Skocz do zawartości

Samiecweb.pl - testujcie i niech wasze serca nie odczują litości ani miłosierdzia.


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, currant napisał:

może jakieś filtry antyspamowe?

sprawdzilem na poczta interia i przychodzi od razu

Standardowa konfiguracja skrzynki, żadnych dodatkowych filtrów antyspamowych. 

 

Samiecweb to jedyny serwis, z którego tego typu wiadomość nie przychodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, loh-pan napisał:

1. Większy tytuł, większa czcionka zajawki, komentarze wyglądają optymalnie.

 

2. Meta i wyszarzyć to, dla mnie wszystko nawet aktywne linki (w mecie, autor etc.) powinny być jednego koloru, np. jak tagi. Do tego przerwa pomiędzy ikonka daty i datą.

 

3. Odnośnie daty. Ostatnie dni czy nawet jeden dzień, jak się da, powinno być x minut/godzin temu. Bez daty, wiadomo, że dzisiaj.

 

4. Troszkę wyszarzyć te kciuki.

 

5. Nie wiem czy belka najnowsze/popularne jest potrzebna. Może usunąć sekcję info (w jakim to celu?) i dać lepszy/wyraźniejszy styl aktywnego menu. Tak żeby to rzucało się w oczy, że jesteś na Najnowsze, na Popularne etc. Na dole robi się strzałeczkę, arrow i jest git.

 

6. Formularz szukajki do przebudowy. Za gramotny na taki niski top bar.

 

7. Logo/tytuł strony to raczej coś fajnego będzie?

 

8. Pojedynczy post, jak wchodzisz w post, w jakim celu klikalny obrazek?

 

9. Na stronie głównej/kategoriach i w pojedynczym poście css jest zupełnie inny. Dla przykładu content i marginesy dookoła.

 

10. To samo co wyżej z komentarzami, te 15px dookoła to minimum.

 

11. Pojedynczy post i brak opływania obrazka przez tekst. Cienko to wygląda, mnóstwo pustej przestrzeni.

 

12. Sprawdzić style w treści, podejrzewam, że lista czy strong wygląda źle.

 

13. Info odnośnie logowania żeby dodać komentarz. Powinien być aktywny link.

 

14. Pojedyncza strona artykułu i tytuł w h5? Powinno być h1. Myślę, że seo to leży totalnie.

 

15. Footer zdecydowanie inne tło. Nawet nie wiem czy potrzebny. Jakie tam linki? To można w sidebar wrzucić. Tylko stopka i tyle.

 

16. Strona główna i kategorie. Może zamiast paginacji auto wczytywanie w miarę schodzenia w dół?

 

17. Jak mają być reklamy to warto pomyślec od razu o sekcji pomiędzy artykułami, np. poniżej 2-3.

 

18. Sidebar i tytuły widgetów zdecydowanie bardziej sexi.

 

19. Dodaj może jako button a nie tylko border? Dziadowsko to wygląda a oko leci na to. W ogólne styl menu jest brzydki, mam na myśli czcionkę/hover/active.

 

20. Na top pasku powinny być ikonki do social mediów.

 

21. Nie wiem czy pomyśleliście o tym ale pojedyncza strona to raczej potrzebny jest link do źródła. W jakiś przejrzysty sposób na dole.

 

22. Przestrzeń pod kciukami. Można tam wkomponować share buttons, nawet gotowiec typu addthis/sharethis, masz pełne staty.

 

23. Koniecznie domyślna miniaturka, automatycznie wczytywana jak nie ma obrazka. Bez tego styl głównej i kategorii będzie wyglądał źle.

 

Nawet nie sprawdzałem mobilnego css, pewnie też sporo do zrobienia. :)

 

 

Koledzy np. @Barhar i @Ancalagon czy mogę was poprosić o to, żebyście sprawdzili co pisze @loh-pan? Ja się już w tym wszystkim pogubiłem od tego sprawdzania stron :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje sugestie:

 

1. Link do forum dałbym z obecnego miejsca do górnej belki zamiast linku do formularza kontaktowego.

2. Link do samiecweb.pl który znajduje się obok linku do forum według mnie jest całkowicie zbędny.

3. Link do formularza kontaktowego można dać ewentualnie do stopki.

4. Ten napis który się rusza według mnie wygląda tandetnie.

5. Te kciuki wyglądają nieestetycznie i bardzo się rzucają w oczy, słabo to wygląda.

6. Na mikroblogu plusowanie wpisów i komentarzy wygląda inaczej, jest to niespójne.

7. Te plusy i minusy w plusowaniu komentarzy na mikroblogu są zbyt małe, do tego brzydkie.

 

Ogólnie jak patrzę się na stronę główną to niby wszystko jest ok, ale tak nieestetycznie, nic do siebie do końca nie pasuje.

 

EDIT: Jak wysłałem posta na mikroblogu to znowu wyskoczył wyjątek ze stroną podobną do tej, która występowała wcześniej przy linkach do nieistniejących postów/użytkowników. W ogóle całe okno do wpisywania postów według mnie jest do wymiany, szczególnie Preview jest bez sensu.

 

EDIT 2: I jeszcze jedno, według mnie podczas wskazania kursorem myszki na "Odpowiedz" kursor powinien wyglądać tak jak w przypadku wskazywania na link, teraz jest to mylące, ma się wrażenie że funkcja jest niedostępna.

Edytowane przez Inny i Wyjątkowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można tego zrobić jak na strimi.pl, 100% plus drobne zmiany żeby to nie była kopia? Po prostu zmienić kolorystykę, czcionki, kwadratowe/większe obrazki, fragment tekstu na głównej jako zajawka, większe wypełnienia/marginesy (np. +5px), podobny styl paska bocznego i top paska. Do topu dodać szukajkę i ikonki do profili społecznościowych.

 

Jest schludny layout, baza a my kombinujemy jak idioci. Tylko zmiany które wymieniłem i będzie zupełnie inny wygląd, bez pretensji o skopiowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek Kotoński

 

Zrób na forum na krótko jakiś specjalny dział dajmy na to na samej górze, i tam będzie się wypisywało tylko swoje uwagi bo tutaj przykładowo to coś tam sobie jeszcze piszemy a tak to twórca strony wbije i będzie miał pokazane co i jak polepszyć albo co jest kaput dajmy na to:

 

1. Wciskam na obrazek i wyskakują mi gołe panienki.

2. Wciskam historia a tam jakaś wiadomość w łacinie wyskakuje.

3. Nie działa wstawianie obrazków.

 

Moim zdaniem to by było najlepsze i jakiś moderator by po prostu na bierząco edytował posty na zasadzie, że problem nr 2 "Wciskam na obrazek i wyskakują mi gołe panienki" naprawiony.

To taka moja mała sugestia by po prostu był jakiś porządek organizacyjny.

Pozdrawiam.

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Marek Kotoński napisał:

Macie jakieś propozycje?

Mamy :)

 

Zróbcie kategorie -> motoryzacja, no bo jak Samiec bez samochodu hehe ?

 

Ja mogę coś tam na ochotnika wrzucać, bo mam swoje lata i generalnie całkiem spore o tym pojęcie :) o motoryzacji piszę tu i tam już prawie 12 lat, w różnych miejscach, drukowanych i internetowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na ten moment poważnym błędem jest to, że aby wstawić cokolwiek na SW, trzeba podać wszystko - tagi, opisy i tytuł, a nawet - co jest kuriozalne - wkleić od siebie zdjęcie.

 

Już widzę jak ktoś ściąga fotki, obrabia rozmiar w programie graficznym i wkleja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Mosze Red napisał:

@currant formularz kontaktowy nie działa, wyskakuje error. 

Już działa.

 

Cytat

Czy strona posiada opcję tworzenia kopii zapasowej? 

Strona stoi na tym serwerze co poprzednia. Jeżeli tam jest ustawiony backup to tak

 

14 godzin temu, Marek Kotoński napisał:

Poprosiłbym żeby gdy ktoś wkleja treść, to jak nie uzupełni jakiegoś pola (tagi, kategoria, tytuł i opis) żeby nie puszczało go dalej - pójdzie dałej i będzie błąd. Czyli np. niech wyświetla się komunikat jakiś.

Zaraz będzie fix na to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@currant przy niektórych stronach jak dodajesz newsa nie wyświetla się podgląd obrazka w panelu dodawania, a później na stronie widać normalnie foto.

 

Np. https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/nowe-seks-roboty-beda-mogly-odmawiac-swoim-wlascicielom

 

 

5oNuJit.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@currant potwierdzam słowa Reda, działa jakby losowo - na każdej z przeglądarek ten sam artykuł raz pokazuje przycisk wyboru grafiki, a raz nie - loteria.

 

Poprosiłbym jeszcze o to, żeby jak ktoś wejdzie na stronie głównej w artykuł, to żeby do niego przenosił nie tylko tytuł, tylko jego opis - ułatwi to korzystanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@currant @Marek Kotoński @Rnext @Mosze Red 

Ponawiam 

Marek albo chłopaki z moderacji, weźcie zróbcie tymczasową nową zakładkę na górze "Testowanie samiecweb" czy coś w ten deseń bo tak to zwykły forumowicz, nie wie gdzie szukać linków do testowania nawet jakby chciał a tak to widać by było na samej górze oraz od razu link do samiecweb.pl

Nawet mi by było łatwiej, bo tak to trzeba szukać tego wątku a tak po prostu elegancko by było w jakimś miejscu umieszczone.

 

Dodałem newsa, z tego co widzę dobrze by było gdy się klika na obrazek, pokazało cały obraz bo aktualnie, przekierowuje na link,który podałem czyli na braciasamcy.

Ewentualnie można by zrobić obok jakaś ikonkę czy coś na zasadzie "podgląd zdjęcia".

 

Edit: Po dodaniu linków w komentarzach linki zmieniają się na :

https://samiecweb.pl/uploads/thumb/large/1529449893-IMG_1971-średni.jpg

I link przestaje przekierowywać na dany link, w ogóle przestaje działać wyświetla się oraz nie można edytować swoich komentarzy

"Sorry, the page you are looking for could not be found."

 

Opcja reply w komentarzach nie działa na samiecweb.pl 

 

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką małą sugestię nie wiem jakby to wyszło w praktyce, postaram się to określić mniej więcej najlepiej jak to możliwe.

Czy da radę dodać opcję by gdy się dodało filmik dajmy na to na youtube wyświetlało tak jak tutaj na forum czyli w ten sposób :

 

 

Tylko byłaby to miniaturka video, powiedzmy wielkości taka jak ten obrazek gdzie się dodaje nowe artykuły na samiecweb.pl

Innymi słowy gdy wchodzimy na samiecweb.pl to z lewej strony mamy obrazek a pod nim świetnie byłoby gdyby dodano możliwość wstawienia filmiku z youtube zamiast zwykłego linku, oczywiście zwykły link też jest ok ale uważam, że to może podnieść ciekawość portalu gdy będzie obok artykuły dajmy na to filmik.

https://zapodaj.net/c8b05da489c02.jpg.html

 

Tam gdzie napisałem na czerwono "tutaj filmik" fajnie jakby się pojawiły dodatkowe rzeczy jak własnie odnośniki, może ilość postów z forum itd itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek Kotoński

A tak mi się nasunęło, że gazeta"on line" czy też wiadomości napisane czystym drukiem plus + wiadomość on line to powinno przynieść sukces, kiedyś już myślałem o tym we wcześniej młodości. Niestety pomysłów wiele gorzej z realizacją :) 

Może Tobie się uda, zapytaj amigo od strony czy taką wstawkę da radę zrobić, bo moim zdaniem powinno to się obyć bez większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.