Skocz do zawartości

Samiecweb.pl - testujcie i niech wasze serca nie odczują litości ani miłosierdzia.


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Może krótkie opisy na kontach, tzn jeśli ktoś się zainteresuje innym użytkownikiem by można było wpisać, gdzie można kogoś znaleźć lub jaką stronkę internetową prowadzi itd.

 

Plus można by pogadać z innymi administratorami zaprzyjaźnionych stron i spróbować polecać się na wzajem. Ty byś dodał gdzieś jakieś wzmianki czy linki do ciekawych stron z newsami a oni do twoich.

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Według mnie powinien zostać zatrudniony ktoś od projektowania interfejsów i ewentualnie potem jakiś grafik, żeby wykonać odpowiednie elementy jeśli będzie taka konieczność

2. Po dodaniu komentarza pod znaleziskiem następuje przekierowanie na stronę główną, według mnie komentarz powinien zostać dodany bez żadnego przekierowania itp, po prostu powinien się pojawić w odpowiednim miejscu

3. Usunąłbym datę i godzinę kiedy został dodany dany post i dał info, że np. został dodany 5 minut temu, rok temu, itp. Do tego czas kiedy został dodany post powinien być jednocześnie linkiem do danego wpisu/komentarza tak jak ma to miejsce chociażby na tym forum/reddicie/wykopie. To jest standard i użytkownicy są do tego przyzwyczajeni. Do tego po najechaniu kursorem i odczekaniu chwili powinna zostać pokazana dokładna data dodania wpisu/komentarza (ponownie, tak jak jest to na forum/reddicie/wykopie)

4. Przyciski upvote/downvote brzydko wyglądają.

5. Formularz dodawania wpisów powinien przejść zmiany, przede wszystkim nie powinien być szary, sugeruje to, że nie można na niego kliknąć i w nim pisać, druga kwestia to czcionka w tym formularzu powinna być taka jak we wpisach, trzecia kwestia, dlaczego przyciski "Browse" i "Wyślij" inaczej wyglądają i są w różnych językach?

6. Komentarze zrobiłbym tak jak na reddicie w postaci drzewka, według mnie to czytelniejsze rozwiązanie i zawsze jakaś rzecz odróżniająca od wykopu i strimi, nie ma co robić klona tych serwisów 1-1.

7. Podczas dodawania znaleziska tytuł, opis i grafika powinny być automatycznie uzupełniane w oparciu o to co znajduje się na danej stronie podobnie jak na wykopie.

8. Dodawanie postów w jednym kroku jak na reddicie i wykopie.

 

Póki co to tyle, jak coś więcej wymyślę to napiszę.

 

EDIT:

9. Jak dostanie się powiadomienie i oznaczy je jako przeczytanie to niektóre elementy z górnej belki ulegają przemieszczeniu, nie powinno tak być.

 

10. Ilość nowych powiadomień i wiadomości powinna być w czerwonym kółku przy odpowiedniej ikonie, tak żeby przykuwała uwagę i dawała szybko dopaminę, kolejna standardowa rzecz.

11. Dodałbym możliwość używania znaku @ tak jak na forum razem z rozwijaną listą użytkowników.

Edytowane przez Inny i Wyjątkowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Marek Kotoński napisał:

Zamówiłem "powiązane" pod wątkiem, może być?

Tak ta opcja jest na pewno potrzeba, ogólnie miałem wizję by filmiki dajmy na to z youtube były pod zdjęciem ale to nic tak też jest całkiem dobrze, fajnie iż wprowadziłeś moją sugestię zawsze choć jedna cegiełka dołożona.

 

Dodam tylko, że prawa strona portalu jest wypełniona Twoimi produktami, sugeruję pomyśleć nad lewą stroną, dobrze zrobiona "lewa strona" może przynieść większy sukces. Trzeba by się zastanowić co dokładnie tam polecać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam skromną propozycję:

oUE4u0n.png

Zamiast tekstu forum, home, youtube, sklep można fajne ikony z FlatIcon dać i od razu ładniej to wygląda. 

Szukajkę też bym zmodyfikował kod CSS, podam parę przykładów z Codepena.

https://codepen.io/huange/pen/rbqsD
https://codepen.io/ionic/pen/CrInw
https://codepen.io/croc/pen/WxxNPx

Bo obecna trochę niespójna, ale domyślam się, że CSS dopiero będzie wdrażany. 

 

image.thumb.png.2a13d5dfc2d1d52862eff837f8259579.png

 

Trochę się pobawiłem na szybko i w sumie jeszcze tak odjąć wysokość tej szukajki to by było schludniej  ;).

Polecam obejrzeć sample tez na CSS-Deck:
http://cssdeck.com/
 

Edytowane przez CalvinCandie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można dodać  zagranicznych wpisów i artykułów. Pojawia się zamiast tekstu i tytułu "Lorem ipsum"

 

link poglądowy poniżej:

https://www.theguardian.com/technology/video/2017/apr/27/rise-of-the-sex-robots-video

 

Wstawiłbym print screeny ale wyskakuje mi informacja że max. wielkość pliku dla mnie do wstawienia to tylko 51 kb 

 

 

Zauważyłem kolejne błędy przy publikowaniu artykułów na samiec web:

1) brak możliwości  uplodowania zdjęć z komputera pod dany artykuł

2)błędy przy podglądzie wstawianej zawartości przed publikowaniem:

a) brak nazwy użytkownika

b) data zawsze wyświetla 01-01-2018 

c) brak widocznych tagów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takich poprawek:

- wywalić z linków wpisów "/post/numerek" + 301 ze starych linków na nowe

- do meta tagu description niech zaciąga tekst z opisu

- nazwa pliku graficznego/ikony wpisu niech będzie w stylu "tytul.jpg"

- linki wychodzące z wpisów z nofollow? niech ktoś z seo się wypowie, @mac ?

- ogarnąć dane strukturalne https://developers.google.com/search/docs/guides/intro-structured-data a przede wszystkim gwiazdki, żeby w google się pojawiały,

- ja bym opisu nie robił linkiem, za to pojedyncze zwrotu z opisu robił linkami wewnętrznymi do innych wpisów albo tagów. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje kilku ważnych kategorii m.in. zdrowie, relaks. Może nawet militaria, survival, muzyka. W zasadzie nie wiem czy są jakieś ograniczenia co do tematyki info. Może własny dział z memami.

 

Okienko rejestracyjne kiedy się kliknie "zarejestuj" powinno zniknąć. Albo chociaż przekierować na logowanie. Tak to widnieje cały czas z wpisanym loginem i hasłem. 

 

Od strony estetycznej moim zdaniem ten pasek z kategoriami źle wygląda. Powinien być gdzieś z boku lub rozwijać się w inny sposób. Obecnie przecina stronę a co gorsze ciągnie się w dół do paska menu. Tamte rejony są słabo widoczne co denerwuje, zwłaszcza jak się nakieruje na coś kursor i wyskakują opisy, które zasłaniają. Może dobrym rozwiązaniem będzie na stałe widoczny pasek z kategoriami z boku strony. Zwłaszcza jeśli dojdzie, więcej kategorii. Tak to byłby pasek podwójnie rozwijany. Też może inny kolor paska z kategoriami (w podstawowym wariancie kolorycznym), żeby odróżniał się od tła.

 

Odnośnie motywów nie pod każdy kolor tła pasują górne napisy. Skutkiem czego jest to mało czytelne. Jeszcze co do szaty graficznej, forum stoi na dużo lepszym poziomie. Na portalu brakuje twardych obramowań i zarysowania gdzie końcżą się kolory. Forum może posłużyć jako wzór.

 

Nie były to jakieś dokładne testy ale to co mi się rzuciło na pierwszy rzut oka.

Przeglądarka: Chrome

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Osobiście zmieniłbym system wyświetlania najnowszych wiadomości a właściwie bardziej chodzi mi o to by wiadomości były podzielone na dzień dzisiejszy oraz starsze.

Na ten moment w zasadzie jedno z drugim na siebie nachodzi i przykładowo danego dnia mamy 20 newsów a innego 15. Dobrze by było zrobić system segregujący to.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zauważyłem że nadal jak próbuję przekopiować np cały tytuł artykułu z innej strony i dodać go bez zmian na portal to przy podglądzie przed zapisaniem zamiast przekopiowanego tekstu wyskakuje mi "Lorem ipsum" 

 

 

Edytowane przez CastoR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dodałbym zakładkę "humor" na samiecweb

 

Ponawiam o rozpatrzenie podzielenia wiadomości na konkretne dni.

Dziś mamy 53 strony wiadomości, ja osobiście wolałbym by newsy były podzielone na dane dnie. (Oczywiście to taka moja mała wizja ale może zostać jak jest.)

Przykładowo 1 Sierpień, 2 Sierpień itd. Uważam, że byłoby by to bardziej czytelne plus jakieś punkty reputacji dla tych co dają wiadomości, trochę na zasadzie gier RPG gdzie wbijasz jakieś like itd tak jak to ma miejsce tu na forum.

Pozdrawiam.

 

Dodałbym również obok popularnych "Top tego tygodnia"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie podoba mi się kwestia dotycząca praw autorskich artykułów pisanych przez "wolontariuszy" - poruszane w ostatniej audycji - "samiec news".

Doskonale pamiętam audycje Marka, w której opowiadał jak chcieli go wydymać na prawach autorskich do jego książki, oraz ile to poświęcenia stworzenie - felietonu, artykułu - a tu twórca po publikacji nie ma do niego żadnych praw - mnie osobiście się to nie podoba.

Jeżeli tak to ma wyglądać .... dużo chętnych do pisania nie będzie.

Edytowane przez wojkr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger a po co dzielić na dnie? Dodatkowe koszty tylko.

 

Za to zrobione zostały ulubione.

 

@wojkr Nawet nie zdajesz sobie sprawy, ile codziennie mamy problemów z hejterami, i jak na każdy możliwy sposób próbują stworzyć nam kłopoty. Tu byłyby bankowo kłopoty.

 

Prawa ma, może art umieścić gdzieś indziej, ale u nas zostać musi. Bo jak Ty sobie to wyobrażasz, wydajesz tysiące złotych i siedzisz nocami nad platformą, ktoś się wypromuje na Tobie i później wszystko ściąga? A co Ty z tego masz? Zostajesz z wydanym hajsem, straconym czasem i pustym portalem?

 

Cytat

Doskonale pamiętam audycje Marka, w której opowiadał jak chcieli go wydymać na prawach autorskich do jego książki

Możesz mi to przybliżyć, nie wiem o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym wskazać konkretna audycje -a to nie możliwe, bo za dużo tego jest - słucham wszystkich audycji, ale pamiętam, jak opowiadałeś że dostałeś ofertę wydania swojej książki wraz z zrzeczeniem się swoich praw autorskich.

I byłeś tym oburzony, mówiłeś ile kosztuje cię to czasu, nerwów i wysiłku by wszystko trzymało się kupy.

Mówiłeś o jednej z swoich pierwszych książek i po tym zdecydowałeś się sam je wydawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marek Kotoński napisał:

Prawa ma, może art umieścić gdzieś indziej, ale u nas zostać musi.

Owszem, musi zostać, ale tylko na 5 lat, bo jest tzw. licencja domniemana, potem trzeba na nowo negocjować z autorem, żeby przedłużyć. No i wtedy jeden się zgodzi, a inny nie i będzie trzeba taki tekst zdjąć ze strony.

 

Jeżeli tego nie zrobisz, to ryzykujesz, że autor sobie przypomni i wtedy już będzie gorzej, tzn. bulisz wtedy 2-krotność wartości publikacji plus oczywiście koszty sądowe.

 

Oczywiście nie można zakładać, że każdy autor będzie taki roszczeniowy, ale jak wiadomo, ludzie są różni i generalnie różnie może być.

 

Dlatego najlepiej nic "na gębę", tylko normalnie od razu "na papier", tzn. do każdej publikacji umowę, w której jasno by było napisane na jak długo autor udziela licencji.

 

Tak, wiem że to spowalnia wszystko i w ogóle, ale przynajmniej będzie zgodnie ze sztuką.

 

W ustawie jest to ujęte w ten sposób:

 

Art. 65.
Przy braku wyraźnego postanowienia o przeniesieniu prawa, uważa się, że twórca udzielił licencji.

Art. 66.
1. Umowa licencyjna uprawnia do korzystania z utworu w okresie pięciu lat na terytorium państwa, w którym licencjobiorca ma swoją siedzibę, chyba że w umowie postanowiono inaczej.
2. Po upływie terminu, o którym mowa w ust. 1, prawo uzyskane na podstawie umowy licencyjnej wygasa.

 

 

 

Edytowane przez Strażak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strażak gazeta internetowa na gruncie prawa prasowego jest traktowana jako dziennik. Wydawca gazety jest właścicielem praw autorskich do każdego wydania, czyli do  artykułów zamieszczonych każdego dnia traktowanych jako całości. 

 

Ponadto każdy z piszących na portalu musiał potwierdzić, iż przenosi prawa majątkowe do wszystkich publikowanych tekstów na wydawcę, mam rację?

 

W związku z tym nie może być mowy o domniemaniu udzielenia licencji, gdyż w przypadku przeniesienia praw domniemana licencja nie występuje. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2018 o 22:39, wojkr napisał:

Musiałbym wskazać konkretna audycje -a to nie możliwe, bo za dużo tego jest - słucham wszystkich audycji, ale pamiętam, jak opowiadałeś że dostałeś ofertę wydania swojej książki wraz z zrzeczeniem się swoich praw autorskich.

I byłeś tym oburzony, mówiłeś ile kosztuje cię to czasu, nerwów i wysiłku by wszystko trzymało się kupy.

Masz rację, przypomniałem sobie, ale to strasznie stara sprawa - chodziło o chyba już nieistniejące wydawnictwo złote myśli, jak chcieli ode mnie papier na wszystkie moje prace w ileś tam lat.

 

 

 

33 minuty temu, SzatanKrieger napisał:

Auto umieszczanie zdjęć działa jakoś dziwnie, niby wybieram dane zdjęcie ze stronki ale nie dodaje, więc muszę je ściągać na pulpit dajmy na to i wtedy je umieszczać "ręcznie"

Pozdrawiam.

Tak, coś się spieprzyło po ostatnich poprawkach, ponoć też nie każda ze stron pozwala na korzystanie ze zdjęć. Już napisałem, przepraszam za problemy :<

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.