocny (białe na czarnym) - wielu internautów ceni sobie takie rozwiązania.

1. zabezpieczę to

2. a to już inicjatywa samego pana prezydenta. Oczywiścnie, można zrobić tryby nocne/dzienne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się zarejestrować i wyskakuje mi wiadomość po łacinie :

 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi tristique, ligula nec imperdiet posuere, lorem odio blandit risus, vel dapibus velit odio dictum tortor. Duis dictum luctus nibh et sollicitudin. Praesent mi sem, viverra non odio nec, venenatis eleifend quam. Sed sit amet massa vel diam tempor porta nec in nisi. Praesent aliquam, dui nec aliquet porttitor, lectus libero posuere purus, non rutrum orci lectus in nisl. Proin tempus risus id tempor volutpat. Donec eget maximus nunc, vitae elementum dui. Suspendisse eget ultrices ex, et hendrerit lacus. Suspendisse sagittis blandit nisl, nec ullamcorper lorem viverra non. Vestibulum dictum elementum mi, at pretium nulla auctor ac. Fusce varius ligula nulla, et rhoncus est vestibulum in. In hac habitasse platea dictumst. Donec vel turpis sit amet metus convallis pulvinar. Mauris maximus massa sit amet purus venenatis posuere.

 

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, wojkr napisał:

Teraz ok, prosto i czytelnie, wyglada miło i przyjaźnie, kciuki nie działają, fajnie że jest wybór kolorów.

Portal będzie "sprzężony" z forum ? - login/pass czy trzeba będzie osobne konto zakładać.

Było by dobrze, żeby użytkownicy BS nie musieli tworzyć nowych kont. 
Coś tam chciałem konstruktywnie skrytykować, ale co bym nie napisał to najważniejsze jest jedno: TREŚĆ. Jeżeli zawartość serwisu będzie ciekawa to będzie dobrze :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@currant Właśnie czy style css będą jeszcze poprawiane, bo nie wiem czy się czepiać takich rzeczy?

 

@Towarzysz_Winnicki Tu już nie chodzi o ocenianie czy krytykę, bo portal raczej będzie taki jaki jest. Szukamy błędów, które można jeszcze poprawić przed ostatecznym odpaleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@currant @Marek Kotoński

 

Hmm... css totalnie jest nie tak... Pierwszy przykład to lista na pasku bocznym, powinno być jakieś wypunktowanie a nie >, jak z lat 90-tych. Dalej obrazek reklama, lewy i prawy margines, różnią się. 

 

Po prostu trzeba to oczyścić, przepisać. 

 

https://strimi.pl/

http://demo2.themewarrior.com/upvote/

 

Mam na myśli sekcje artykułów etc. czyli proporcje tytułów to tekstu itp. Meta naciupana... Wygląda jak odpalony jakiś gotowiec i zostawione domyślne style.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, loh-pan napisał:

@currant @Marek Kotoński

 

Hmm... css totalnie jest nie tak... Pierwszy przykład to lista na pasku bocznym, powinno być jakieś wypunktowanie a nie >, jak z lat 90-tych. Dalej obrazek reklama, lewy i prawy margines, różnią się. 

 

Po prostu trzeba to oczyścić, przepisać. 

 

https://strimi.pl/

http://demo2.themewarrior.com/upvote/

 

Mam na myśli sekcje artykułów etc. czyli proporcje tytułów to tekstu itp. Meta naciupana... Wygląda jak odpalony jakiś gotowiec i zostawione domyślne style.

 

Poprawiłem co nieco.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Większy tytuł, większa czcionka zajawki, komentarze wyglądają optymalnie.

 

2. Meta i wyszarzyć to, dla mnie wszystko nawet aktywne linki (w mecie, autor etc.) powinny być jednego koloru, np. jak tagi. Do tego przerwa pomiędzy ikonka daty i datą.

 

3. Odnośnie daty. Ostatnie dni czy nawet jeden dzień, jak się da, powinno być x minut/godzin temu. Bez daty, wiadomo, że dzisiaj.

 

4. Troszkę wyszarzyć te kciuki.

 

5. Nie wiem czy belka najnowsze/popularne jest potrzebna. Może usunąć sekcję info (w jakim to celu?) i dać lepszy/wyraźniejszy styl aktywnego menu. Tak żeby to rzucało się w oczy, że jesteś na Najnowsze, na Popularne etc. Na dole robi się strzałeczkę, arrow i jest git.

 

6. Formularz szukajki do przebudowy. Za gramotny na taki niski top bar.

 

7. Logo/tytuł strony to raczej coś fajnego będzie?

 

8. Pojedynczy post, jak wchodzisz w post, w jakim celu klikalny obrazek?

 

9. Na stronie głównej/kategoriach i w pojedynczym poście css jest zupełnie inny. Dla przykładu content i marginesy dookoła.

 

10. To samo co wyżej z komentarzami, te 15px dookoła to minimum.

 

11. Pojedynczy post i brak opływania obrazka przez tekst. Cienko to wygląda, mnóstwo pustej przestrzeni.

 

12. Sprawdzić style w treści, podejrzewam, że lista czy strong wygląda źle.

 

13. Info odnośnie logowania żeby dodać komentarz. Powinien być aktywny link.

 

14. Pojedyncza strona artykułu i tytuł w h5? Powinno być h1. Myślę, że seo to leży totalnie.

 

15. Footer zdecydowanie inne tło. Nawet nie wiem czy potrzebny. Jakie tam linki? To można w sidebar wrzucić. Tylko stopka i tyle.

 

16. Strona główna i kategorie. Może zamiast paginacji auto wczytywanie w miarę schodzenia w dół?

 

17. Jak mają być reklamy to warto pomyślec od razu o sekcji pomiędzy artykułami, np. poniżej 2-3.

 

18. Sidebar i tytuły widgetów zdecydowanie bardziej sexi.

 

19. Dodaj może jako button a nie tylko border? Dziadowsko to wygląda a oko leci na to. W ogólne styl menu jest brzydki, mam na myśli czcionkę/hover/active.

 

20. Na top pasku powinny być ikonki do social mediów.

 

21. Nie wiem czy pomyśleliście o tym ale pojedyncza strona to raczej potrzebny jest link do źródła. W jakiś przejrzysty sposób na dole.

 

22. Przestrzeń pod kciukami. Można tam wkomponować share buttons, nawet gotowiec typu addthis/sharethis, masz pełne staty.

 

23. Koniecznie domyślna miniaturka, automatycznie wczytywana jak nie ma obrazka. Bez tego styl głównej i kategorii będzie wyglądał źle.

 

Nawet nie sprawdzałem mobilnego css, pewnie też sporo do zrobienia. :)

 

Edytowane przez loh-pan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, currant napisał:

sprawdziłem przed chwilą i działa

Brak wiadomości na skrzynce mail, zarówno w katalogu głównym jak i spam. 

 

Sprawdzane wczoraj kilka razy i dzisiaj kilka razy. W tym przed chwilą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@currant

 

Porównaj strimi.pl. Przecież style widgetów czy artykułów to nic nowego nie wymyślisz, można skopiować 100%. Chodzi tylko o to, żeby to miało ręce i nogi (marginesy, rozplanowanie, czcionki, proporcje tytułu do treści). Nawet top menu wygląda lepiej/czytelniej a jest dość ubogie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mosze Red napisał:

Brak wiadomości na skrzynce mail, zarówno w katalogu głównym jak i spam. 

 

Sprawdzane wczoraj kilka razy i dzisiaj kilka razy. W tym przed chwilą. 

może jakieś filtry antyspamowe?

sprawdzilem na poczta interia i przychodzi od razu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.