Skocz do zawartości

Absurd poprawności politycznej. Władze Londynu będą walczyć z brakiem różnorodności wśród rowerzystów!


Rekomendowane odpowiedzi

people-2567245_1920.jpg?itok=4PZcwfsc

 

Europa Zachodnia postawiła sobie za cel nachalną promocję różnorodności i doprowadziło to do sytuacji, w której biali ludzie są dyskryminowani. Co gorsza, praktycznie nikt oficjalnie nie przyznaje, że istnieje coś takiego jak antybiały rasizm, ale za to na okrągło powtarza się o rasizmie wobec murzynów i muzułmanów. Pod przykrywką ochrony mniejszości etnicznych jawnie dyskryminuje się białych.

 

 

 

Czasem można odnieść wrażenie, że niektóre rządy uznały wręcz za priorytet tworzenie wielokulturowego społeczeństwa. Widać to na przykładzie Wielkiej Brytanii. Władze Londynu stwierdziły, że lokalna społeczność rowerowa jest zdominowana przez białych, męskich przedstawicieli klasy średniej. Uznano to za problem, który należy jak najszybciej rozwiązać.

 

Will Norman, pełnomocnik burmistrza Londynu ds. turystyki pieszej i rowerowej powiedział, że podjęte zostaną kroki, aby wśród rowerzystów było więcej kobiet i przedstawicieli mniejszości etnicznych. Według obecnych statystyk, wśród rowerzystów jest aż 75% białych mężczyzn. Władze Londynu zamierzają stawić czoła temu „wyzwaniu”. Biuro burmistrza Sadiqa Khana opracowało szereg projektów, które zwiększą różnorodność między innymi poprzez kursy rowerowe oraz dotacje finansowe.

dkmzm6evwaulsuy.jpg?itok=1kAINEYT

Burmistrz Londynu, Sadiq Khan

Czy nie jest to dziwne, że rząd tak bardzo dba o mniejszości etniczne a jednocześnie dyskryminuje własnych białych obywateli? Oczywiście, że nie jest – po prostu przyzwyczailiśmy się już do tego. To pokazuje jednak, w jakim kierunku zmierza Wielka Brytania, która wkrótce, właśnie za sprawą wielokulturowości, nie będzie już taka wielka.

 

 

https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/absurd-poprawnosci-politycznej-wladze-londynu-beda-walczyc-z-brakiem-roznorodnosci-wsrod

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 30.05.2018 o 22:11, Dworzanin_Herzoga napisał:

Heh, przypomniało mi się jak komentator Bohdan Tomaszewski nazwał kolarza szosowego Ryszarda Szurkowskiego "cudownym dzieckiem dwóch pedałów". ? 

 

 

Swoją drogą, ciekawe w jaką stronę poszłyby interpretacje, gdyby ten lapsus został palnięty teraz.  Czy to akcja afirmatywna, no bo dziecko i do tego cudowne, czy może mowa nienawiści, bo jednak pada obraźliwe słowo pedały,  co gorsza te pedały są tylko dwa, co dyskryminować może bardziej skomplikowane układy napędowe, no i nie wiadomo, czy mniejszość eskimoska w Afryce nie poczułaby się wykluczona tym stwierdzeniem. 

 

Pewnie wszyscy już wiedzą, kto to wszystko wymyślił: 

 

  http://www.legitymizm.org/gramsci-nowoczesny-ksiaze

 

Szczególnie ciekawa jest dla mnie koncepcja "marszu przez instytucje", początkowo rozumiana jako postulat opanowania przez "swoich" instytucji kulturalnych, oświatowych, opiniotwórczych. Ale instytucje rozumieć można również jako pewne pojęcia, koncepty kulturalne. I tutaj - na poziomie semantyki -  postępowi towarzysze odnotowali największe osiągnięcia. Wypaczono już znaczenie praktycznie wszystkich istotnych pojęć. Np tolerować kiedyś, oznaczało znosić coś z trudem, co zakładało że do samego zjawiska ma się nastawienie negatywne. Dzisiaj tolerancja oznacza de facto wymóg afirmacji samego zjawiska, a jakiekolwiek wartościowanie czegokolwiek to faszyzm. Kiedyś po prostu sprawiedliwość, dziś sprawiedliwość społeczna. Pamiętam jak jakaś napalona feministka głośno optowała za prawem pełnej, niczym nieograniczonej aborcji argumentując, że jest to element jej tzw praw reprodukcyjnych.  Tematu nie badałem, jeśli tak, to ciekawie bo to oznacza, że prawo do niereprodukowania się jest elementem prawa do reprodukcji. Czyli żeby lepiej się reprodukować, trzeba się dobrze wyskrobać. Kiedyś prostytucja, dzisiaj sponsoring. Wszystko to, cały ten precyzyjnie zaplanowany burdel pojęciowy, genialnie przewidział i doskonale zobrazował Orwell w słynnym "Roku 1984".   

 

To samo "gotowanie żaby" odbywa się na poziomie estetyki. @SzatanKrieger założył również niedawno temat o wyborach miss. Ja już nie miałem nawet siły komentować. Każdy może sobie odkopać i zobaczyć kto wygrał. I to nie jest, niestety, wyraz solidarności z ludźmi, którym trudniej w życiu, tylko centralnie zaplanowana akcja, której celem jest zdewastowanie naszego kanonu piękna. Według Gramsciego uderzenie w nadbudowę ma się odbywać ewolucyjnie, stopniowo. Dlatego póki co konkurs piękna wygrywa jeszcze kobieta. Na transwestytów przyjdzie czas później. Gotowanie żaby musi odbywać się powoli.  

 

Nie posądzam decydentów o grosz współczucia dla rzekomo dyskryminowanych w dzisiejszym świecie mniejszości, ponieważ gdyby rzeczywiście kierowano się ich dobrem, nigdy nie zdecydowano by się wpuścić do Europy tzw uchodźców. Jest jasne jak półksiężyc na bezchmurnym nocnym niebie, które grupy pierwsze pójdą pod nóż, kiedy zwolennicy religii pokoju uzyskają przewagę. Z pewnością Arabowie będą patrzeć przychylnym okiem na wybryki feministek. Współczesne elity nie mogą tego nie rozumieć.  Czyli na zdrowy rozsądek biorąc, wiedzą, że szykują nam rzeź. 

 

Dlatego moim zdaniem nie ma sensu niczego zwalać na głupotę. Nie ma żadnych absurdów politycznej poprawności, podjęte działania nie są wynikiem głupoty tzw lewactwa. Na mój rozum mamy do czynienia z precyzyjnie prowadzoną akcją przerabiania ludzkich umysłów, według przepisu Antonie Gramsciego i jego następców. 

 

 

 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Wypas napisał:

Swoją drogą, ciekawe w jaką stronę poszłyby interpretacje, gdyby ten lapsus został palnięty teraz.  Czy to akcja afirmatywna, no bo dziecko i do tego cudowne, czy może mowa nienawiści, bo jednak pada obraźliwe słowo pedały,  co gorsza te pedały są tylko dwa, co dyskryminować może bardziej skomplikowane układy napędowe, no i nie wiadomo, czy mniejszość eskimoska w Afryce nie poczułaby się wykluczona tym stwierdzeniem. 

 

Pewnie wszyscy już wiedzą, kto to wszystko wymyślił: 

 

  http://www.legitymizm.org/gramsci-nowoczesny-ksiaze

 

Tak, ciężko tego nie zauważyć, o Gramscim itd. kiedyś czytałem.

Dobrze nakreśliłeś funkcjonowanie tego burdelu semantycznego. ;) 

 

Myślę, że za użycie tego zwrotu dzisiaj w przestrzeni publicznej, raczej zostałoby podniesione larum i aj waj, ale jak rozumiem, to pytanie retoryczne. ? 

Teraz przypomniało mi się, że w 2016 roku boty na facebooku przyznawał bany za użycie słowa "pedał" niezależnie od kontekstu, tutaj przykładowy artykuł opisujący taką sytuację:

 

https://wmeritum.pl/facebook-cenzuruje-posty-ban-za-wpis-pedal-mi-sie-zepsul-w-rowerze/132277

 

Cytat

Jeden z Czytelników portalu wMeritum.pl poinformował nas, że otrzymał bana na Facebooku.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie absurdalny powód.

 

Podczas planowania wspólnego rowerowego przejazdu, użył na swojej tablicy stwierdzenia „A weź. xD Pedał mi się zepsuł w rowerze”.

Wpis został potraktowany jako przejaw homofobii, a jego konto zablokowane.

 

Podobnie na przykład z humorem w "Swiecie według Bundych", gdzie żarty z grubych bab były na porządku dziennym i nikogo to nie szokowało.

Teraz, gdy w mediach przebija się promocja "zdrowej otyłości" (sic), modelek plus size i podobnych wynalazków, ta produkcja striggerowałaby tych "z tolerancją".

 

Bracia Figo Fagot mieli sprawy w sądzie za śpiewanie o cyganach w swoich piosenkach.

?

 

 

Edytowane przez Dworzanin_Herzoga
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Dworzanin_Herzoga napisał:

 

 

36 minut temu, Dworzanin_Herzoga napisał:

Teraz przypomniało mi się, że w 2016 roku boty na facebooku przyznawał bany za użycie słowa "pedał" niezależnie od kontekstu, tutaj przykładowy artykuł opisujący taką sytuację:

 

https://wmeritum.pl/facebook-cenzuruje-posty-ban-za-wpis-pedal-mi-sie-zepsul-w-rowerze/132277

Haha, nie znałem, brak słów.?

36 minut temu, Dworzanin_Herzoga napisał:

 

Podobnie na przykład z humorem w "Swiecie według Bundych", gdzie żarty z grubych bab były na porządku dziennym i nikogo to nie szokowało.

Teraz, gdy w mediach przebija się promocja "zdrowej otyłości" (sic), modelek plus size i podobnych wynalazków, ta produkcja striggerowałaby tych "z tolerancją".

 

Bracia Figo Fagot mieli sprawy w sądzie za śpiewanie o cyganach w swoich piosenkach.

Takie rzeczy są traktowane na poważnie, oczywiście mniej rdzenni mieszkańcy europy często mają mocną taryfę ulgową, nawet przy popełnianiu ciężkich przestępstw.

?

 

 

Tak, bo to zależy, kto mówi. Nieraz w rozmowie z postępowym tolerancjonistą lubię rzucić (w kontekście) stwierdzenie, że czarnoskórzy biegają szybciej od białych. Zero oburzenia, zwykle aprobata. Potem w rozmowie twierdzę coś w drugą stronę, np azjaci są pracowitsi od czarnoskórych. Spokojnie czekam, aż postępowiec zwyzywa mnie od faszystów, po czym przypominam twierdzenie o biegaczach i pytam, czemu nie wywołało to jego oburzenia. Reakcje bezcenne. Chwila ciszy, zawiecha, co bardziej asertywny kontynuuje wylewanie kubła pomyj. To pokazuje, że tolerancja działa tylko w jedną stronę, przy czym autentyczne zawstydzenie jakie widać na twarzy rozmówcy dowodzi, jak głęboko jest wryty prikaz z traktowania pewnych grup jako świętych krów i jak instyktowne, bezrefleksyjne są podstawy tej "tolerancji".

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
On 9/8/2018 at 12:47 PM, Wypas said:

Nieraz w rozmowie z postępowym tolerancjonistą lubię rzucić (w kontekście) stwierdzenie, że czarnoskórzy biegają szybciej od białych. Zero oburzenia, zwykle aprobata. Potem w rozmowie twierdzę coś w drugą stronę, np azjaci są pracowitsi od czarnoskórych. Spokojnie czekam, aż postępowiec zwyzywa mnie od faszystów, po czym przypominam twierdzenie o biegaczach i pytam, czemu nie wywołało to jego oburzenia. Reakcje bezcenne.

Dobrze gada, piwa mu!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie ruszy....jak sobie kalifaty porobią to zajmą się sobą, który z nich ważniejszy i godniejszy, tak jak to ma miejsce na Bliskim Wschodzie.

Dla nich jesteśmy na szczęście zaściankiem Europy i nie jesteśmy atrakcyjni ani gospodarczo ani kulturowo.

Edytowane przez wojkr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kursy? Dotacje?  

 

Jakoś na iPhone dotacji nie ma a sporo "biedaków" go ma. 

 

Sprawa jest prosta biały zarabia pieniądze. A skoro zarabia pieniądze to nimi zarządza i wybiera ekonomiczny wariant. 

 

Pieniądz zarobiony zawsze będzie lepiej inwestowaniy/wydawany. Niż ten rozdawany który jest zazwyczaj przejadany. 

Edytowane przez slavex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.