Skocz do zawartości

Na czym słuchacie muzyki?


Rekomendowane odpowiedzi

Czy trzeba wydać wiele kasy na dobry sprzęt do muzyki? Do tej pory używałam sluchawek i to mi wystarczało, ale boję się szumów na starość (kolega na to cierpi).

 

To samo tyczy się głośników do komputera. Czemu słyszę wiecej dźwięków na słuchawkach za 30zł. niż na głośnikach Logitech za kilka stów. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że słuchawki mają to do siebie, że dźwięk ukierunkowany jest bezpośrednio do narządu słuchu, nie napotyka na różnego rodzaju bariery, separuje hałasy z innych źródeł itd. stąd w moim przypadku również słuchając muzy przez słuchawki tych niuansów wychwytuje się znacznie więcej. A żeby było śmieszniej używam starych TDK - ów za jakieś 20 PLN. Pamiętam moje zaskoczenie jak ze 20 lat temu na walkmanie usłyszałem pierwszy raz bardzo dobrze znaną mi piosenkę. Wielość nowinek, których nie sposób wyhaczyć słuchając np z głośników powaliła mnie na kolana co skutkowało katowaniem kasety aż do jej zgonu ?

 

Obecnie moja hierarchia źródeł dźwięku wygląda tak:

- słuchawki - wiadomo, ładna pogoda spacer, rower, bieganie sprzyja;

- komputer - podczas pracy przy klawiaturze dobrze kiedy coś umila czas przed monitorem;

- kino domowe - wieczorem kiedy chcę się zrelaksować i zaangażować jedynie zmysł słuchu;

- samochód - ostatnio jaram się słuchaniem muzy w aucie, głównie podczas podróży ale zdarza mi się również na krótkich dystansach zapuścić ulubione kapele z kompaktu.

 

Edytowane przez maniks
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam playera mp3 Sony NWZ e364 i mam go jakieś 5-6 lat do tego słuchawki koss porta pro.

Na głośnikach słucham z lapka i w aucie ale znajomy ma głośniki della takie dopinane do monitora podpina je pod telefon w garażu i jak na takie małe dają sobie bardzo fajnie radę.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość dzwięku zależy od wielu czynników, przedewszystkim od źródła dźwięku w sensie samego nagrania. Sprzętu z którego jest odtwarzana, kabli i samych głośników. Ja słucham z telefonu i z laptopa lub starych głośników na pc. Mam jeszcze wieżę 20-letnia Też dobra.

 

 Uważam że słuchawki to najważniejszy element i pod względem jakości jak i trwałości, np. Słuchawki sony za 50 zł rozlecaiły mi się po 3mieś. a drugie takie same po 3 latach. A słuchawki od telefonu grają jak byś stłumił dzwięk jakąś tubą. Obecnie mam słuchawki od ponad roku Shure SE 215, 400zł i jestem zadowolony jakość dzwięku również jest Bardzo dobra w przeciwieństwie do tamtych telefonowych czy sonowych grają jak bym je kupił wczoraj, czysto i ostro, więc póki co polecam. https://www.ceneo.pl/12402277

Edytowane przez Głodny Prawdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dwóch kolumnach Jamo Power 120 + 2 Suby STX S 250. Kolumny są baaaardzo efektywne (96dB) ale mają tragiczny bas. Gdyby nie subwoofery to basu tu w ogóle nie ma. Te kolumny Jamo to jak ala polskie Altusy. Do Pokoju mi taki sprzęt wystarczy, na inny nie mam miejsca. A jako wzmacniacz wieża Aiwa NSX 999 MK2

Edytowane przez Towarzysz_Winnicki
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szumy uszne to bardziej wynik jakiejś choroby. Infekcji, alergii czy ogólnie autoagresji organizmu. Niestety sam mam i nie sądzę aby to było od słuchania muzyki. U mnie szumy pojawiły się wraz z innymi poważnymi objawami organizmu. Osobiście słucham muzyki na słuchawkach nausznych i telefonie.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i mój facet, jako, że mamy podpięty komputer do telewizora w salonie mamy tam też audio przystosowane do chociażby oglądania filmów. Składa się z małych głośników technicsa mniej/więcej coś takiego: 

s-l225.jpg 

do tego wzmacniacz JVC + radio do kompletu cos jak to:

wzmacniacz-tuner-jvc-ax-2-tx-1-1605583.j

... a dodatkowo sprzęt ten jest podpięty do gramofonu, z którego ja zwykłam puszczać moje winyle.

Na jakość dźwięku nie narzekamy. A jeśli chodzi o winyle to ja wręcz uwielbiam słyszeć w tle delikatne szumy spowodowane drobnym pyłkiem na płycie :D Nadaje to klimatu (retro :D

Na ten sprzęt o dziwo dużo nie wydaliśmy. Mój facet wyczaił fajne okazje na ebayu z drugiej ręki. Sprzęt gra superancko i jak sąsiad nas wkurza to możemy trochę "zaszaleć" :D 

a w pracy zwykłam słuchać muzyki z telefonu na słuchawkach sony. Nie narzekam. 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki AKG Y30

 

 

 

W dniu 31.05.2018 o 11:50, Bruxa napisał:

Czemu słyszę wiecej dźwięków na słuchawkach za 30zł. niż na głośnikach Logitech za kilka stów.

Głośniki za kilka stów to ta sama półka pośród głośników, jak słuchawki za 30 zł pośród słuchawek.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim ukochanym telefoniku, iphone5s 64 gb - z czego jakieś 58 gb zapchane muzyką :P do tego porządne słuchawki, nie kojarzę marki, bo nie mają żadnego logo a pudełko wyleciało do kosza już po otwarciu - same słuchawki bardzo czułe, dźwięk czysty no i co najważniejsze jak dam voljum na maxa to napierdalają jak małe głośniki :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocham ciszę. Od zawsze. Nie mogę się na niczym skupić jak gdzieś jest hałas albo coś gra, nawet cicho. Jak bym nie miał myśli wówczas. 

Ale jak już jest jakaś muza, to musi mi brzmieć. Rzadkie fazy słuchania odbywają się z CD Marantza, puszczane na kolumny B&W przez wzmachol Denona. Słuchawek (Sennheiser Ovation) już od lat nie używam. Słuchawki dokoanałowe to dla mnie bardziej jak zatyczki do uszu odcinające otoczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.