Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Betika

wiertarko-wkręcarki

Recommended Posts

Proszę o radę w temacie jak wyżej, narzędzie niezbędne w każdym domu i w każdym wieku☺️ Zamierzam korzystać sporadycznie, ale w najbliższym czasie czeka mnie rozkręcanie ( i skręcanie)  mebli oraz kilka otworów w ścianie . Czy takie parametry są wystarczające?

-akumulator litowo-jonowy marki Samsung 2.000 mAh; prędkość obrotowa na 1 biegu ok. 0-400 obr./min; prędkość obrotowa na 2 biegu ok. 0-1.400 obr./min; kierunek obrotów prawo/lewo; czas ładowania akumulatora ok. 60 min; w zestawie 8 wierteł, 8 bitów i walizka do przechowywania;

W przypadku tego narzędzia ważniejsza, moim zdaniem, od parametrów jest jakość wykonania samego narzędzia i podzespołów. Na nic Ci wypisane na papierze parametry jeśli narzędzie rozleci się z powodu oszczędności poczynionych w procesie produkcyjnym.

Krótko - kto kupuje tanio ten płaci dwa razy. 

Odgrzewam, bo też potrzebuję zakupić, wkrętarkę akumulatorową. Pytanie: Makita, DeWalt? A może jeszcze jakaś inna?  Do różnych prac montażowych.

Wersja Pro: moim ludziom do pracy kupuję DeWalt 20V. Za 599 netto kupuję walizkowy zestaw z 2 bateriami, ładowarką i chyba kilkoma bitami. Wykorzystywane bardzo intensywnie, chłopaki chwalą je za "power".

Wersja Home: mój piwniczny warsztat wyposażyłem niemal w całości w elektronarzędzia Parkside. Tak, te z Lidla. Wkrętarki mam dwie, o różnych mocach i wielkości. Wykorzystywane jak to w warunkach domowych, od sporadycznie do rzadko, ale w zupełności spełniają swoje zadania.

Ja lubię: Makite, Festoola (zajebista ergonomia - stolarstwo) i DeWalta, ewentualnie Hitachi.

Nie polecam Metabo.

Ja używam Makity i sobie chwalę. Co prawda kiedyś spaliłem silnik. Naprawa darmowa i w jakiś tydzień.

Festool jest niepotrzebnie drogi choć wygodny, przyznaję.

W sumie moją kupiłem za względu na światełko we właściwym miejscu i liczbę ładowań akumulatorów.

Czołem

Przede wszystkim nie kupujcie wkrętarki z akumulatorem NiCd - nieporozumienie, takie to chyba jeszcze produkują w krajach byłego bloku wschodniego :(

Już wcześniej ktoś napisał, kupisz coś droższego, powiedzmy >200zł i powinieneś być zadowolony jako amator majsterkowania - no chyba że kręcisz jak pojebany...

Pozdro