Skocz do zawartości

Człowieczeństwo.


Koszwil

Rekomendowane odpowiedzi

Uszanowanie bracia, z miejsca proszę o nutę wyrozumiałości co do poruszanego wątku oraz o totalnie luźną gadkę ponieważ poruszany temat kręci moimi emocjami jak karuzela. (gruby temat.)

 

Na wstępie powiem, że stworzyłem ten temat po odczucziach po dzisiejszej wizycie u mojej 92-letniej babci.

 

Starej daty schorowana kobieta której mąż, mój dziadek umarł rok temu jest już na wykończeniu psychicznym z powodu straty oraz fizycznym z powodu dolegliwości wiekowych. Niska, sympatyczna, pracowita ( ma swój własny ogródek ) schorowana, biedna ( moje odczucie ) kobieta męczy sie w swoim żywocie. Zastałem ją jak spała na tarasie, zmęczona każdym aspektem życia. -> Rozumiem, że każdy ma lub miał babcie czy dziadka ale mi najnormalniej w świecie jest mi jest jej szkoda, i tu przechodzimy do sedna.

 

Człowieczeństwo.

Jednym z powodów odróżniających nas od innych stworzeń jest człowieczwństwo, zbiór zachowań, myśli czy uczuć. I te ostatnie z przywołanych przykładów nie pozwala mi osiągnąć ( nie zważając na inne aspekty ) spokoju wewnętrznego.

 

Zawsze jak mijam jakąś osobę na ulicy która np: prosi o pieniądze nagle zaczynam odczuwać żal oraz wku*wienie. Żal dlatego że ludzie są w tak biednym położeniu i wku*wienie czemu tak jest.  Kiedyś sam byłem w podobnej sytuacji i to co mnie odróżnia od niektórych fifa rafa to to, że mam chęć pomagania osobom w potrzebie, bo kiedyś sam w tym byłem i mam potrzebę z wewnątrz wyciągania ludzi z dołków. ( Może chce zbawić świat? )

 

Człowieczeństwo, piękny dar czy nasze utrapienie? Ciągle sie nad tym zastanawiam. Z jednej strony to nam pozwoliło przedłużyć gatunek, a z drugiej strony to nasza pięta achillesa. (może moja) 

 

Myśle czy sie wyzbyć tego uczucia jakimś sposobem żeby nie czuć tych emocji, czy zaakceptować to? Z jednej strony dla mnie to piękne,  z drugiej nie.

 

Chce poznać Wasze opinie na ten temat ponieważ nigdzie sie tak nie rozpisałem jak tutaj. Jeszcze raz proszę o wyrozumiałość bracia.

Temat może wydawać sie błachy, ale ch*j, dodaje go.

My regards.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem trafiam na ludzi co mówią: co za piękny wiek itd. I tu naprawdę można polemizować.

 

Odwiedzaj częściej babcię, daj sie wygadać, coś tam zrób, zakupy czy coś, mi już też została tylko jedna babcia i wiem ze jestem u niej za rzadko.

 

Brutalna prawda jest taka, trzeba żyć jak najlepiej dla samego siebie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.