Skocz do zawartości

Samiecweb.pl - testujcie i niech wasze serca nie odczują litości ani miłosierdzia.


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

@Marek Kotoński - Czasami strony są dostępne w kilku językach. Być może widziałeś takie strony gdzie na górze w menu jest np. malutka flaga Polski i oznacza to, że jest strona wyświetlana w języku Polskim. Można na nią kliknąć i otwierają się dostępne inne flagi, np Angielska. Po kliknięciu wszystkie napisy zmieniają się na angielskie (mówimy tutaj o linkach w menu, nazwach kategorii itd.). Oczywiście coś takiego trzeba przygotować, to nie jest automat. I nie mówimy tutaj o treściach postów, chyba, że piszący również zrobiłby tłumaczenie :)

 

Tu na szybko znalazłem przykład https://www.bravenew.pl/en/.

 

Kliknij ten menu hamburger i tam masz do wyboru Pl i En.

Edytowane przez self-aware
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale mnie ten layout odstrasza, strona jako całość wygląda tragicznie. Nie mogę przemóc się żeby aktywnie z niej korzystać. Nie rozumiem po jaką cholerę wydawać pieniądze na takie coś, ta strona nie spełnia minimalnych standardów. Wygląda na totalną prowizorkę.

 

@Marek Kotoński

 

Moją opinię możesz potraktować jako hejt, czepianie się, wymądrzanie etc. Masz grono zaufanych osób, może userów ze stażem, na pewno ktoś zajmuje się webdeveloperką. Siądźcie w grupie i niech obiektywnie ocenią stronę. Przykro mi ale na to nie da się patrzeć, jakbym cofał się o 10 lat.

 

Jeśli developerowi któremu płacisz brak wyobraźni to niech zrobi klon forum, mam na myśli kolory, fonty etc. Forum, samiecnews, to wszystko wygląda profesjonalnie. Samiecweb całkowicie nie pasuje do Twojej grupy.

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans na taką zmianę, raz że tłumaczenie wszystkiego to kosmiczne koszty, a dwa że prawie wszyscy tu są z PL.

 

@loh-pan pisałeś już to, po co się powtarzać bezustannie? Tobie się nie podoba, a mi się podoba. 

 

Innym się podoba reddit, a mi się niedobrze robi jak na niego patrzę. Gdybym słuchał każdego co się komu podoba, to nic by nie powstało.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie sprawdziłem historii, zapomniałem o wcześniejszej uwadze. Po prostu w co 2-3 audycji przypominasz o stronie, próbuję wchodzić i mnie odrzuca. ?

 

Dla wyjaśnienia. Nie chodzi o podobanie ale o obowiązujące standardy. Strona ich nie spełnia. 

 

Przyjąłem do wiadomości, tak ma być, więcej nie będę zawracał głowy. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z @loh-pan. Powiem tak @Marek Kotoński, przyjął bym strategię, że samiecweb robię tak, aby podobało się to odwiedzającym a nie Tobie samemu :) Wiem, że to czasami trudne, ale jakby nie patrzeć to produkt robisz dla ludzi, nie dla siebie (chyba, że się mylę). Oczywiście nie traktuj tego jako atak, chciałbym dobrze dla Twojego biznesu :)

 

Co do języka to zgadzam się, wydawać mnóstwo kasy na tłumaczenie to nonsens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracia, jednemu się podoba, jednemu nie. Strona dobrze wygląda. Oczywiście moim skromnym zdaniem. Jest przejrzyście, wszystko śmiga o.k. A to najważniejsze. 

I znając Marka wszystko będzie się rozwijać dalej.

 

Z przyjemnością wchodzę i "zostawiam" parę newsów i komentarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Jeżeli to spore koszty to niech pozostanie tak jak jest do tej pory.

Ja będę rozwijał sekcje zagraniczną jakby co bo głownie po obcojęzycznych portalach latam. Dla mnie layout nie jest zły - styl minimalistyczny. Kwestia przyzwyczajenia. Za dużo wodotrysków na stronie tez niedobrze.

PS Drobna uwaga. Znowu nie zaciąga mi miniatur jak wrzucam linki z youtuba. Muszę obrazka szukać w necie ściągać na kompa i robić ręczny upload jako plik jpeg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek Kotoński Z całym szacunkiem i poparciem dla tego co ogólnie robisz, portal w tej formie nie przebije się wśród innych.

1. Ten model (udostępniania cudzych treści i dyskusji nad nimi) zmonopolizował już wykop wiele lat temu. Wyrobił sobie markę, z którą ciężko konkurować.

2. Dla wyszukiwarki Google liczą się teraz unikatowe treści o długości np. powyżej 3 tys. znaków. Powielone z innych źródeł mają niższą wartość i nie przebiją się nawet do pierwszej dziesiątki wyników wyszukiwania (TOP10).

3. Model bloga lub portalu nadal ma sens, jeżeli znajdą się tam unikatowe, wartościowe treści. Co pokazał choćby swiadomosc-zwiazkow.pl za sprawą rosnącej popularności i przeciążonych serwerów.

 

Moim zdaniem ten portal ma sens, jeżeli Bracia pisali by artykuły na taki portal i Ty lub ktoś inny by je redagował i publikował. W stylu co najmniej 2 - 3 artykułów tygodniowo. Bo wiem Marek że nie lubisz pisać i wolisz nagrywać treści. Być może warto zrobić transkrypcję z audycji na tekst, wybrać najlepsze zdania z tego tworzyć artykuły?

To moje prywatne zdanie i proszę nie odbierać tego jako atak.

Edytowane przez Morfeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Na portalu samiecweb.pl udało mi się zapomnieć hasło.

Próba odzyskania, klikam "zaloguj się", otwiera się okienko logowania, jest tam na dole przycisk "przypomnij hasło".

Klikam "przypomnij hasło" i otwiera się okno "Ustaw nowe hasło" - to chyba nie tak powinno działać. Ani zmienić, ani przypomnieć hasła się nie udało.

PS: Firefox Quantum 65.0.1, Win 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger zarówno próbowałem odgadnąć stare w okienku do logowania, jak i próbowałem w tym do zmiany hasła. W teorii, każda pomyłka to byłoby nowe hasło - ale żadnego maila z potwierdzeniem/weryfikacją nie dostałem.

Aha - i próbowałem "zmienić" i użyć potem tego do zalogowania w zwyczajnym.

Podejrzewam, że na mojej maszynie coś jest nie tak z przyciskiem odzyskiwania...

 

Capture.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

@Marek Kotoński

 

Niestety, trzeba być szczerym, nie chodzi tutaj o kwestię tego co się komu podoba i tak dalej. Taki Wykop, nie jest piękny, ale wszystko działa, jest czytelne i tak dalej. Zróbmy prostę porównanie co spotyka nas na obu stronach, jeśli chodzi o kolorystykę treści i całej strony i już widzimy, że na SamiecWeb po pierwsze brakuje stonowania. 

 

Co kolejnego? Raz zaokrąglone prostokąty, raz normalne, raz bardziej owale, za dużo mieszania na stronie, użytkownik na tego typu stronach ma mieć jak najczystszy obraz. Pomijam już fakt, że design odbiega o lata świetlne od aktualnych zastosowań. 

 

Co poza tym? W kwestii SEO jest słabo, strona nie zbierze raczej organicznego ruchu, bo jest źle zoptymalizowana, nikt nie zadbał o tagi h1, ani niższe. Strona wymaga podejścia produktowego, a nie templatki którą można wrzucić i zostawić aż samo się coś zadzieje. Dobry produkt = zainteresowanie, tak jak audycje Marka, są dobre i są odpowiedni odbiorcy. SamiecWeb to pomyłka w aktualnym wymiarze, przykro to przyznać, ale wygląda to jak strona zrobiona na lekcji informatyki. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyglądu, mi i wielu osobom się podoba. Nie będę zmieniał wyglądu, bo ktoś ma inne gusta - mi np. wykop totalnie się nie podoba, reddit także.

 

Każdy ma inne gusta, ale jakbym chciał każdego zaspokoić to nic bym nie zrobił.

 

Co do SEO i innych rzeczy, nie znam się i chętnie posłucham, ale proszę o konkrety. Muszę mieć co temu Panu który to zrobił powiedzieć, napisać że to i to było źle zrobione.

 

Obecnie na zmiany nie mam już pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.